Röportaj


Fatih Terim: “Biten bitmiştir, bittiği gün gitmiştir…”

Fatih Terim: “Biten bitmiştir, bittiği gün gitmiştir…”
bir ahraz haberi / 27.06.2016 20:32:40

Euro 2016’ya 24’te 1 ihtimalin gerçekleşmesi üzerine en iyi üçüncü olarak giden Türkiye, turnuvanın son maçlarında 8’de 1 olan en iyi üçüncülerden biri olma şansına sahip olamayarak elendi. ( evet, tam olarak böyleydi herhalde ama ben sözelciyim sonuçta, çok da güvenmeyin ) Bu 10 günlük süreçte hem oynanan oyun hem de takımın elenmesi üzerine en çok konuşulan isimlerden biri Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim oldu. Huzurlarınızda ne onunla ne de onsuz Fatih Terim:

Hocam öncelikle bizi kabul ettiğiniz için teşekkür ederiz:

Ne demek, aradınız buldunuz o kadar, yapacağız artık. Ama İngilizce mi olsun, İtalyanca mı olsun, Türkçe mi olsun röportaj, benim için fark etmez biliyorsun.

Mümkünse Türkçe olsun hocam, bizim yabancı dilimiz sizinki gibi engin değil.

Okey, no problema. Bu arada kesin eminsin değil mi, bu Resmi Gaste falan ama sizin TRT ile bir bağlantınız yok. Bak ben TRT’ye röportaj vermiyorum dersem benim bir sözümün üzerine bin laf edilir, yine benim sözüm yerini bulur ona göre. Benim sözüm laf değildir, olamaz. ( anlamıyoruz ama anlıyor gibi bakıyoruz )

Yok, kesinlikle TRT ile bir alakamız yok. Turnuva sonrası tatile çıktınız, sizi bulmak zor oldu, konuşmak istemediniz herhalde.

Ben konuşurum da hakaretlerin bini bi para. Yok en çok kazanan üçüncü teknik direktörmüşüm, yok sistemli oyun oynatamıyormuşum, yok kampta sorunlar çıkmış, herkes ağzına geleni söylüyor. Sosyal medyada edilen hakaretlerden bir kitap yapmak istedim, Yüzüklerin Efendisi serisi gibi oldu da vazgeçtim, bari bir iki gün uzak kalayım dedim ama kurtulamıyorsun işte. ( lafı döndürdü dolaştırdı, karambolde bize laf çaktı, adam işini biliyor )

Hakaretler noktasında haklısınız ama özellikle ilk iki maçtaki oyun kötü değil miydi, bir de elenince takım ülke olarak sinirlendik.

( Sinirleniyor ) Bak ben de sinirlendim şimdi, ne yapayım senin ebenden başlayıp kayınçondan mı çıkayım. ( yapma öyle şeyler ) Sinirlenin tamam da ben takımım içinde elimden gelenin en iyisini yaptım, çocuklar oynamadı, gerçi çocuk diyorsun da bi tek Emre Mor küçük, savunmayı koy halk otobüsüne insanlar yaşlıya hürmetten yer verir, Hakan Balta gibi adamı savunmada oynatıp bu noktaya geliyorum, yine de yaranamıyorum.

Suç oyuncularda diyorsunuz yani.

Tabii ki, yok bi de bende mi olacaktı? ( soru işareti koydum ama bir şey sormadı aslında ) Şampiyon oldu diye Beşiktaş’tan oyuncu getirdik, Olcay, o son maçta kaçırdığı golü hatırladım da bak tansiyonum fırladı şimdi, beklerimiz iyi diye Caner’le Gökhan’a güvendik, adamlar koşmaya küsmüşler. Sen beksin, koşacaksın, ellerine baston versem yakışırdı. Diğeri saçını başını tarar gol anında, biri hayata küsmüş, yeter be, eli yüzü düzgün bi kalecimiz vardı, o da ‘Bu kadar emeği pembe formayı giymek için mi harcadım’ diye hayata küstü, zor ikna ettik maça çıkması için.

Prim meselesi de konuşuldu, takım içinde huzursuzluk olduğu yönünde haberler çıktı?

Hangi takım? Takım oldular mı ki sorun çıksın? Prim meselesinde de Burak Yılmaz’la anlaşma yaptık, kendini ceza alanı önünde yere atıp penaltı kazandırırsan 500 bin Euro verelim dedik. Adam bununla çalışıyor, böyle motive oluyor, ben tanıyorum onu. Ama Arda beyefendi duymuş, yok haksızlık yok eşitlik e sen de kendini yere at sana da verelim 500’ü. ( ben de atsam mı şurda halıya kendimi, 500 diyo lan adam )

Emre Mor da turnuvaya damga vurdu, onunla ilgili görüşleriniz nedir?

Çok iyi çocuk, Dortmund da onun için hayırlı olsun, bizim ülkemiz adına da iyi kazanç. Bi tek Nuri’den uzak dursun orada, adamla el sıkışan 3 hafta sakatlanıyor, 10 dakika oynatalım dedik, 20 gündür haber alamıyoruz. Emre için çok ümitliyim, umarım önü açık olur, abileri gibi olmaz, Türkçeyi öğrenmesin mesela, böyle kalsın.

Son olarak Galatasaray’a gideceğiniz söyleniyor, bu konuda kesin bir gelişme var mı?

Aslında Galatasaray yönetimi beni sevmez, ben de bir kısmını sevmem, taraftarın bazısı beni sever, ben onların bazısını sevmem, futbolculardan benim sevdiklerim başkasına ilgi duyuyor, sevmediklerim bana karşı boş değil, ( Brezilya dizisi mübarek ) takımın hali de ortada şimdi, belli bir yaştan sonra bunu kaldırmak çok zor. Kendimde o gücü göremiyorum.

( Röportajı bitirip evden ayrılmak üzereyken Abdürrahim Albayrak geliyor, panik halinde görünce hemen ayrılmıyoruz evden. Bir darbe yapıp yönetimi ele geçirmeyi teklif ediyor, bütün planı hazırladığını söylüyor. Fatih Terim uzaklara dalıyor, kısa bir sessizlikten sonra küfürlerle hem Albayrak’ı hem de bizi evinden kovuyor, yakışmadı hoca, yakışmadı… )


RÖPORTAJ

Emre Altuğ'dan Ayrılan Çağla Şikel, İçini Resmi Gaste’ye Döktü: "TRT’yi Benden Daha Çok Seviyordu…" »

Emre Altuğ'dan Ayrılan Çağla Şikel, İçini Resmi Gaste’ye Döktü: "TRT’yi Benden Daha Çok Seviyordu…"

7 yıllık evliliklerini geçtiğimiz günlerde noktalayan Emre Altuğ – Çağla Şikel çifti, bir anda Türkiye’nin en önemli gündemi oldu. Her fırsatta evlilikleri örnek olarak gösterilip birbirlerine çok yak

devamı »
RÖPORTAJ

Adriana Lima - Acun Ilıcalı aşkını Lima anlattı: "Acun TV8'i Üstüme Yapacak." »

Adriana Lima - Acun Ilıcalı aşkını Lima anlattı: "Acun TV8'i Üstüme Yapacak."

Ülke gündemini yoğun bir şekilde meşgul eden Acun Ilıcalı – Adriana Lima aşkı söylentisine bilindiği gibi iki taraf da açıklık getirmemişti. Londra’daki Victoria’s Secret defilesinden sonra Adriana Li

devamı »