Röportaj


İlhan Cavcav: "Bazen Rüyamda bile Teknik Direktör Kovduğum Oluyor!"

İlhan Cavcav: "Bazen Rüyamda bile Teknik Direktör Kovduğum Oluyor!"
bir alttantire02 haberi / 26.12.2015 17:28:16


"Kovmak" kelimesi ile bütünleşen, daha önce 1 maçta, hatta sezon öncesi hazırlıklarında resmi maça çıkmadan hoca gönderen Gençlerbirliği Başkanı İlhan Cavcav, bu kez de Fuat Çapa ile anlaşmaya vardıktan birkaç saat sonra yolları ayırarak kırılması zor bir rekor kırdı.

Bizi röportaja başladıktan bir kaç dakika sonra hatta başlamadan önce kovmamasını dileyerek Cavcav başkana gittik.

- İlhan bey isterseniz baştan başlayalım. İlk kovma deneyimini ne zaman yaşadınız?

Tam emin değilim ama 1987 sezonuydu galiba, Hüsnü Macurni hoca vardı. Takım bir çıktı, berbat oynadı, neticede de yenildik, haliyle bende sinirlenince hocayı kovmuşum. Arkadaşlar söyledi kovduğumu, ben hatırlamıyorum yani. 


- Peki İlhan Bey kovmanın sizde refleks haline geldiği söyleniyor.

Ya aslında biliyor musun! Geçende, arkadaşlar gelmiş oyuncunun sakatlandığını söylemişler ben yine çılgına dönmüşüm, kovma krizi geldiğini söylüyorlar, yatışmak için takımın masör ve malzemecisini kovmuşum. Doktorlar ilk kovma deneyimimde aldığım aşırı hazzın bilinçaltımı yönlendirdiğini söylüyorlar ama bilemiyorum elbette.


- Türk Teknik Direktörlerin bir kaçı hariç hepsini cebinizden çıkaracağınızı söylediniz.(Sihirbazlık ha güzeel!)

Düzgün oynatmıyorlar kardeşim! Bu adamı niye oynatmadın diyorum. "Adam sakat başkan!" diyor. Siz söyleyin adamın ayağının kırılmış olması oynamasına engel midir?(Şu durumdayken bence de değil!) 


- Kovmak Konusunda Kendinizi Sürekli Geliştirdiğiniz Söyleniyor, Ne Diyeceksiniz?

Evet bu konuda çalışmalarım var. Guiness'le görüştük, "En Hızlı Teknik Direktör Kovma Rekoru"nu ülkemize getirdiğimizi düşünüyorum. En son Fuat hocayı bir iki saat içinde kovdum biliyorsunuz. Bunu hasta yatağımdan kalkıp yaptım. Dünyanın en hızlısı şuan Etiyopya liginde bir başkandı artık bizde. Her şey bu güzel ülkeye hizmet için (ne zaman vatana hizmete bağlayacağına arkadaşlarla iddiaya girmiştik, sanırım kaybettim, olsun her şey sizler için)


- Üç Kelime ile Kendinizi Tanıtsanız Bu Kelimeler Ne Olurdu?

Hey, Sen, Kovuldun! (Tutarlı Bir Yaklaşım)


- Çok Teşekkürler Zaman Ayırdığınız İçin...(İçeri Korumalar giriyor!)

Arkadaşlar sizi kapıya kadar kovacak, şey geçirecek.


Kendimizi hırpalanmış (azcık fazla değil) olarak tesisin önünde buluyoruz.


RÖPORTAJ

"En iyi reddeden kadın" dalında Altın Küre kazanan İngilizce Öğretmeni Merve Ekin İğdeci ResmiGaste’ye konuştu: Aslında bu röportajı da reddederdim ama siz yabancı değilsiniz.. »

"En iyi reddeden kadın" dalında Altın Küre kazanan İngilizce Öğretmeni Merve Ekin İğdeci ResmiGaste’ye konuştu: Aslında bu röportajı da reddederdim ama siz yabancı değilsiniz..

Dünyanın en prestijli ödülleri arasında yer alan, Oscar ve Grammy'den sonra en çok izlenen Altın Küre ödül gecesi, Kaliforniya'nın Beverly Hills kentinde gerçekleştirildi. Drama dalında "En İyi Redded

devamı »
RÖPORTAJ

Bülent Arınç: "Saraya Çıkmama Bile İzin Vermiyorlar..." »

Bülent Arınç: "Saraya Çıkmama Bile İzin Vermiyorlar..."

Özellikle Gezi olaylarından sonra yaptığı açıklamalarla ve gözyaşlarıyla, AK Parti tabanı ve milletvekillerince sık sık eleştirilen Bülent Arınç, 7 Haziran öncesi ve sonrasında söyledikleriyle sürekli

devamı »