Röportaj


Mercedes Eleştirilerinden Bunalan Demet Akalın'dan Zehir Zemberek Sözler: "Kan Değil ki Bağışlayayım!"

Mercedes Eleştirilerinden Bunalan Demet Akalın'dan Zehir Zemberek Sözler: "Kan Değil ki Bağışlayayım!"
bir ahraz haberi / 4.01.2015 14:53:56

Eşiyle katıldığı ‘Ben Bilmem Eşim Bilir Yılbaşı Özel’ programında son model bir Mercedes kazanan Demet Akalın, kazandığı arabayı bağışlamayıp kızı Hira’ya hediye edince hayranları tarafından eleştiri yağmuruna tutuldu. Kendi durumları oldukça iyiyken (gerçekten oldukça iyi) arabayı bağışlamayan Akalın, eleştirilere sert tepki gösterince bir anda gündemdeki yerini aldı. İşte huzurlarınızda evliliği, yeni çocuğu, yeni arabası ve yeni yılıyla Demet Akalın:

Demet Hanım, öncelikle yeni yılınızı kutlarız, sizin için oldukça kazançlı bir yıl olacak gibi?

Teşekkür ederim, öyle görünüyor. O kadar hızlı başladım ki yeni yıla, yani Mercedes hızıyla girdim. Çok şık girdim yeni yıla. Hani düşün bi Mercedes, (anladık) o kadar şaşaalı girdim 2015’e. Ama tabii ki nasıl Mercedes (kusacam) çokça kıskanılıyor, ben de aynı şekilde kıskanılıyorum.

Normal karşılıyorsunuz yani?

Aslında çok da normal karşılamıyorum. Yani hak ettik ve kazandık. Kaç tane biber yedim ben o arabayı kazanmak için. Kaç tane kelime buldum kulağımda kulaklıkla. O kadar zordu ki (ah canım)… Bileğimizin hakkıyla kazandık yani. Torpil yok, şans yok. Neymiş efendim, bağışlayacakmışım.

Sahi! Yarışmadan kazandığınız arabayı bağışlamadığınız için çok tepki aldınız. Neden böyle bir şeyi düşünmediniz?

Bu tür tepkileri gerçekten anlayamıyorum. Benim alnımda enayi mi yazıyor? (yazmıyor) Benim hayatımla ilgili insanlar neden böyle bir beklenti içine girer anlamış değilim. Koskoca Mercedes bu, bağışlanır mı ayol, manyak mıyım ben? Siz bu arabanın kaç para olduğunu biliyor musunuz? Yani kusura bakmayın da kan mı bu bağışlıyorsun. (Gülüyor... kadın haklı ama şimdi)

Bir ihtiyaç sahibine bağışlamanız şık olmaz mıydı?

Yemişim şıklığını. Canım ya, dondurulmuş gıdadan bahsetmiyoruz burda. Mercedes'ten bahsediyoruz. Senelik MTV'sini yatıramayacak adamlar benden Mercedes'i bağışlamamı bekliyor." Mercedes'i ne yapacak  fakir? Böyle ihtiyaç sahipliği mi olur. Yemeyin beni.  Benzini, kaskosu derken mahvolur bağışlayacağım şahıs. Ayrıca bizim garaj bayağı bir geniş. Henüz tam dolduramadık içini (otopark demek istemiş). Bir iki otoya daha ihtiyaç vardı.   Valla iyi oldu, çok iyi geldi.

Neyse konuyu değiştirelim o zaman. Üzerinizde nazar olduğuna inanıyor musunuz? Geçen gün de ayağınıza cam batmıştı?

Evet, nazar olabilir. O kadar kıskanıyorlar ki beni, ayağıma cam girdi diyorum, bi geçmiş olsun desinler diye. O ne biçim ayak falan filan diye cevap yazıyorlar. Yani ne var, 44 numara giyiyor olamaz mıyım? (‘yuh, o nedir ablam toynak gibi’ diyemiyoruz tabii) Bak sen de hak veriyorsun bana. Bu tamamen çekememezlik. Toplum olarak böyle şeylerden vazgeçmemiz lazım. Geçen bir basketçiye de böyle yaptılar, kimdi o?

İbrahim Kutluay mı?

(İbrahim Kutluay deyince sinirleniyor, bağırıyor, çocuğu uyanıyor sesten. Küfürler ediyor arada, Mercedes’in anahtarını alıp bir iki tur atıyor sokakta, sakinleşiyor.) O değil. Hem siz burayı komple silin zaten, (he he sileriz) o deveye nazar falan değmiyor. Yani biz bu işi profesyonel ekiplerle de denedik ama onda nazar tutmuyor.

Boş verin şimdi o deveyi, Hira’yla aranız nasıl?

Balım benim yaa. Şubatta 1. Yaşını dolduracak. Doğum gününde de bir yalı alalım diyoruz. (Oha!) Bir yarışma falan olursa, mesela Kim Milyoner Olmak İster gibi iyi olur. Gideriz yarışmamıza, alırız paramızı, kızımıza yalısını alırız. Ha, durumumuz yetmiyor sanma sakın, (ha mı?) istesek iki yalı da alırız da böyle çok heyecanlı oluyor, o yüzden yani. Yoksa evimiz bile nerden baksan Hülya Ablamın evi kadar şaşaalı yani. (Avşar’dan bahsediyor, gerçi anlamışsınızdır, gerizekalı mısınız siz?)

Demet Hanım zamanında Twitter hesabınızı kapatmıştınız. Neden?

Ay o da başka bir hikaye. Yine beni çekemeyenlerin, kıskananların oyunu oldu. O kadar çok baskı oldu ki sonunda TDK'dan rica ettiler inanabiliyor musun? (Evet) Neymiş "Herkez yapdığı hatalardan musuldur" yazmışım. Mesela “insan ustu sesi ve muhtesem sahnesiyle Haktan” demişim de bunlar doğru değilmiş. Hani Türkçe okunduğu gibi yazılıyordu. Neyse olay durulduktan sonra tekrar açtım. (Türkçe'yi bitirmiş kadın)

(Röportajın bu kısmında Hira bebek ağlıyor. Üç bakıcı sırayla susturmaya çalışıyor ancak kimse başaramıyor. Demet Akalın odaya gidip geri dönünce bize röportajı bitirmemizi söylüyor. Hira bebeği Mercedes ile gezdirmezse susmayacağını söylüyor. Biz de röportaj için vereceğimiz paranın yarısını verip olay yerinden ayrılmak isteyince ‘Hakkımı yedirmem’ diyerek korumalarını çağırıyor. Ciddi tartışmalar sonucunda anlaştığımız paranın iki katını verip mekânı terk ediyoruz.)


RÖPORTAJ

Burak Yılmaz: “Kıymetimi anladığınızda çok geç olacak...” »

Burak Yılmaz: “Kıymetimi anladığınızda çok geç olacak...”

Türkiye’de 4 büyük takımda da oynayan ikinci futbolcu olan Burak Yılmaz, ( ilki Sergen Yalçın’dı, ikisiyle de röportaj yapan ilk siteyiz bence ) ani bir kararla Çin’e gitti. Sezon başından beri golcü

devamı »
RÖPORTAJ

Fikri Işık: "Bizi İleri Demokrasiye Ulaştıracak En Önemli Şey Yerli Otomobil..." »

Fikri Işık: "Bizi İleri Demokrasiye Ulaştıracak En Önemli Şey Yerli Otomobil..."

Sosyal medya üzerinden paylaştığı yerli otomobil prototipinin fotoğraflarıyla bir anda gündeme gelen Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, yerli araçla ilgili bilinmeyenleri sadece Resmi Gaste

devamı »