Röportaj


Leonardo Di Caprio: “Bebek suratlıyım diye yıllardır bana Oscar vermediler…”

Leonardo Di Caprio: “Bebek suratlıyım diye yıllardır bana Oscar vermediler…”
bir ahraz haberi / 6.3.2016 15:41:32

Sanat hayatı başladığı günden beri Oscar’a neredeyse her yıl aday gösterilen ama bir türlü kazanamayan Leonardo Di Caprio, bu yıl emeline ulaşmanın mutluluğunu yaşıyor. Yıllardır her kesimin bi şekilde dalga geçtiği ünlü oyuncu, ödülü aldıktan sonra sessizliğe büründü. Hiç kimsenin kendisine ulaşamadığı Di Caprio ile sadece ve sadece Resmi Gaste ekibi görüşebildi. Huzurlarınızda dünyanın yeni Oscar’ı Leonardo Di Caprio:

Öncelikle tebrik ederek başlayalım. Sonunda kazanabildiniz. ( bi anda çıktı ağzımdan öyle )

Bunca yolu bunu söylemek için mi geldin? Ben bir haftadır böyle bir cümle duymamak için röportaj vermiyorum. Çok sinirlendim, bi saniye… ( yanımızdan ayrılıyor, özel kutusuna koyduğu Oscar’ını çıkarıp okşuyor, öpüyor, seviyor. Sakinleştikten sonra aramıza geri dönüyor ) Neyse, keyfimi hiçbir şey bozamaz bu saatten sonra. Ne diyorduk?

Oscar’ı aldığınız için tebrik etmiştik, neler hissettiniz o an?

Çok şaşırdım. Ben bu sene de bize düşmez diyordum. Ama bi yandan da artık ayıp derler, verirler diyordum. Yani bu kadar da madara edilmez ki bir insan. Türkiye'de olsam adama ayıp oluyor deyip 3. senemde verirlerdi mesela, burada vefa diye bi şey de yok. Sırf reklam olsun diye beklettiler zaten, bebek suratlıyım diye kıskandılar da vermediler. Adım okununca ağlamamak için zor tuttum kendimi. Artık hepsi geride kaldı. ( ağlamamak için zor tutuyor kendini )

Bu yıl da kazanamasaydınız ne yapardınız?

Onun planı hazırdı. ‘Sokarım sizin vereceğiniz Oscar’a’ diye bağırıp masayı falan dağıtacaktım. Kuliste bi tane ayı bekletiyorduk. Kim kazanırsa onun üstüne salacaktık, hadi şu ayıyı yen de oyunculuğunu görelim diyecektim. Sonra da çırılçıplak atlayacaktım sahneye, neyse ki kazandım da yaşanmadı bu tür tatsız şeyler. ( keşke yaşansaymış aslında )

Oscar töreni ırkçılık tartışması yüzünden ertelendi, ne düşündünüz o ara?

Bunlar için sizin çok güzel bir sözünüz var, ‘Okyanus ötesinin oyunları bunlar’. ( buraya kadar gelmiş mi ya bu? ) Benim üzerimde de oyunlar oynanıyor yıllardır. Bu Hollywood dünyası zalim, çıkarcı. Hep benim üzerime oynamak için yaptılar bunu. Şimdi de ödülü siyahi oyuncular olmadığı için aldığım söyleniyor. Yazık, gerçekten yazık. Büyük resmi görün artık. Ayıyla dalaştım lan ben!!!

Peki bundan sonra planınız nedir?

Aslında film işine biraz ara vermek istiyorum. Bir polisiye dizi var. Başımızda bir amir var, şehirdeki tüm olaylara biz bakıyoruz, arabada dolaşıyoruz sürekli, merkezden anons geliyor, ‘Olay yerine yakınız’ falan diyoruz. Ben bereli bi karakteri oynuyorum, bere hiç çıkmıyor kafamdan. Köpeğim falan var. ( Arka Sokaklar lan bu ) Gerçekten bize has, Amerika’nın arka sokaklarında yaşanan pislikleri ortaya çıkardığımız, samimi, sıcak bir aile dizisi olacak. En önemli özelliği de özgün olması. ( Hass.ktir lan ordan, diyemiyoruz tabii ) 

( Röportajın ortasında evden alarmlar yükseliyor. İçeriye korumalar falan giriyor. Di Caprio herkesi sakinleştirip artık ayrılmamız gerektiğini söylüyor. 15 dakikadır Oscar’ından ayrı olduğunu, 20 dakika ayrı kalırsa sinir krizi geçireceğini söylüyor. Biz de Leonardo ve Oscar’ını baş başa bırakıp Kate Upton da buralarda mıdır acaba diyerek keşfe çıkıyoruz… )RÖPORTAJ

Mercedes Eleştirilerinden Bunalan Demet Akalın'dan Zehir Zemberek Sözler: "Kan Değil ki Bağışlayayım!" »

Mercedes Eleştirilerinden Bunalan Demet Akalın'dan Zehir Zemberek Sözler: "Kan Değil ki Bağışlayayım!"

Eşiyle katıldığı ‘Ben Bilmem Eşim Bilir Yılbaşı Özel’ programında son model bir Mercedes kazanan Demet Akalın, kazandığı arabayı bağışlamayıp kızı Hira’ya hediye edince hayranları tarafından eleştiri

devamı »
RÖPORTAJ

Tsipras, Türkiye'ye İlk Mesajını Verdi: “Baklava Yunan'ındır, Kimseye Yedirmeyiz..." »

Tsipras, Türkiye'ye İlk Mesajını Verdi: “Baklava Yunan'ındır, Kimseye Yedirmeyiz..."

Yunanistan’ın, çiçeği burnunda başbakanı Alexis Tsipras, başbakan olarak ilk röportajını (biz ilk diyorsak ilktir) Resmi Gaste’ye verdi. Solculuğu, ateistliği, gençliği, yakışıklılığı (tırt) gibi özel

devamı »