Spor


Ayvalıkgücü’nün Yeni Başkanı Sadi Hamut: “11 Mevkiye de Transfer Yaparsak Başarı Gelir…”

Ayvalıkgücü’nün Yeni Başkanı Sadi Hamut: “11 Mevkiye de Transfer Yaparsak Başarı Gelir…”
bir PAMIR01 haberi / 4.3.2015 20:06:20

Balıkesir’in sempatik ekibinde yönetimin el değiştirmesinin heyecanı yaşanıyor. Genç ve idealist girişimci Sadi Hamut (37) zor günler yaşayan Ayvalıkgücü’nü satın aldıktan sonra takıma çekidüzen vermek için kolları sıvadı. Kulüpteki eksiklikleri 84 sayfada toplayan Başkan Hamut öncelikle takıma futbolcu transfer ederek işe başlayacaklarını ve bundan sonraki maçlara 11 kişi çıkacaklarının müjdesini verdi. Ayvalık halkını bilgilendirmek amacıyla ayağının tozuyla basın toplantısı düzenleyen genç başkan birçok konuya açıklık getirdi.

Yeni Başkan Hamut: “Tost Parasına Takım Sahibi Oldum.”

Sabahın erken saatlerinde yönetim kuruluna yeni katılan piyaz ustasıyla birlikte mikrofonların karşısına geçen çiçeği burnunda Başkan Hamut, oldukça heyecanlı gözüktüğü basın toplantısına şu sözlerle başladı: “Arkadaşlar ben aslına Ayvalık nerededir onu bile bilmiyordum. İstanbul’un kalabalığın kaçmak istediğim bir hafta sonu Tripadvisor'daki yorumlar sayesinde bu şirin beldeden haberim oldu. Meşhur Ayvalık tostunu tadarım umuduyla geldiğim bu yerde kendimi kulüp satın alırken buldum. Benim için büyük sürpriz oldu. Bana bu fırsatı sunan eski başkan Hamdi Artuç’a müteşekkirim. Yani öyle bir adam düşünün ki, ‘Cunda’ya nasıl çıkarım emmi?’ diye soruyorsunuz ve o da tüm samimiyetiyle ‘Sen şimdi Cunda'yı bırak, gel ben sana tesisleri gezdireyim. Sonra da imzaları atarız’ diyerek bütün içtenliğiyle cevap veriyor. Tabii ben tesisi duyunca otel falan sanarak gittim ama olay başkaymış. Adam kaşla göz arasında iki tost parasına koskoca kulübü üstüme yapmış. Neyse sonuçta yatacak yerim oldu, kurulu düzene geçtim, kulüpte tost yapan bir çalışan da var. Şehir hayatı beni çok yormuş, onu fark ettim.”

"11 Yeni Oyuncu Bu Takımı İyi Yerlere Taşır"

Basın mensuplarının "Yani biraz ucuza almışsınız takımı, sizce bu olağan mı?" sorusunu, "Takım dediysek, işte 11 forma bir de flama var. Hiç futbolcuya rastlamadım henüz. Haftanın 6 günü İzmir'de oluyorlarmış. Maç saatinde bazen geliyorlarmış. Neyse bunlar aşılır. Başarı, 11 önemli mevkiye yapılacak nokta atışı transferlere bakar ama ilk işim takımımın şu an hangi ligde mücadele ettiğini öğrenmek olacak. Sonuçta işimi bilen, geleceği gören bir girişimciyim." şeklinde cevaplayan Başkan Hamut daha sonra transfer politikalarına değindi. "Biliyorsunuz yabancı sınırı kalktı. İlk hedefim sakat oyuncularımızı tam teşekküllü bir hastaneye yatırmak olacak. SSK’ları var mı onu da bilmiyorum tabii. Ardından takımı gençleştirme çabalarımız doğrultusunda yaşça benden büyük oyuncularımızla yollarımızı tamamen ayırıp 20'sinden gün almamış futbolculara yöneleceğiz."


Müzeyi Gezdiren Başkan Göz Yaşlarına Hakim Olamadı


Kulübün hiç taraftarının olmadığını öğrenince herhangi bir başarı sözü vermeden toplantıyı sonlandıran Hamut, basın mensuplarıyla kulübün müzesini gezdi. Müzede Bizans döneminden kalma gümüş yemek takımları, Kurtuluş Savaşı'ndan kalma bir beylik tabancası ve ocak üstü demir tost makinası dışında herhangi bir şey olmadığını gören başkan gözyaşlarına hâkim olamadı...
SPOR

18 Yaşındayken Tecrübe Kazanması İçin Boluspor’dan Gönderilen Orkun Akçay (35), Geçen Yılların Ardından Artık Hazır Olduğuna İnanıyor. »

18 Yaşındayken Tecrübe Kazanması İçin Boluspor’dan Gönderilen Orkun Akçay (35), Geçen Yılların Ardından Artık Hazır Olduğuna İnanıyor.

Yıllar önce Boluspor altyapısının gelecek vadeden futbolcuları arasında gösterilen Orkun Akçay, o dönem ön libero mevkisinde gösterdiği performans sonrası A takımla antrenmanlara çıkma şansı bulmuştu.

devamı »
SPOR

POLONYA LİGİ İDDAACILAR İÇİN EKMEK KAPISI OLMAYA DEVAM EDECEK... »

POLONYA LİGİ İDDAACILAR İÇİN EKMEK KAPISI OLMAYA DEVAM EDECEK...

300Gornik Zabrze - Slask WroclawTahmin : 0Polonya liginin kuruluş amaçlarını bilmeyen, iddiasız 2 takımının karşılaşmasında sonuçtan memnun olan İddaacılar olacaktır. Ev sahibinde takımlarının isimler

devamı »