Röportaj


Nihat Doğan, Sessizliğini Resmi Gaste’ye Bozdu: “Kimseye İhtiyacım Yok, Kendi Survivor’ımı Yapıyorum…”

Nihat Doğan, Sessizliğini Resmi Gaste’ye Bozdu: “Kimseye İhtiyacım Yok, Kendi Survivor’ımı Yapıyorum…”
bir ahraz haberi / 8.3.2015 18:08:40

Özgecan Aslan’ın vahşice katledilmesi sonrası attığı tweet'le ülkede moralleri sıfırlayan Nihat Doğan, sosyal medyada kendisine gösterilen tepkilerden sonra adeta gözden kaybolmuştu (Ne güzel günlerdi onlar). Galatasaray üyeliğinden ihracı için disipline sevk edilen, Acun Ilıcalı tarafından Survivor kadrosundan çıkartılan, menajeri ile yolları ayrılan Nihat Doğan’la sadece Resmi Gaste görüşebildi. (Neden biz, bilmiyoruz). İşte huzurlarınızda o tweeti niye attığını, nasıl tweet attığını ve neden ünlü olduğunu hatta varlık gerekçelerini konuştuğumuz Nihat Doğan röportajı:

Attığınız tweet sonrası aşırı bir tepkiyle karşılaştınız. Bekliyor muydunuz bunu?

Beklemiyordum tabii, Şok oldum. Bak Allah belamı versin (bir tereddüt ediyor, sonra devam ediyor) yani belamı vermese de şöyle bir sarssın hani, uyarsın ki ben tamamen iyi niyetle yazdım onu. İyi niyetimi şu bardağa sorsan sana anlatır. Ahhhh, bi dakika (kulakları çınlıyor, aramızdan ayrılıp beş dakika sonra geri geliyor) Bak, görüyor musun, o günden beri neler çekiyorum ben, bi tek bu kulaklar bilir.

Ama insanlar hassas bir dönemdeyken bu tepkiyi gösterdi, çok ağır sözler değil miydi?

Hayda, bak sen de bu İlluminati’ye hizmet eden paralel ajanlardansın değil mi? (Yok, biz faiz lobisine  bağlıyız direkt). Bak kardeşim ben o tweet'te ne yazdım, hiç baktınız mı, dil ve anlatım açısından incelediniz mi, sosyolojik ve morfolojik açılımına baktınız mı? Ne demişim ben orada?

Tam olarak ifade şu: “Siz de mini eteği giyip soyunup laik sistemin ahlaksızlaştırdığı sapıklar tarafından tacize uğrayınca da bas bas bağırmayacaksın”

Hayır, öyle değil; "sizde" diye başlıyor, ‘de’yi ayrı yazmamışım, bilerek yaptım bunu. Sizde mini etek giyen sapıklar tarafından tecavüze uğrayınca bas bas bağırmayacaksın diyorum. ( bu arada o az önce bana kardeşim mi dedi?) Yani adam sapık, senin evine geliyor, soyunuyor, mini eteği giyiyor, bunu bir de laik sistem ahlaksızlaştırmış, şimdi sen tacize uğrasan bas bas bağırır mısın, ben bağırmam mesela. (ikna oluyorum lan) Yani ben burada felsefenin kralını yapmışım, böyle bir manzara ile karşılaşsam nasıl tepki veririm, onu irdelemeye çalışmışım, ama toplum yine benim felsefemi örseledi. (Sen asıl toplumu gör;  kafa, göz...)

Survivor’dan da kovuldunuz.

Ben Survivor’dan kovulmadım arkadaşım, (bak şimdi de arkadaşım dedi, üstüme yapışacak) gelmiyorum dedim, istemiyorum dedim ya. Siz kim oluyorsunuz dedim, ne haddinize dedim, niye gülüyorsun birader, Komik mi bu? (birader de olduk, panpa da der bu birazdan) Şimdi sen Beyaz Futbol’a çıktı, ağladı falan da dersin. Ben gülüyordum orada biliyor musun? Ama montajlarla, şantajlarla beni ağlıyor gösterdiler. Ama kimseye diyemiyorsun tabii. Beyaz TV paralel desem, zaten selam verenim bile yok, ülkeden de kovacaklar artık. O gün öyle yuttum ama bunların hesabını bir bir soracağım.

Bir kara liste hazırlıyorsunuz diye duyduk?

Doğrudur, hazırlıyorum. Dur göstereyim. (bir ansiklopedi çıkarıyor, herkesi tek tek not etmiş) Mesela, 2. kat 5 numaradaki Aysel Teyze. Teyzeciğim nasılsın, diyorum, ‘Ay kalbim çarpıyor, tansiyonum çıktı.’ diyor. Ya gelmişsin 70 yaşına, beni bahane ediyorsun. Bu listede gördüğün herkes bir gün benden özür dileyecek, özür! Hatta paralel liste diye Erdoğan’a sunmayı planlıyorum. Eminim o da beğenecektir. (benim amcaoğlunu da almış listeye, helal olsun amcaoğlu)

Peki şimdi ne yapmayı düşünüyorsunuz, herhangi bir teklif var mı?

Ne demek teklif var mı? Bu ülke benim gibi tipleri arıyor. Sen hiç spor programı seyret miyor musun? Hep o programlar benim gibi abilerle dolu. Felsefe terbiyesi olan insanlarız biz. Dolayısıyla yılmadım ve projeler var önümde. ‘Nihatgül’ün Suçu Ne?’ diye bir proje geldi ama çok şimdilik içime sinmedi. Benimle dalga geçtiler galiba. Onlara da en kısa zamanda cevabını vereceğim. Seda Sayan’ın programına davetliyim. Çok ısrar etti sağ olsun. Oradan biraz yürürüm diyorum. Ama asıl bombayı ilk kez burada paylaşıyorum: Kendi Survivor’ımı kendim yapıyorum. İsmi bile hazır, "Survivor - Büyük Oyun". Milletimizin üstüne oynanan oyunları bu program aracılığıyla göstermeyi planlıyoruz. (helal olsun uzun adam)

Kimler olacak ekipte, nasıl bir program olacak?

Bi kere ben olacağım. Zaten benim olduğum yerde güller açar, bataklıklar şelale olur. (biraz kafa yorsa yapabilir) Seda Sayan ve Hülya Avşar düşüneceklerini söyledi. Niran Ünsal ve Tuğçe Kazaz tamam. Yavuz Bingöl’le Şafak Sezer zaten geliyor. Bunlar ünlüler olacak, gönüllüler için de AKP gençlik kollarından arkadaşlarla konuşuyoruz. İnsanlıktan çıkacağımız, adeta hayvan gibi yaşayacağımız bir yer olacak. Herkes varını yoğunu koyacak ortaya. (Şartları zor değilmiş ama) Şimdi programla ilgili bir telefon konuşması yapmam lazım, bir dakika panpa…

(Acun Ilıcalı’yı arıyor. Abi yanlışlıkla aradım, başka bir Acun’u arayacaktım, diyor. Bir müddet sonra ‘Tamam abi niye küfrediyorsun, kapatma abi, bir dakika?’ dedikten sonra ağlayarak odadan ayrılıyor. Sörvayviiiiiirrrrrrr diye bağırırken, doktoru ilaç saatinin geldiğini ve artık ayrılmamız gerektiğini söylüyor.)

 


RÖPORTAJ

Adriana Lima - Acun Ilıcalı aşkını Lima anlattı: "Acun TV8'i Üstüme Yapacak." »

Adriana Lima - Acun Ilıcalı aşkını Lima anlattı: "Acun TV8'i Üstüme Yapacak."

Ülke gündemini yoğun bir şekilde meşgul eden Acun Ilıcalı – Adriana Lima aşkı söylentisine bilindiği gibi iki taraf da açıklık getirmemişti. Londra’daki Victoria’s Secret defilesinden sonra Adriana Li

devamı »
RÖPORTAJ

Emmanuel Emenike: “Sizin Gibi Manyakların Arasında Çok Bile Kaldım…” »

Emmanuel Emenike: “Sizin Gibi Manyakların Arasında Çok Bile Kaldım…”

Fenerbahçe ile Beşiktaş arasında oynanan derbide taraftarın tepkisiyle karşılaşınca maçı terk etmek isteyen, arkadaşlarının zoruyla maça devam edip oyundan alındıktan sonra stattan ve ülkeden ayrılan

devamı »