Spor


"Beyaz Futbol Seti Çalışanlarından RTÜK'e Yardım Çağrısı: "Birisi Bu Manyaklığa Dur Desin!"

"Beyaz Futbol Seti Çalışanlarından RTÜK'e Yardım Çağrısı: "Birisi Bu Manyaklığa Dur Desin!"
bir lombak haberi / 5.01.2015 22:27:57

Ertem Şener’in sunuculuğunu yaptığı; Sinan Engin, Ahmet Çakar, Rasim Ozan Kütahyalı ve Abdülkerim Durmaz’ın yorumlarıyla renklendirdiği Beyaz Futbol, yayınlandığı ilk günden beri canlı yayın esnasında önüne gelenin ağzına geleni söyleyebildiği agresif yapısıyla dikkatleri çekmeyi başardı. Birçok izleyicinin hala ne programı olduğunu kestiremediği Beyaz Futbol, birbirinden skandal yorumlarla git gide bir heyecan kasırgasına dönüştü. İzleyenlerin özellikle yorumcuların hallerine kilitlendiği program, bu kez set ekibinin şok edici basın açıklamasıyla gündeme geldi. Dün gece yayınlanan Beyaz Futbol’da tekrar eden korku dolu anlardan sonra artık sabrı taşan set ekibi ortak bir basın açıklamasıyla RTÜK’ü programa bir son vermesi için göreve davet etti.

Yayın Yönetmeni: “Akıl sağlığımız daha önemli…”

Beyaz TV yönetiminden izinsiz düzenlenen toplantıda, ekibi adına söz alan Yayın Yönetmeni İsmail Tebur, “Öncelikle bu toplantı için geç kaldığımızın farkındayız. Bunun için tüm Türkiye’den özür diliyoruz. Ancak inanın, kimse bizden daha çok mağdur olmamıştır.” sözleriyle yaşadıkları zorluk ve pişmanlığa dikkat çekti. Bir basın mensubunun “Bundan sonra ne olacak?” sorusu üzerine, tüm set ekibinin ilaçla psikolojik tedavisine başlandığı uyarısında bulunan Tebur, “Canımızı kurtarmaya bakıyoruz. Eşimiz dostumuz var, bu goy goya daha fazla katlanamayacağız. Beklentimizse RTÜK’ün bu yaşananlara daha fazla kayıtsız kalmaması. Sadece programı bir kez baştan sona izleseler neler çektiğimizi anlayabilirler. Lütfen birileri artık bu manyaklığa dur desin!” sözleriyle yardım çağrısında bulundu.

“Birimize bir şey yapacaklar diye ödümüz kopuyor”

Toplantı sırasında set ekibinden bazı elemanların tırnak yediği, bazılarının saç çekiştirdiği görülürken Tebur’un konuşması sırasında “Rasim Ozan’ın adını anması ekipte kameraman olarak görev yapanlardan birisinin kısa süreli bir sinir krizine tutulmasına neden oldu. Kameraman arkadaşının sakinleşmesinin ardından şikâyetlerini sıralamaya devam eden Tebur, “Görüyorsunuz şartlarımızı. Bu adamı o stüdyoya nasıl sokacağım ben? Yorumcular canlı bomba gibi. Ahmet Çakar’ın Sinan Engin’i dolandırdığını biliyoruz. Ertem’in ROK’u, Abdulkadir’in hem ROK’u hem Sinan’ı, Sinan’ın benle Ertem’i... Kısacası bir gün birimize bir şey yapacaklar diye ödümüz kopuyor.” diyerek sözü toplantıya katılan diğer arkadaşlarına bıraktı.

İşte ekipteki diğer üyelerin programa tepkileri

Kameraman: "Siz bir tek programda görüyorsunuz onları, benim gece kabuslarıma giriyorlar. Dün gece politikacı olup miting yaptıklarını gördüm. Rasim Ozan Başbakan olmuş, Ahmet Çakar Cumhurbaşkanı, Sinan Engin de Spor Bakanı. "Osmanlıca felsefe yapılır mı, annelik mi daha büyük kariyer babalık mı, siyasette genlerin önemi falan. Bunları tartışıyorlar, halk da alkış tutuyor. Gece o kadar terlemişim ki sabah kalktığımda 7 kilo vermiştim. İki gün hastanede yattım."

Işıkçı:  155 dakika program mı olur? Rasim'i yaban havasından kurtarıp 'pırıl pırıl' bir çocuk olarak göstereceğim diye kendimi paralıyorum. Artık dayanamıyorum. RTÜK'e sesleniyorum, ya olaya müdahale ederler ya da haftaya programda sözü RTÜK üyelerine getirtiriz.

Makyöz: "Ben normalde programı izlemiyorum. Bir defa izledim, 8 gün kendime gelemedim. Aslında o adamların çok güzel yürekleri ve temiz yüzleri var ama makyajla kapatıyoruz hep. ROK’un sakallarını yapıştırıp, saçını boyamak günlük mesaimin yarsını alıyor. Adamı sokakta görseniz tanıyamazsınız."

Müzik direktörü: " Ver diyorlar bana. Love story ver, Testere’nin müziğini ver, Metallica ver falan. Güzelim şarkılar ne muhabbetlere meze oldu gitti. Müzik dinleyemiyorum artık. Her şarkı bana Sinan Engin'in Rasim Ozan'a dayadığı sahneyi veya Ahmet Çakar'ın sansasyonel yorumlarını hatırlatıyor. Çok zor durumdayım ama ekmek parası işte ne yapacaksın? "


SPOR

8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ, DERBİDE SARF EDİLECEK "KARI GİBİ OYNAMA", "KIZ GİBİ AĞLAMA" ÖZLÜ SÖZLERİ EŞLİĞİNDE ANILACAKTIR... »

8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ, DERBİDE SARF EDİLECEK "KARI GİBİ OYNAMA", "KIZ GİBİ AĞLAMA" ÖZLÜ SÖZLERİ EŞLİĞİNDE ANILACAKTIR...

457 MIDTJYLLAND - ESBJERGTahmin: 1Danimarka liginin şüphesiz, şikesiz, şaibesiz birincisi Midtjylland ile alt sıraların gediklisi Esbjerg karşılaşıyor. Ev sahibi takımın bu maçtaki öncelikli hedefi, h

devamı »
SPOR

OSMANLICA'NIN ZORUNLU DERS OLACAĞINI ÖĞRENEN OSMANLISPOR'DA KEYİFLER YERİNDE. »

OSMANLICA'NIN ZORUNLU DERS OLACAĞINI ÖĞRENEN OSMANLISPOR'DA  KEYİFLER YERİNDE.

171 OLİMPİK DONETSK - VORSKLA POLTAVATahmin: ALTYorumcu: lombakZaporijya nükleer santralinde meydana gelen kazadan her iki takımın da etkileneceğini düşünüyoruz. Bu maçtan uzak durun. İlla kuponunuza

devamı »