Spor


18 Yaşındayken Tecrübe Kazanması İçin Boluspor’dan Gönderilen Orkun Akçay (35), Geçen Yılların Ardından Artık Hazır Olduğuna İnanıyor.

18 Yaşındayken Tecrübe Kazanması İçin Boluspor’dan Gönderilen Orkun Akçay (35), Geçen Yılların Ardından Artık Hazır Olduğuna İnanıyor.
bir lombak haberi / 27.10.2018 18:30:00

Yıllar önce Boluspor altyapısının gelecek vadeden futbolcuları arasında gösterilen Orkun Akçay, o dönem ön libero mevkisinde gösterdiği performans sonrası A takımla antrenmanlara çıkma şansı bulmuştu. Teknik direktör Hamza Yörük’ün gözüne giren Akçay, 1994-1995 sezonunun başında maç tecrübesi kazanması amacıyla Boluspor tarafından bir yıllığına Dörtyolspor’a kiralanmıştı. Ancak o sezon Dörtyol formasıyla sadece bir hazırlık maçında şans bulabilen Akçay, Boluspor teknik heyetinin kararıyla ertesi yıl tekrar Dörtyolspor’a kiralandı. Ne var ki bu kez de el bileğinden talihsiz bir sakatlık yaşayan yetenekli oyuncu, tüm sezon boyunca sürekli takımdan ayrı çalışıp, takımdan ayrı dinlendi. O sezon Dörtyolspor’a hiçbir faydası dokunmayan Akçay, sezon sonunda öyle kolay kolay maç tecrübesi kazanamayacağı gerekçesiyle Boluspor tarafından rica minnet Dörtyolspor’a bonservisiyle birlikte verildi. Dörtyolspor'un da sadece bir yıl tahammül edebildiği Akçay, zaman içerisinde birçok kulübün formasını giydi.

“ARTIK KAŞARLANDIĞIMI HİSSEDİYORUM"

17 içerisinde sürekli sözleşmesi tek taraflı feshedilerek o kulüp senin bu kulüp benim dolaşan Akçay, en son kulübü olan Ayvalıkgücü yönetiminin izni olmaksızın gerçekleştirdiği basın toplantısında kariyerinin bundan sonrasının nasıl şekilleneceği yönündeki sorulara açıklık getirdi. Toplantı esnasında oldukça stresli olduğu gözlenen Akçay duygularını şu sözlerle ifade etti: “Sanırım bu toplantının zamanı gelmişti. Aradan geçen onca yılın ardından artık gerçek futbolumu sergileyecek seviyeye geldiğimi açıkça görebiliyorum. Taktik ve teknik anlamda epey olgunlaştım. Hatta görüntüye bakıp beni teknik direktör sanan bile var. Yani iyice kaşarlandığımı hissediyorum.  Dile kolay, 17 yıl... Saha içerisinde nerede durmam gerektiğini, hangi mevkinin bana uygun olduğunu çok iyi biliyorum artık. Görmediğim çirkeflik, yemediğim küfür kalmadı. Yeri geldi şike, yeri geldi teşvik primi… Hakemle ne şekil ağız dalaşına girileceğini, ceza sahası içerisinde kime tüküreceğimi ve  gerektiğinde nasıl yumruk atacağımı bile ezbere biliyorum.“

“KADRO DIŞI KALMAK DA BİR DENEYİM OLDU BENİM İÇİN”

Bir basın muhabirinin, “Son iki yıldır Ayvalıkgücü'nde kadro dışısınız, bununla ilgili ne söylemek istersiniz?” sorusu üzerine Akçay “Bunun futbolcu kişiliğime çok şey kattığını düşünüyorum. Kadro dışı bırakıldığım süre içerisinde bir futbolcunun nasıl bir gece hayatı olması gerektiğini çok iyi etüt ettim. Bulunduğum kulüpte başkanından hocasına, futbolcusundan malzemecisine kadar herkes hangi saatte, hangi bara gidileceğini bir şekilde bana danışıyor. Onlara bu tür hassas meselelerde oldukça faydam dokunuyor” diyerek kulüpteki lider konumuna dikkat çekti. Konuşurken sigara yakmaya yeltenen Akçay'ı basın toplantısının yapıldığı salondaki yetkililer para cezası gelebileceği konusunda uyardı. Bunun üzerine paketten aldığı dalı geri bırakan Akçay, konuşmasına kulüpteki uyum sürecini anlatarak  devam etti:  “Aslında ilk başta 8-9 ay gittiğim hiçbir kulübe alışamadım, o yüzden form tutup hocalarımın gözüne giremedim. Ancak şimdi yeri geliyor, bulunduğum ilçenin esnafı bile beni bağrına basıyor. Kulübüm ailem gibi oldu. Bir de şu kadro dışı kalma meselesini halledersek tamamdır."

AYVALIKGÜCÜ YÖNETİMİ: “KİRALAMAK İSTEYEN VARSA KESENİN AĞZINI AÇARIZ...”

Akçay'ın basın toplantısı yaptığını öğrenir öğrenmez duruma oldukça sinirlenen Ayvalıkgücü başkanı İhsan Ertil konuyla ilgili apar topar bir açıklama yaptı. Akçay'ı en son hangi takımdan aldıklarını hatırlamadıklarını belirten Ertil sözlerine şöyle devam etti: "İki yıldır kadro dışı bırakmamıza rağmen bir şekilde A takımla antrenmanlara çıkıyordu. Koskoca adam, ayıp olur diye üstelemedik. Kulüpteki tüm futbolcuları kumara alıştırdı gene sesimizi çıkarmadık. Artık yeter! Herhangi bir kulüpten teklif gelmesi halinde gerekirse üstüne bir miktar da para dahi koyarak kendisini satılık ya da kiralık verebiliriz.”

Bu açıklama ile kulüp yönetimi ne pahasına olursa olsun Akçay’dan kurtulmakta kararlı olduğunu göstermiş oldu. Ancak şu sıralar bir gece kulübüyle ortaklık aşamasına gelen oyuncuya teklif gelmesi zor görünüyor.

 


SPOR

OSMANLICA'NIN ZORUNLU DERS OLACAĞINI ÖĞRENEN OSMANLISPOR'DA KEYİFLER YERİNDE. »

OSMANLICA'NIN ZORUNLU DERS OLACAĞINI ÖĞRENEN OSMANLISPOR'DA  KEYİFLER YERİNDE.

171 OLİMPİK DONETSK - VORSKLA POLTAVATahmin: ALTYorumcu: lombakZaporijya nükleer santralinde meydana gelen kazadan her iki takımın da etkileneceğini düşünüyoruz. Bu maçtan uzak durun. İlla kuponunuza

devamı »
SPOR

Speedy Gonzales’e Barça Kancası... »

Speedy Gonzales’e Barça Kancası...

Galatasaray’ın yollarını ayırdığı Sabri Sarıoğlu’na dünya devinden sürpriz bir teklif geldi. İspanya’nın en güvenilir spor gazetesi El Martaval, Sabri’nin Barcelona yolunda olduğunu yazdı.Dani Alves’i

devamı »