Sıkça Sorulan Sorular

Doğruyla yanlışın birbirine karıştığı çağda "yanlış" haberin samimiyetine inanan birkaç kişiden oluşuyoruz. Aslında başta müzikle uğraşıyorduk, gitarist bırakıp gidince bizim kaset işi yattı. Biz de işi mizaha vurduk. Ortaya bu gördüklerin çıktı. İdare et lütfen.
"Editör", "Yazar" ve "Muhabir" olmak üzere sitemizde barınan üç tip kullanıcı var. Bu soru "Editör" ve "Yazar" statüsüne erişmiş birinin soracağı soru değil. O halde sen "Muhabir" ya da turist olmalısın. Turistsen kafana göre takıl, pasaport filan istemiyoruz. Eğer muhabirimizsen; seni yakın zamanda sitemizde yazar ve gerekirse editör olarak görmeyi çok istediğimizi bilmeni istiyoruz. Ancak önce tekmeye kafa soktuğundan emin olmalıyız. Yani muhabir olarak senin görevin, Uğur Dündar tarzı bir girişimcilikle, bizlere yalan yanlış "Son Dakika" haberleri üretmendir. Haber yapmak için olayları yerinde incelemiş olman gerekmiyor. Sağda solda iki gazete haberi okursan yalan yanlış haberler için kolayca doğru kaynaklara ulaşabilirsin. Yazdıkların beğenilirse seni bağrımıza basmamız işten bile değil.
Stajını tamamlayıncaya kadar muhabir arkadaşları bu işlerin altına sokmak istemiyoruz. Yazar olduğunda önün açılmış olacak, serseri kurşun gibi dolaşabileceksin sitede. Ayaklarını sıcak sudan soğuk suya sokturmayacağız.
Burası Resmi Gaste. Biz de bağlamdan kopmamak için; yaptığın her habere, oluşturduğun her kupona, verdiğin her ilana "Önerge" demeyi uygun gördük.
Paran olmadığını bildiğimiz için kuponu sana oynatmıyoruz. Kuponu biz oynayıp tutarsa parasını yazarlar arasında bölüştürmeyi düşünüyoruz. Sana düşense kupona tek tek yorumlarıyla birlikte maç eklemeye çalışmak. Sergen Yalçın’dan daha iyi tahminler yapman gerekmiyor. Hatta yapma. Hafta sonu oynanacak olan maçlardan İddaa Bülteni'ne bakıp seveceğin bir maçı yorumu ve tahminiyle birlikte bize yaz. Örnek: Sandnes Ulf büyük takımlara karşı nasıl oynanması gerektiğini bilen bir ekip. Şampiyonluk mücadelesi veren takımlardan en fazla 5 yiyorlar. Rakip sahada penaltılarla etkili olmaya çalışan ekibin 8 haftadır gol bulamamış olması biraz da hakemlerin kabahati. Lilleström deplasmanında da 11 kişi defans yapmaları kaçınılmaz gözüküyor. Maç yedi gol üstü olmaz da gene 5,6 olur. "Maç sonucu handikaplı 1" veya "6-6 toplam gol" seçenekleri uygun.
Tarihte Bugün bölümünde at izi it izine karışmış durumda. Yani yalanla gerçeği harmanlıyoruz. Gerçek tarihi olayı esas alarak ortaya tarihi bir yalan çıkarmaya çabalıyorsun. Bu yalana önce kendin inanıyorsun. Sonrasında İlber Ortaylı'yı ikna edemesek de, Pelin Batu'yu kandırmaya çalışıyoruz.
Kurduğumuz lanet hiyerarşinin bir meyvesi olarak görebilirsin bu sistemi. Çalışmalarıyla sitenin kalbi olan Editör ve Yazar arkadaşlarımız sevgili muhabirlerimizin son durumunu değerlendirmek için fazla mesaiye kalıyorlar. Hangi muhabir çalışıyor, hangisi yan gelip yatıyor diye tespit edip duruma göre oy veriyorlar. Hiçbir şekilde çalınmayan oylar sonucu bazı muhabir arkadaşlarımız yazar kategorisine alınıyor.
En az ikinci el olan her şeyin ilanını verebilirsin. Kol düğmesi, tıraş losyonu, mini etek, jartiyer vs. Satış stratejisi bilmen gerekmiyor. Eğlenceli ol yeter.
Bizde muhalefet kafası var. Bu yüzden otoriteyle kimseyi ezmeyeceğimizden emin olabilirsin. Sitedeki tüm yazarlar önergeleri oyluyorlar. Neyi eleştirdiğin değil, bunu nasıl yaptığın dikkatimizi çekiyor. Haksızlığa uğradığını düşünenelere cebimizi verebiliriz. Ancak öncelikle yazışmayı deneyin.
Senden dürüst olmanı filan istemiyoruz. Haberinle evdekileri yarmış olman umrumuzda değil. Bizi güldürürsen Allah da senin yüzünü güldürsün.
Meclis Tv’de izlemeyi uygun gördüğün programı, yayın saatini ve programın adını yazarak panelden bize göndererek bunu başarabilirsin. Hadi bakalım.
Bu sitede duyduğun her şey asılsız. Ama duyduklarına itibar etmemen için hiçbir neden yok.