Röportaj


Hülya Avşar Evinin Kapılarını Resmi Gaste’ye Açtı: "Aman O Vazoya Dikkat Edin!"

Hülya Avşar Evinin Kapılarını Resmi Gaste’ye Açtı:  "Aman O Vazoya Dikkat Edin!"
bir ahraz haberi / 21.12.2014 16:23:35

Cumhurbaşkanlığı sarayını ziyaret ettikten sonra yaptığı “Benim evim bile daha şaşaalı.” açıklamasıyla gündeme gelen Hülya Avşar, evinin kapısını Resmi Gaste’ye açtı. (1 ayda anca cevap geldi) Taksim Meydanı’nda bizi siyah bir Mercedes’e bindirdiler. Bir müddet gittikten sonra gözlerimiz kapatıldı. Evin nerede olduğunu, eve nasıl ulaşıldığını maalesef öğrenemedik. Eve geldiğimizde üzerimiz arandı. Sigaramıza kadar her şeyi aldıktan sonra bizi içeri aldılar. “Nereye düştük biz?” havasındayken Hülya Avşar geldi ve röportaja başladık. İşte o çarpıcı röportaj:

Hülya Hanım, neden bu gizlilik?

Yani Türkiye’nin en şaşaalı evine geliyorsun, öyle her elini kolunu sallayan giremez buraya. Sen öyle mi oturdun? O koltuk biraz kıymetli de, o yüzden söyledim (yerimizi değiştiriyoruz). Dediğim gibi çok şaşaalı yani baya ihtişamlı bir ev burası. Sen orada rahat mısın? Yani o koltuk şey de (yine kalkıyoruz, tabure getiriyorlar, rahatlıyor).

Böyle iyi mi? Tamam, devam edelim. Eviniz bayağı bir şaşaalı (evi gezdik ama yayınlayamıyoruz) ama saray da öyle değil mi? Ne eksikliği var evinizden?

Bir kere çok soğuk, daha yeni olduğu için içeride donduk. Sonra gereksiz büyük, ısıtamazsın da o evi. Temizliği falan büyük dert. Sonraaa ormanın içinde tenha bir yer. Ne bileyim, ben hiç sevmedim.

Erdoğan’a söylediniz mi bunları?

Söyledim. Benim eleştirilerimi değerlendireceğini söyledi. Hatta iyice soğudu saraydan. Galiba başka bir tane daha yaptıracak.(yaptırsın anasını satayım)

Yani siz hiç beğenmediniz, öyle mi?

Beğendim, beğendim. Odaları benim evim kadar olmasa da geniş, ferah. Arkada 6 tane tenis sahası var (yuh). O çok hoşuma gitti. 5 tane yüzme havuzu var, yani benim evimde bile 4 tane. Bazı sorunları olsa da ailecek rahatça yaşayabilecekleri mutlu, küçük(!) bir yuva.

Sarayda Erdoğan ailesiyle de görüştünüz mü, eşiyle, çocuklarıyla?

Görüştük. Emine hanım yerleşmeyle uğraşıyordu, bi ara 780. odada dediler, gittim baktım ama bulamadım, meğer 870. odadaymış. Bütün odalarla tek tek uğraşmak zor, Allah yardımcısı olsun. Sümeyye’yle ayaküstü bir sohbet ettik o gün, Bilal’le (Bilal deyince yüzüne bir hüzün çöküyor) konuşmaya çalıştım, tedavisi iyi gidiyormuş. Öyle işte, güzel bir gün geçirdik.

Aranız iyi herhalde onlarla.

İyi, iyi. Yani insan acıyor bir yerde. Böyle bir cumhurbaşkanı, ama ne kadar mütevazı, yani insanın evinde en az yedi kongre salonu yoksa o evde nasıl mutlu olunabilir ki. Haksız mıyım?

Haklısınız. (değil tabii ki) Ama Erdoğan ailesiyle olan bu yakınlığınız hakkında çeşitli görüşler var, mesela Kemal Kılıçdaroğlu size yalaka dedi, bu konuda ne diyeceksiniz?

Hiç bu tür polemiklere girmek istemiyorum aslında ama insan dayanamıyor işte. Bakın ben ne dedim? ‘Benim evim bile daha şaşaalı.’ dedim. Adamın onca uğraşıp yaptığı sarayı kötüledim, yalaka mıyım ben şimdi. (yalaka için bkz. TDK) Yani şimdi bu ülkede diktatörlük olsa inanın beni asmışlardı çoktan. (yalaka için ısrarla bkz. TDK) Erdoğan ailesi ile yakınlaşmamın nedeni de bir sağlık meselesi yani, lütfen girmeyelim bu konulara ben çok duygulanıyorum, canım Bilal ya… (ağlıyor, bir müddet duvardaki ihtişamlı tabloları seyredince toparlanıyor)

Konuyu değiştirelim, siz neler yapıyorsunuz bu ara?(ev ev dolaşmaktan başka bir işiniz var mı diyemiyoruz tabi)

Bu ara sadece ev ev dolaşıyorum, başka bir işim yok. (gülüyor, tövbe bismillah) Yakında bir program yapacağım TV8’de, Hülya Avşar Show. Türkiye’de inşaat sektörü, ev dekorasyonu, iç mimarlık gibi konuları konuşacağız. Çeşitli konuklar olacak programda. Benim evime ihtişamca en yakın evin ödüllendirildiği bir yarışma bile yapabiliriz, Acun’la görüşüyoruz şu an. Çok şaşaalı bir program sizleri bekliyor. Hatta ilk konuğum bile belli.

Kim? (kesin Ali Ağaoğlu’dur.)

Ali Ağaoğlu.


(Hülya Avşar bu cevabı verince ani bir refleks hareketiyle elim yandaki sehpaya çarpıyor. Sehpanın üzerindeki vazo düşüp kırılıyor. Alarm sistemi devreye giriyor. Sesi duyan korumalar içeri giriyor. Bizi olay yerinde biraz hırpaladıktan sonra depoya götürürlerken sinir krizi geçiren Hülya Avşar için de bir ambulans çağırılıyor.)


RÖPORTAJ

Fatih Terim: “Biten bitmiştir, bittiği gün gitmiştir…” »

Fatih Terim: “Biten bitmiştir, bittiği gün gitmiştir…”

Euro 2016’ya 24’te 1 ihtimalin gerçekleşmesi üzerine en iyi üçüncü olarak giden Türkiye, turnuvanın son maçlarında 8’de 1 olan en iyi üçüncülerden biri olma şansına sahip olamayarak elendi. ( evet, ta

devamı »
RÖPORTAJ

Emmanuel Emenike: “Sizin Gibi Manyakların Arasında Çok Bile Kaldım…” »

Emmanuel Emenike: “Sizin Gibi Manyakların Arasında Çok Bile Kaldım…”

Fenerbahçe ile Beşiktaş arasında oynanan derbide taraftarın tepkisiyle karşılaşınca maçı terk etmek isteyen, arkadaşlarının zoruyla maça devam edip oyundan alındıktan sonra stattan ve ülkeden ayrılan

devamı »