Röportaj


Yılmaz Morgül: "Bu hayatta tatmadığım zevk kalmasın istiyorum…"

Yılmaz Morgül: "Bu hayatta tatmadığım zevk kalmasın istiyorum…"
bir ahraz haberi / 31.01.2016 18:05:16

90’lı ve 2000’li yılların sakin, kendi halinde, efendi Türk Sanat Müziği sanatçısı olan Yılmaz Morgül, 2010 yılı itibariyle çılgınlar kervanına katıldı. ( 2010 sonrası hiçbirimize yaramadı, kabul edelim ) Çektiği kısa videolar, katıldığı televizyon programlarındaki ilginç yorumlar, sosyal medyada yaptığı iğrenç şakalar derken son olarak Survivor 2016’ya katılma kararı alan Yılmaz Morgül, Resmi Gaste’ye çok samimi açıklamalarda bulundu. Huzurlarınızda Türkiye’nin üç ay sonra yine unutulacak olan ünlüsü Yılmaz Morgül:

Yılmaz Bey öncelikle hayırlı olsun, Survivor’da izleyeceğiz sizi bu sene. Nasıl oldu da kabul ettiniz?

Alex aradı beni. Acun ısrarla gel diyormuş ona. Brezilya’da işleri olduğu için kabul etmek istememiş. Bana, ‘Hiç düşünme, git’ dedi, ben de kabul ettim. Acun zaten benim gibi bir yeteneği asla kaçırmak istemez. Ben de bir değişiklik olsun dedim ve hazırlıklarımı tamamlıyorum şimdi.

Değişiklik olsun dediniz. Hayatınız çok mu monoton?

Aslında son beş yıla kadar hiç yaşamadım diyebilirim. Bizim için büyüklere saygı çok önemliydi. Bir de sanat müziğinin bir ağırlığı var. Yıllarca aman efendi görünelim, aman saygıda kusur etmeyelim derken, bir gün bir adam ‘Sizi ailecek seviyoruz, çok yumuşaksınız bizlere karşı’ dedi. Ulan ne yumuşağı be dangalak herif. Onca efendiliğin adı yumuşaklık olunca bu ülkede, ben de biraz çizgiyi aşayım dedim.

Zor olmadı mı?

Oldu tabii. ‘Yılmaz Bey ne yapıyorsunuz?’ sorusunu belki yüz defa duydum. Ama gülmek, eğlenmek, istediğim kişiye istediğim lafı söylemek benim de hakkım. Hatta en çok benim hakkım, sadece benim hakkım, anladın mı? ( enseme bir tokat atıyor. Ne yapıyorsun lan sen demek olmaz şimdi )

Yılmaz Bey, ne yapıyorsunuz?

Alıştırma yapıyorum canım, kusura bakma. Sinirlenince adada nasıl tepki vereceğimi kararlaştırmaya çalışıyorum. Bir de şu var mesela ( parmak atmaya çalışıyor, zor engelliyoruz, ambulans mı çağırsak ) Bu hiç olmadı değil mi? Artık adada benim gibi ünlü bir sanatçıya saygısızlık yapmaya çalışan olursa başına ne geleceğini anlamışsınızdır umarım.

Çok iddialısınız anlaşılan, peki neden Survivor, yani başka mecralarda da kendinizi gösterebilirdiniz?

Yaşım ve hastalığım yüzünden böyle diyorsun değil mi? ( hasta mıymış ya bu, insan çalışıp gelir ) Ben sizin gibi gençleri beşe katlarım beşe. Ne yapsaydım yani; bir siyasi partiye mi üye olsaydım, izdivaç programı mı sunsaydım? Hiçbiri bana göre değil. Ben artık bu hayatta tatmadığım bir zevk kalmasın istiyorum. Hindistan cevizi olsun, böcekli yaprak sarma olsun, ormanda tuvaletini yapma falan bunlar hiç bilmediğim zevkler. ( zevk mi lan bunlar ) Bütün rakiplerime çile çektirmek istiyorum, çileeeeeeeeeee ( 30 saniye sonra bitiyor ) Allah!

Peki Türk halkına söylemek istediğiniz bir şeyler var mı?

O yumuşak dediğiniz, vur kafasına al ekmeğini dediğiniz adamın nasıl bir canavara dönüştüğünü göreceksiniz. Ama beni bu hale getiren sizlersiniz. Hak ettiğim değeri vermediniz bana, yaşattığınız her şeyin intikamını adadaki o zavallılardan alacağım, anlıyor musun beni. ( yapıştırıyor tokadı ) Pardon ya, bir an gaza geldim. Gaz demişken, benim hacetimi gidermem lazım, pardon.

( Aramızdan ayrılıp bahçe kapısına doğru gidiyor. Tuvaleti bahçeye mi yapmışlar acaba derken evinden ormana doğru koştuğunu görüyoruz. Adaya hazırlık diye bir aydır evde görmüyormuş işini. Biraz bekliyoruz ama ormandan acayip sesler gelmeye başlayınca ufaktan ufaktan evden ayrılıyoruz. Ama Yılmaz Morgül iyidir, ona bir şey olmamıştır, yani inşallah… )


RÖPORTAJ

Fadıl Akgündüz: "Cem Uzan Kardeşime de Kumpas Kurdular..." »

Fadıl Akgündüz: "Cem Uzan Kardeşime de Kumpas Kurdular..."

Türkiye’de dolandırıcılık denince akla gelen 10 isimden biri olan Fadıl Akgündüz, geçtiğimiz günlerde Siirt’ten bağımsız milletvekili adaylığı için başvuruda bulundu. Adaylık başvurusu ile yeniden gün

devamı »
RÖPORTAJ

Preet Bharara: “Altındaki donu bile alacağım, siz hiç merak etmeyin…” »

Preet Bharara: “Altındaki donu bile alacağım, siz hiç merak etmeyin…”

17 Aralık’ta gözaltına alınmasının ardından hayırsever bir işadamı olduğunu öğrendiğimiz Rıza Sarraf, Türkiye’de uzun bir süre gündemde kalmıştı. Tam unutuldu derken Ebru Gündeş’le ( eşi oluyor, hala

devamı »