Röportaj


Yiğit Bulut: "Erdoğan İçin Saçımı Bile Kazıtırım..."

Yiğit Bulut: "Erdoğan İçin Saçımı Bile Kazıtırım..."
bir ahraz haberi / 24.05.2015 16:02:21

Recep Tayyip Erdoğan’ın başbakanlık döneminde başdanışmanlık, cumhurbaşkanlığı döneminde de ekonomiden sorumlu başdanışmanlık görevine getirilen Yiğit Bulut, geçtiğimiz günlerde bir televizyon programında sarf ettiği, ‘Mermilerim bitmeden kimse Erdoğan’a dokunamaz’ sözleri ile bir anda gündeme oturdu. (maşallahı da var, baya yer kapladı gündemde) Sözleri oldukça tepki çeken Bulut, hakkındaki eleştirilere sadece Resmi Gaste aracılığıyla cevap verdi. (biz öyle diyorsak öyledir) Huzurlarınızda Türkiye’de jöle modasını bitiren adam Yiğit Bulut:

‘2 silahım ve yüzlerce mermim var, mermilerim bitmeden kimse Erdoğan’a dokunamaz’ dediniz ve bu sözlerinize çok büyük bir tepki geldi. Bekliyor muydunuz bu tepkiyi?

Açıkçası beklemiyordum. Ben bu açıklamamdan sonra milletçe sokağa çıkar, havaya 2 el ateş açarız diyordum ama nedense anlamsız tepkiler geldi. Benim tepkim seçilmiş birine yapılmaya çalışılan müdaheleye karşı bir tepkidir. Mesela geçen gün mahallemizin muhtarına laf atan gençler oldu. Aldım pompalıyı, çıktım sokağa da zor tuttular beni.

Pompalınız da mı var?

Var tabii. Devir seçilmişleri koruma devri. Bende iki tabanca, bir pompalı, bir INGRAM MAC 10 (Counter’daki 3'ün 4'ü), bir keleş, bir tane de M4A1 var. (bu da 4'ün 3'ü) Bir tane de sniper düşünüyorum ama daha tam emin olamadım. Alem bizi takım elbiseli, hafif göbekli, jöleli, halim selim bir tip sanıyor ama biz cumhurbaşkanımızı yedirtmeyiz. (hafif göbekli mi dedi o?)

Erdoğan ile aranız çok iyi, danışmanısınız şu an ama zamanında çok eleştirmiştiniz onu. Ne oldu da ona karşı tavrınız değişti?

(hüzünleniyor) Eski günleri açmak nerden geldi aklına bilmiyorum, çok kötü oldum şimdi. Ülkeyi satıyorlar bile demişim o zamanlar. (hıçkıra hıçkıra ağlayarak odayı terk ediyor, arka tarafta silah sesleri duyuyoruz, rahatlamış bir şekilde geri geliyor) Ben Doğan Grubu’nda çalışırken adeta ruhumu ele geçirmişlerdi. Oradan ayrıldıktan sonra huzura vardım. Bir gün Erdoğan Habertürk’ün yayın yönetmenini aradı. Ben de o ara yayın yönetmeninin yanındaydım. O gün Erdoğan’a vuruldum adeta.

Ne dedi ki yayın yönetmenine?

Ben duymadım tabii ama yayın yönetmeninin cevaplarından anlayabiliyordum durumu. Daha dün gibi aklımda, ‘Tabi efendim, hepsini kovarım’ , ‘Sonra kendimi de kovarım, siz nasıl isterseniz efendim’ , ‘Harakiri mi? Yok efendim, itiraz etmiyorum, siz istersiniz de yapmaz mıyım?’ gibi şeyler söylüyordu. O an dedim ki işte böyle bir insanı makineli ile tarasan yıkılmaz. O günden beri de neredeyse Erdoğan’ın yanından bile ayrılmadım.

Ama onu eleştirmiştiniz. Sizi nasıl kabul etti?

İlk başta beni ekibe alması çok zor oldu tabii. Ama zamanla ne kadar gözü pek, vurduğunu indiren, hedefi 300 metreden avlayabilecek biri olduğumu görünce beni danışmanı yaptı. Ben de güveni boşa çıkarmadım. İki kez suikast girişimini bizzat ben önledim. (inanmıyoruz ve bunu anlıyor) İlkinde düşmanı gördüm, vurdum alnının çatından. İkincisinde de baktım geç kalacağım, atıldım Erdoğan’ın önüne, karnımdan vuruldum. Açıp göstereyim kurşun izini, inanmıyorsan.

İnanıyoruz, inanıyoruz. Kesinlikle şu an hiç şüphemiz kalmadı. Son olarak yaklaşan seçimlerle ilgili ne düşündüğünüzü sorayım. Ak Parti yeniden tek başına iktidara gelebilir mi?

Tabii ben şu an tarafsız cumhurbaşkanının danışmanı olarak böyle konulara girmek istemem ama tabii ki Ak Parti’nin seçimi kazanmasını isterim. HDP’nin de barajı aşmaması ülkenin hayrına olacaktır. CHP ve MHP gibi partilerin durumu zaten ortada. Bu partilerin ne kadar vesayetçi, darbe sever partiler olduğunu hepimiz biliyoruz. (demek bu konulara girmek istese...) Seçimin de sükunet ortamında geçmesini temenni ediyorum. Milli iradeye kim el uzatırsa, o eli ısıran bir Yiğit Bulut görecektir.

(Röportaj bitiminde Yiğit Bulut’un yardımcıları Ak Parti milletvekili adayının selamını almayan bir kişiyi tespit ettikleri haberini veriyor. Yiğit Bulut etrafa emirler yağdırıyor. Bütün cephanenin hazırlanmasını istiyor. Biz de o hengamede şok olmuş vaziyette görünce ‘Sıktırtmayın topunuza, dağılın hadi’ diyor. Dağılıyoruz...)

 


RÖPORTAJ

Erkan Zengin Zorlu Transfer Sürecini Anlattı: "Benimle İlgilenilmesi Hoşuma Gidiyor" »

Erkan Zengin Zorlu Transfer Sürecini Anlattı: "Benimle İlgilenilmesi Hoşuma Gidiyor"

Ara transfer döneminin en çok konuşulan ismi olan Trabzonspor’un yeni yıldızı (biz yıldız diyorsak yıldızdır.) Erkan Zengin, oldukça ses getiren transfer sürecini sadece Resmi Gaste’ye anlattı. İlk ba

devamı »
RÖPORTAJ

Nihat Doğan, Sessizliğini Resmi Gaste’ye Bozdu: “Kimseye İhtiyacım Yok, Kendi Survivor’ımı Yapıyorum…” »

Nihat Doğan, Sessizliğini Resmi Gaste’ye Bozdu: “Kimseye İhtiyacım Yok, Kendi Survivor’ımı Yapıyorum…”

Özgecan Aslan’ın vahşice katledilmesi sonrası attığı tweet'le ülkede moralleri sıfırlayan Nihat Doğan, sosyal medyada kendisine gösterilen tepkilerden sonra adeta gözden kaybolmuştu (Ne güzel günlerdi

devamı »