Spor


Buz Pateni Federasyonu Başkanı Hasan Tokgöz 2015 Yılı Hedeflerini Açıkladı: "Varlığımızdan Spor Bakanı'nı Haberdar Edeceğiz."

Buz Pateni Federasyonu Başkanı Hasan Tokgöz 2015 Yılı Hedeflerini Açıkladı: "Varlığımızdan Spor Bakanı'nı Haberdar Edeceğiz."
bir PAMIR01 haberi / 28.11.2014 05:57:22

1991 yılında faaliyete geçen Türkiye Buz Pateni Federasyonu yirmi üç yıllık sessizliğini bozma kararı aldı. Artistik Buz Pateni Federasyonu olarak kurulan, ardından tutulmadıkları için isim değişikliğine giderek "artistik" kelimesinden vazgeçen kuruluş, çeyrek asra yaklaşan ilgisizliğe dur demek için kolları sıvadı. Konuyla ilgili basın mensuplarının karşısına geçen Başkan Tokgöz, varlıklarından Spor Bakanı’nı haberdar etmek için Federasyon olarak düğmeye basmak üzere olduklarını açıkladı.

"Alttan ısıtmalı pİst yapmışlar"

Oldukça gergin gözüken Federasyon Başkanı Tokgöz, konuşmasına şu sözlerle başladı: "İlk göreve geldiğim günden beri Türk patenciliğinin halkımız için ne denli önemli olduğunu anlatmaya çalıştık. Anlatırken fark ettik ki anlaşılacak bir yanı da yokmuş. Ee haliyle kimse anlatamayınca merak edip bu sporu deneyenler oldu. Kol, bacak gitti bir çoğunun... Daha da vahimi Erzurum'da hizmete sokmak istediğimiz salonlardan birinin alttan ısıtmalı yapıldığını öğrendik. Tüm bu cahilliğe rağmen 23 yıldır yılmadan görevimize devam ettik." Konuşurken sinirlenmekten kendisini alıkoyamayan Tokgöz sözlerine şöyle devam etti: "Yani Allah akıl fikir versin, meseleye bu kadar mı uzak olunur? Sırf bu alttan ısıtmalı pistle ilgili olarak Bakanlık düzeyinde bir yetkiliyle görüşmek için yirmi üç yıldır randevu almaya çalışıyoruz. Ancak bugüne dek ne bir yazışmamıza cevap aldık, ne telefonlarımıza çıkan oldu. Eee tabii tahmin edeceğiniz gibi salon da yüzme havuzuna bozdu o sürede.

"Artık Üç Beş Patencİ Zİyan Olacak Ama..."

Artık paten sporunun gelişmesiyle ilgili hiçbir hedeflerinin kalmadığını açıkça ifade eden Federasyon Başkanı, bazı kişisel hedefleri olduğunu da gizlemedi. Tokgöz, sporun ahlakına yakışmasa da ne olursa olsun gerçekleştireceği planını şu sözlerle anlattı: "Federasyonu kurduğum ilk gün kendime Spor Bakanı'nın elini sıkacağım diye bir hedef koymuştum kendime. İnşallah 2015 bu hedefimi gerçekleştireceğim  yıl olacak. Plana gelecek olursak, şimdi sizler de bilirsiniz ki bu ülkede elim bir kaza olduğu zaman Hükümet en az bakan düzeyinde temsil edilir. Örneğin; maden kazalarında Taner Yıldız'ın görünmesi gibi. Plan şöyle: Ankara'da Bel-Pa diye yılların eskittiği bir buz pateni sarayı var. Burada çok görkemli bir etkinlik düzenleyeceğiz. Gösteri esnasında pistin aşırı kalabalığa dayanamayarak çatlayıp kırılmasını bekliyoruz. Artık üç beş patenci ziyan olacak ama yapacak bir şey yok. Kaza yerine ulaştığı zaman Bakan'a ve böylelikle tüm Türkiye'ye varlığımızı ispat etmeyi planlıyoruz."

Tokgöz Tehdİtler Savurdu!

Konuşmanın sonlarına doğru duygusallaşan Tokgöz samimiyet ve kararlılığını  şu sözlerle dile getirdi. "Plan kulağa biraz acımasız geliyor olabilir, doğru. Fakat Bakan’la görüşmek, bizim de federasyonumuz var, bilin demek için çok uğraştım ancak bir türlü nasip olmadı. Küresel ısınma mevzusu çıktığında tamam dedim, bu sefer mutlaka bizimle görüşecek birileri çıkar ama o da olmadı. Hatta 23 Nisan'da benim torunum Spor Bakanı koltuğuna oturdu. O dahi benimle görüşmedi. Ne yapayım ben daha. Dağa mı çıkayım bu patenlerle? Arkadaşlar siz beni bilirsiniz, ben böyle şeyler yapmam. Bilirsiniz değil mi, ulan siz de tanımıyorsunuz beni öyle mi? Yıkacağım ulan o buz pistini, görürsünüz siz!" diyerek hızla salonu terk eden Federasyon Başkanı, kısa sürede tutuklanarak etkisiz hale getirildi.


SPOR

ŞEHİRDEKİ TÜRKLERİN DESTEĞİYLE NEW YORK, LOS ANGELES'I HIRPALAYACAKTIR... »

ŞEHİRDEKİ TÜRKLERİN DESTEĞİYLE NEW YORK,  LOS ANGELES'I HIRPALAYACAKTIR...

459 PANIONIOS - OLYMPIAKOSTahmin: ÜSTYunanistan'da ligin bitmesine üç hafta kala şampiyonluğu garantileyen, sırasıyla Panathinaikos, Panaitolikos ve Panthrakikos'u dize getiren Olympiakos, bu hafta ka

devamı »
SPOR

Ziraat Türkiye Kupası'ndan Elenen Tuzlaspor'da Futbolculara Verilen Primlerin Faiziyle Geri Alınacağı Açıklandı... »

Ziraat Türkiye Kupası'ndan Elenen Tuzlaspor'da Futbolculara Verilen Primlerin Faiziyle Geri Alınacağı Açıklandı...

Ziraat Türkiye Kupası'nda Sivasspor ve Gaziantepspor'un yer aldığı gruptan lider çıkarak dikkatleri üzerine çeken Tuzlaspor, dün bir üst turda, kendi seyircisi önünde Manisaspor'a elenmekten kurtulama

devamı »