Röportaj


Sedat Peker: “Her Mafya İktidara Muhalif Olmak Zorunda Değil…”

Sedat Peker: “Her Mafya İktidara Muhalif Olmak Zorunda Değil…”
bir ahraz haberi / 24.1.2016 17:30:43

1127 akademisyenin imzaladığı bildiri henüz gündeme yeni düşmüşken yaptığı, ‘Oluk oluk kan akıtacağız’ açıklamasıyla bir anda yeniden dikkatleri üzerine çeken Sedat Peker, tepkilere karşı sessizliğini Resmi Gaste’ye bozdu. Bizi evinde ağırlayan ve adettendir diyerek biz gelince kan akıtmak isteyen Peker, bizi biraz korkutsa da bahçedeki kuzuyu göstererek hepimizi sakinleştirdi. Huzurlarınızda Türkiye’nin yandaş mafyası ( bunu okursa sıkıntı olmaz mı? Okumaz herhalde ya ) Sedat Peker:

Bizi evinizde ağırladığınız için öncelikle teşekkür ederiz. Sizin eviniz de az ihtişamlı değilmiş hani.

( Sinirli sinirli bakıyor ) Aslında çok da ihtişamlı bir yer değil bizim fakirhane. Çünkü biz geldiğimiz yeri unutmayız. Ben bu yola çıkarken ( düşerken denmez mi ona, neyse ) bir tane yüzüğüm vardı, bizim yengeden almıştım. ‘Borç olarak verin, mutlaka geri ödeyeceğim’ dedim, meslek hastalığı galiba, hiç geri ödemedim. Ama fakirliği bilirim yani. Burası biraz abartılmış olabilir ancak çok da değil.

Mutlaka öyledir. İlk başta bildiriyi sormak istiyorum, okudunuz mu tamamını?

Okumadım. ( Şaşırmadım ) Öyle bir göz ucuyla baktım. Pkk ile ilgili hiçbir şey yazmadığını görünce açtım bilgisayarı, geçtim klavyenin başına tak tak tak yazdım. Özellikle “enter” tuşuna basarken sanırsın haracını vermeyen mekanı basıyorum, öyle sinirliydim yani. Hatta klavyeyi hunharca kullanmışım, arkadaşlar değiştirmek zorunda kaldı. ( ulan koskoca adamsın düştüğün hale bak be, diyemiyoruz tabii )

Yazdığınız yazı bir anlık sinirle yazıldı yani, oluk oluk kan akıtacağız açıklamasını şimdi de yapar mıydınız?

Yapardım tabii. ( Yine şaşırmadım ) Bu sözde aydınlar için az bile. Eğer ki fırsat verilirse bir gün, hani olur ya Reis, ( Temel Reis’ten bahsetmiyor ) ‘Hadi aslanım, git temizle şunları’ falan derse ilk başta bu aydın geçinenlerin yanına uğrayacağım. Ben böyle söyledim, hala da bunu söylüyorum ama tehdit falan dediler. Hep paralel medya yapıyor bu tür ahlaksız haberleri.

Dava da açtılar size.

Açtılar, açsınlar da. Büyük Türk devletinin, sen burada devletin bütün harflerini büyük yaz, ( he he yazarız ) mahkemeleri ne karar verirse boynumuz kıldan ince.

Normalde sizin gibi kişiler iktidara muhalif olmaz mı? Hani ne bileyim, arası iyi olmaz herhalde?

Biz bu işe ilk başladığımızda devletin başındakilerle aramız kötüydü tabii. Ben zaten tövbe ettim, bıraktım karanlık işleri ama her mafya da iktidara muhalif olacak diye bir şey yok. Bu iktidar tüm toplumu kucaklıyor. İyi insanı herkes kucaklar, sen işini iyi yapıyorsun mesela, hemen kucaklarlar seni ( tövbe estağfurullah ) ama kötü işlerle uğraşanları herkes kucaklamaz işte. Bu iktidar mafyayı da kucakladı, kaçakçıyı da kucakladı, hırsızı da kucakladı. Bizim Reis’imiz her vatandaşın Reis’i.

Peki bundan sonra Sedat Peker’i daha sık görecek miyiz? Anlaşılan gündemi takip ediyorsunuz. Planınız nedir?

Aslında herkes siyasete gir diyor da ben uzak duruyorum. Daha doğrusu giderim şimdi mecliste rahat durmam, olay çıkarırım ( sanki hiç çıkmıyormuş gibi ) büyüklerimize yazık olur. Şu an haftalık bir tartışma programımız olsun istiyorum. İsmine karar veremedik: Oluk Oluk Anadolu, Vücutta Durduğu Gibi Durmaz, Derin Banyo gibi isimlerden birini seçip programı başlatacağız. Ciddi manada tartışma programı olacak. Önce konuşacağız, anlaşamazsak ben dalacağım konuğuma. Bunun dışında da farklı projelerim var tabii, hiçbir yere gitmiyorum artık, hep buradayım. Bu arada bizim kuzu hazırmış, hadi buyurun sofraya.

( Sorunsuz başlayan röportaj gayet sorunsuz bitiyor. Başımıza hiçbir şey gelmemesine çok şaşırarak kuzuyu gömüyoruz. Yemek bittikten sonra müsaade isteyip güzelce ayrılıyoruz. Ulan Çağla Şikel’den bile dayak yiyen bir ekibiz, buradan nasıl kazasız belasız ayrılırız diye diye bankamatiğin yolunu tutuyoruz. Belki bu ay yatmıştır maaşımız…)


RÖPORTAJ

Fikri Işık: "Bizi İleri Demokrasiye Ulaştıracak En Önemli Şey Yerli Otomobil..." »

Fikri Işık: "Bizi İleri Demokrasiye Ulaştıracak En Önemli Şey Yerli Otomobil..."

Sosyal medya üzerinden paylaştığı yerli otomobil prototipinin fotoğraflarıyla bir anda gündeme gelen Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, yerli araçla ilgili bilinmeyenleri sadece Resmi Gaste

devamı »
RÖPORTAJ

Hamza Hamzaoğlu: “Saf Gibi de Ceketi Alıp Çıktık Ama...” »

Hamza Hamzaoğlu: “Saf Gibi de Ceketi Alıp Çıktık Ama...”

Geçen sezonun 11. haftasında Galatasaray’ın başına geçen, bir sezonda 3 kupa kazandıran ancak bu sezon özellikle yönetim ve taraftarla arasında sıkıntı çıkan Hamza Hamzaoğlu, hafta içinde Galatasaray’

devamı »