Spor


Ayvalıkgücü Kulüp Başkanı Hamdi Artuç : "Bazen Takımın Tamamını Satıp Akıllı Telefon mu Alsam Diyorum..."

Ayvalıkgücü Kulüp Başkanı Hamdi Artuç : "Bazen Takımın Tamamını Satıp Akıllı Telefon mu Alsam Diyorum..."
bir PAMIR01 haberi / 30.01.2015 03:23:59

Balıkesir'in güzide ekiplerinden Ayvalıkgücü'nün yeni başkanı emekli komiser Hamdi Artuç, art arda alınan talihsiz sonuçlar üzerine bir basın toplantısı düzenleyerek kulüple ilgili endişelerini kamuoyuyla paylaştı. Ayvalık’taki birkaç yerel basın ve başkanın birkaç akrabası dışında pek dikkat çekmeyen toplantıyı Resmi Gaste farkıyla yayınlıyoruz.

"Ölü yatırım oldu bu kulüp benim için..."

Az sayıda basın mensubu ve esnafın katıldığı toplantıda konuşan Artuç, "Bildiğiniz gibi Ayvalıkgücü'nde işler iyi gitmiyor, en son galibiyetimizi hatırlayan bir Allah'ın kulu yok kulüp içerisinde. Daha da kötüsü, durumun Ayvalık halkı ve Balıkesir spor kamuoyu tarafından kanıksandığını fark ettim. Kulübün tek geliri maç esnasında satılan birkaç parça cezerye ve 10-15 paket çekirdekti, şimdi o da yok" sözlerinin ardından basın mensuplarının ilgisizliğine sinirlenerek "Niye not almıyorsunuz, gazeteci değil misiniz siz?" şeklinde çıkıştı. Akrabaları tarafından güçlükle sakinleştirilen başkan "Neyse, demem o ki, ben bu takımı tüm birikimlerimi bir yatırıma dönüştürmek için almıştım. Elde edilen başarılar ve alınıp satılan yıldızlarla kulübün kasasının, sonra da cebimin dolacağını düşünmüştüm; fakat işler istediğim gibi gitmedi. Geldiğimden bu yana defansımız gole doymak bilmedi " diyerek kulübün içler acısı durumunu gözler önüne serdi.

"Takımı düzeltmek adına her şeyi denedim"

Kulübün kaderinin emekli maaşına yapılacak zamların açıklanmasının ardından netlik kazanacağını belirten Artuç kulüpteki ekonomik darboğazı şu sözlerle ifade etti: "Takımın kondisyonunu ve fiziksel gücünü arttırmak için ilk 2 ay halı saha kiraladık. O zamanlar iyiydik, birkaç kez kazanıp halı sahanın parasını karşı takıma ödetip baklavaları da... Sonraki etapta takıma yedek formalar ayarladık, kaleci itfaiyeci eldivenleri takıyordu. Golcümüz ayağına 3 numara büyük ayakkabıyla çıkıyordu maçlara. Çok şükür bu gibi eksiklikleri tamamladık. Onu da geçtim; yeri geldi, futbolcumuza kız istemeye gittik. Ha vermediler orası ayrı konu." Konuşma sırasında gittikçe duygulanan Artuç, özeleştiri yapmaktan da geri durmadı: "Biz bu takımı ilerletmek için her şeyi yaptık, geriye dönüp baktığımızda takımın sadece yaş ortalamasının ilerlediğini fark ettik. Emekli kuyruğunda oyuncularımızdan birisine rastlayınca adamların jübilesi için ne kadar geç kaldığımızı fark ettim."

"Geleceğe yönelik daha değişik planlarım var"

Verilen iki dakikalık arada birkaç basın mensubunun toplantıyı terk etmesine engel olamayan Hamdi Artuç, "Durun, nereye gidiyorsunuz?” sözlerine kimsenin aldırış etmemesi üzerine, biz Resmi Gaste ekibine dönerek, "Neyse, sizinle devam edelim bari" diye başladığı sözlerini Ayvalıkgücü hakkındaki projelerini açıklayarak sürdürdü: "Bazen diyorum ki, takımın tamamını satıp akıllı bir cep telefonu mu alsam acaba? İnanın bu fikir kafama yatıyor gibi. Zaten bu kulüp bünyesindeki herkes için zarar. Geçen gün bir komilik yapan genç bir futbolcumuzu işe değil maça geldiği için kovdular. Çocuk ekmeğinden oldu. Yani yakın zamanda Ayvalıkgücü'nü belediyeye kakalayabilirim. Hele şu birkaç maç da geçsin."


SPOR

KARİYERİNİN EN ÇOK SECDE YAPTIĞI SEZONUNU GEÇİREN DEMBA BA VE HAFTALIK GOL ORGANI FERNANDAO YİNE BOŞ GEÇMEZ... »

KARİYERİNİN EN ÇOK SECDE YAPTIĞI SEZONUNU GEÇİREN DEMBA BA VE HAFTALIK GOL ORGANI FERNANDAO YİNE BOŞ GEÇMEZ...

240 WREXHAM - BARNET Tahmin : 224 takımın bulunduğu İngiltere Konferans Lig’i bitmek bilmiyor. Lider Barnet'in puan kaybına tahammülü yokken, Wrexham için puan almaktan ziyade artık ligin bitmesini is

devamı »
SPOR

POLONYA 1. LİGİ’NDE BU HAFTA ADINI, POLONYA TARİHİNİN EN BÜYÜK TWITTER FENOMENLERİNDEN ALAN İKİ EKİP KARŞILAŞIYOR... »

POLONYA 1. LİGİ’NDE BU HAFTA ADINI, POLONYA TARİHİNİN EN BÜYÜK TWITTER FENOMENLERİNDEN ALAN İKİ EKİP KARŞILAŞIYOR...

438 ADANASPOR - DENİZLİSPORTahmin: KGVPTT 1. Ligi’nde düşme hattında bulunan iki takım karşılaşıyor. Adanaspor sıcaklar iyice bastırmadan düşme hattından uzaklaşmak, Denizlispor ise bu hattan kurtulma

devamı »