Röportaj


Hidayet Türkoğlu: “Uzun Adam'a uzun başdanışman yakışır…”

Hidayet Türkoğlu: “Uzun Adam'a uzun başdanışman yakışır…”
bir ahraz haberi / 27.03.2016 16:19:38

Türk sporunun son dönemde yetiştirdiği en önemi basketbolculardan biri olan Hidayet Türkoğlu, bu aralar bambaşka bir işle gündemde. Son dönemde Erdoğan’a olan yakınlığı dikkatlerden kaçmayan Türkoğlu, TBF CEO’luğunun ardından cumhurbaşkanı başdanışmanlığına getirildi. Olayla ilgili hiç kimse ile konuşmayan Türkoğlu ile sadece Resmi Gaste görüşebildi. Huzurlarınızda Uzun Adam’ın uzun adamı Hidayet Türkoğlu: ( Dikkat ettiyseniz ilk uzun adamı büyük harflerle yazdım. Sabah gazetesi ile görüşüyorum da bu aralar… )

Öncelikle göreviniz hayırlı olsun, sürpriz oldu mu sizin için?

Teşekkürler. Aslında ben başdanışman denince tek başıma olacağım sandım, ama 22 tane başdanışman varmış, buna şaşırdım, keşke bir tek ben olsaydım. ( gözü yükseklerde tabi, adam 2 metre ) Ama sayın cumhurbaşkanımız arayıp ‘Sana ihtiyacımız var Hido’ deyince biraz şaşırdım, heyecanlandım tabii.

Ne dediniz peki?

O ara oğlu Bilal Erdoğan aradı, ‘Ben sana hemen döneceğim, bir şey izah etmem lazım’ dedi. Yaklaşık 5 saat sonra geri döndü bana. Ben bu arada ilk iş Alex’i arayıp ona durumu anlattım, ‘Hiç düşünme, git’ dedi. Zaten ne düşünecem, niye aradığımı bile bilmiyorum, rehberde a harfinde kayıtlı ya, ondan aradım herhalde, seve seve kabul ettim teklifi, iyi ki de etmişim, çok mutluyum şu an.

Ama eleştirenler de oldu sizi?

( Sinirleniyor, sesini ayarlıyor ) Şimdi bakınız bunlar bi kere CeHaPe zihniyetinin oyunlarıdır. Neymiş efendim ben 60 bin lira maaş alıyormuşum. Yahu sen iftiraya doymadın mı be adam? E bu zihniyetin arkasında kim var şu an, paralel yapı. Bakınız paralel medyaya ( hangi kanal? ) hep böyle safsatalardan bahsediyorlar. Eleştiren eleştirsin, biz milletin sözüne bakarız. Ne diyor millet, uzun adam diyor, bunu çekemeyenlerle bizim işimiz olmaaaaazzzzzz. ( iyi çalışmış )

Ayıptır sorması, maaşınız ne kadar?

9 bin lira alıyorum aylık. Cumhurbaşkanımızın danıştığı meseleler üzerinden de prim. Toplasan 4 defa ya danışmıştır ya danışmamıştır. Primler de 8 bin lira. Öyle abartıldığı kadar fazla bir para almıyorum, zaten parayla da yapılacak bir iş değil. 

Hangi konularda zorladı sizi danışmanlık?

Şimdi tabii ülke karışık. Ben de saraya yeni geldim, böyle yoğun bir gündemin olduğu dönemde başlamak istemezdim açıkçası. Ama yeri geldiğinde bana da danışıyorlar tabii. Aslında siyasetin basketboldan çok bi farkı yok. Mesela canlı bomba. Sen burada alan savunması yapacaksın, eğer adam adama markaj yapayım dersen adam kendini patlatabilir, mesele tüm alanı korumak. ( mantıklı aslında )

TBF CEO’luğu ile birlikte nasıl yürütüyorsunuz danışmanlığı?

Başdanışmanlık olacak yalnız, orayı bi düzeltelim. ( he he düzeltiriz ) Biz basketbolda aynı anda hem savunma hem hücum yapıyoruz. Burada da mantık aynı, Basketbol Federasyonu’nda hücum yapıyorum, emirler veriyorum, saldırıyorum, Saray’da ise işler değişiyor, orada savunmaya geçiyorum. Tabii efendim, siz nasıl uygun görürseniz diyerek alttan alıyorum. Pardon, bu telefona bakmam lazım…

( Acilen masadan kalkıp telefonu açıyor, gazetecilik gereği hemen kulak misafiri oluyoruz. 3 canlı bombanın yakalandığı, iki tanesinin Türkiye artık baydı diyerek kendini patlatmak üzere Avrupa’ya kaçtığı, yabancı bazı gazetelerin Erdoğan’ın eleştirdiği haberini alıyor. Gazetelerin yaptığının çok açık steps olduğunu söyledikten sonra taktik faul hakkımızı kullanmamız gerektiğini belirtiyor. Bundan sonrasını telefonda konuşamayacağını belirten Türkoğlu, sağ olsun hesabı da ödeyerek aramızdan ayrılıyor. Kendinize iyi bakın, kalabalık yerlerden uzak durun, terli terli soğuk su içmeyin… )RÖPORTAJ

Trump: "Benim Müslüman Arkadaşlarım Da Var..." »

Trump: "Benim Müslüman Arkadaşlarım Da Var..."

Başkanlık koltuğunu aldığı günden bu yana Dünya gündemine hızlı bir giriş yaparak dikkat çeken yeni ABD Başkanı Donald Trump Beyaz Saray'ın kapılarını ResmiGaste ekibine açtı. Müslüman olmadığımızı sö

devamı »
RÖPORTAJ

Ebru Gündeş: Mükemmelim Ve Siz Bunu Çekemiyorsunuz… »

Ebru Gündeş: Mükemmelim Ve Siz Bunu Çekemiyorsunuz…

O Ses Türkiye yarışmasında birinciliği Ebru Gündeş’in takımından Elnur Hüseynov’un kazanmasıyla birlikte tüm gözler Elnur Huseynov’da olması gerekirken nedense yine Ebru Gündeş’teydi. Eşinin gözaltına

devamı »