Talimatlar
KÜLTÜR BAKANLIĞI BANDROLÜ

Sitemiz bandrolsüz olduğundan her türlü haber ve içerik %100 asılsızdır. Haberlerimizin üzerinde "Aslı gibidir" ibaresini görmedikçe içeriğindeki hiçbir şeye itibar etmeyiniz.

MİSYON

Herhangi bir misyonumuz vizyonumuz yok, çok rahatız. Çok uğraştık olsun diye, ancak işimiz gücümüz yalan dolan olduğundan vazgeçtik. Gene de ilerde istemsizce böyle şeyler ortaya çıkarsa ilk sizleri bilgilendireceğiz. Ancak Resmi Gaste’de yayınlanmadan böyle şeylere itibar etmemeniz rica olunur.


BITMEYEN TARTIŞMALAR

Bu sitede nelerden bahsedeceğimiz konusunda çok tartıştık. Tartışmalar alevlenince konu kız meselesine kadar geldi. İşler bir anda ciddileşince resmiyete dökelim dedik. Siteye ad verirken biraz da buradan esinlendik. Tüm çevresini güldürebilen isimsiz gençleri bir araya topladık. O kalabalıkta it kopuk da siteye dadanmış olabilir, idare edin lütfen.

GENEL

Vatandaşa haddini bildirmek gibi ulvi amaçlar taşımıyoruz. Ağlanacak halimize gülmeyi falan planlıyoruz; o derece rahatız yani. Fakat tüm bu rahatlığımıza rağmen sitede yazan komik arkadaşları kendi içerisinde ilk kez gülenler, az gülenler, son gülenler olarak ayırt etmek için tuhafınıza gidebilecek bir hiyerarşik yapı inşa ettik. Bu doğrultuda üç tip “kullanıcı” oluşturduk.


EDİTÖR

Piramidin en tepesinde en az milletvekili kadar dokunulmazlıkları olan "Editör" abiler bulunuyor. Yönetime yakınlıklarıyla tanınan bu yazar grubu, bilgelikleri sebebiyle site içerisinde diledikleri gibi gezinecek, her opsiyonu kullanabilecek ve mutfaktan diledikleri kadar yiyip içebilecekler. Her şeyden haberleri olsa da hiç kimseye haber vermek zorunluluğu hissetmeyecek, dilerlerse yan gelip yatacaklar.

YAZAR

"Yazar" kadrosundaki arkadaşlara gelince; onlar milletvekilinin yeğeni konumuna denk düşen, çevresi temiz kimselerden seçildi, seçilecekler. Bu kullanıcılar site ile ilgili istek ve şikâyetlerini dile getirirken muhatap olarak dayılarını araya koymak zorunda kalabilirler. Ayrıca hiyerarşik yapının en alt basamağını oluşturan “Muhabir” gençlerin kaderleriyle diledikleri gibi oynayıp onlara ormana ya da sığınağa giden yolu açabilecekler. Sitede haber yapmakla ilgili tüm opsiyonları kullanabilseler de dayılarının onayına ihtiyaç duyacaklar. MEB Biyoloji Öğretmenliği için kaç kadro açtıysa, biz de onlar için her yıl o kadar kadro açacağız.


VEZNE

Telif haklarınızı çok önemsiyoruz. “Güldürdüğün kadar kazan” isterdik ama henüz bunları net olarak ölçecek aletleri edinemedik (sipariş verdik, gelecek). Bu yüzden telifle ilgili sınırlar belirledik. Belirlediğimiz sınıra ulaşan muhabir, yazar ve editörlerimize iş+kariyer oranlarına göre ücret ödemeyi planlıyoruz.