Röportaj


Fadıl Akgündüz: "Cem Uzan Kardeşime de Kumpas Kurdular..."

Fadıl Akgündüz: "Cem Uzan Kardeşime de Kumpas Kurdular..."
bir ahraz haberi / 5.04.2015 19:14:25

Türkiye’de dolandırıcılık denince akla gelen 10 isimden biri olan Fadıl Akgündüz, geçtiğimiz günlerde Siirt’ten bağımsız milletvekili adaylığı için başvuruda bulundu. Adaylık başvurusu ile yeniden gündeme gelen Akgündüz, bu kararının ardından ilk röportajını (çünkü biz ilk diyoruz) Resmi Gaste’ye verdi. İlk başta görüşmek istemese de internet sitesi olduğumuzu söyleyince, ‘Site mi? Hemen geliyorum’ diyerek röportajı kabul etti. Huzurlarınızda Fadıl Akgündüz, nam-ı diğer Jet Fadıl:

Öncelikle adaylığınız hayırlı olsun.

Kıymetli kardeşim, Esselamun aleyküm. Çok teşekkür ederim. Memleketim Siirt’e, ardından tüm Türkiye’ye ve özellikle yurt dışındaki gurbetçilerimize selam göndermek isterim. (kamera şurda) Herkes için hayırlı olacağını düşündüğüm bu adaylıkla birlikte dolambaçlı yolları hep birlikte aşacağımızı, sürekli devreden sıkıntılardan mülkiyeti millete ait olan meclis çatısı altında kurtulacağımızı düşünmekteyim. (Bizi karıştırma da abi)

Adaylığınız tartışma konusu da oldu ama, sizi sevmeyen insanlar da var.

Şimdi tabii, herkes bizi sevmek zorunda değil. Ama ben her ne yaptıysam onları düşündüğüm için yaptım. Mesela nerden başlayayım istersin (defteri çıkartıyoruz, sayfalar arasında kaybolurken devam ediyor). Neyse tamam, mesela Jet-Pa. Ben, %100 Türk malı bir arabamız olsun dedim ve bunun için para topladım ancak o arabayı yapmaya gönlüm razı olmadı. Ben insanları böyle bir günaha nasıl sevk edebilirdim?

Nasıl yani?

Muhterem kardeşim, şöyle ki; eğer arabamız yerli olursa çok daha ucuz olacaktı ve herkes araba almak isteyecekti. O arabaların yakıtı için ne kadara petrole ihtiyaç var, biliyor musun? Yani benim gurbetçi vatandaşım o parayı verip de Orta Doğu’nun kan gölüne dönmesine mi vesile olsaydı? Ben bunu yapamazdım. (doğru ama bi yerde). Hem gurbetçi kardeşlerim, ki ben kendilerini çok çok severim, o parayı kat be kat arttırsaydı ne olacaktı? Yurda geri döneceklerdi. Yani şimdi Almanya’yı bıraksınlar da Türkiye’ye mi dönsünler? Çocukların okulu ayrı dert, uyum sağlama ayrı dert (gel de hak verme).

Peki diğer projeler, Caprice Yatırımcılar Derneği bile kuruldu?

Allah onları da ıslah etsin, ne diyeyim? Ben devre mülk kurdum mübarek kardeşim. Yani devrediyor sürekli. Aitlik yok. Hiç kimsenin değil onlar. Sen parayı verdin, bu mülk benim dedin. İşte tam bu esnada ben başkasına da satıyorum orayı. Sonra diğeri geliyor, o da para veriyor ama kimse kullanamıyor. Mantığı buydu o işin, çünkü ben sizlerin, ama özellikle gurbetçi kardeşlerimin aitlik hissine kapılmasını istemedim. Mesela zamanında Oktay ile Sergen’i almıştık Siirtspor’a ama bi sene Fenerbahçe’ye, bi sene Galatasaray’a, bi sene Trabzon’a gönderdik. Orada da amacımız oyuncuların sahiplenmemesi, mülk Allah’ındır demesi idi ama yok, onlar gitsin at yarışı oynasın anca. Bunlar hep beni bitirmek için atılan adımlar.

‘Paralel yapı bana kumpas kurdu’ demiştiniz, onları mı kast ediyorsunuz?

Yahu yapısı olsun, lobisi olsun, ne varsa işte. Hepsi bana kumpas kurdu. Bu paralel yapı sadece bana değil, Cem Uzan kardeşime de kumpas kurdu. Biz tanırız birbirimizi, severiz. O benden devre mülk almıştı, ben de onun bankasına para yatırmıştım falan, bilir beni. (deli deliyi gurbette... öyle bir şey vardı ya) Çok mağduriyet yaşadık bu yapılardan ama artık yepyeni bir Türkiye var ve ben, bu Yeni Türkiye’nin müteahhidi olacağım. (şimdi kadro tamamlandı işte)

Son olarak, seçilirseniz nasıl bir milletvekili göreceğiz mecliste? Neler yapacak Fadıl Akgündüz, vekil olarak?

Benim son dönemde en çok canımı sıkan olay, bakanların Rıza Sarraf gibi birisiyle çalışmasıydı. Böyle büyük işlerde 26 yaşındaki çocuğun ne işi var? Bundan sonra bir vekil İsviçre’den saat mi alacak? Hepsi parayı bana veriyor, ben bir saat getiriyorum ve devre mülk tarzı herkes sırayla takıyor. Böylece demokrasi de kazanmış oluyor. Bu işlerde artık para meclisin içinde dönecek. Dışardan İranlı iş adamlarına ne gerek var? Hayırsever iş adamı istiyorsanız, biz göreve hazırız. Ayrıca yepyeni devre mülk projelerimi de artık meclis kürsüsünden paylaşacağım. Bu arada sizin ofisiniz var mı? Lazımsa hemen söyle...

(‘Yok abi gerek yok, biz kalkalım’ diyoruz ama anlatmaya başlıyor. Çok cüz’i bir miktar ödüyormuşsun, ilk başta Maldivler’de tatile gönderiyormuş, sonra ordan ücretsiz Umre yaptırıyormuş, 2 seneye de bitiriyormuş ofisi. Son 2 tane kaldı deyince bir tanesini alıyoruz. Bizden parayı aldıktan sonra tapuyu getirmeye gidiyor. 2 saat bekliyoruz ancak gelen giden olmayınca biz de ayrılıyoruz. Yarın gelir alırız artık tapuyu...)

 


RÖPORTAJ

Adriana Lima - Acun Ilıcalı aşkını Lima anlattı: "Acun TV8'i Üstüme Yapacak." »

Adriana Lima - Acun Ilıcalı aşkını Lima anlattı: "Acun TV8'i Üstüme Yapacak."

Ülke gündemini yoğun bir şekilde meşgul eden Acun Ilıcalı – Adriana Lima aşkı söylentisine bilindiği gibi iki taraf da açıklık getirmemişti. Londra’daki Victoria’s Secret defilesinden sonra Adriana Li

devamı »
RÖPORTAJ

3 Büyüklerin Hocaları İle İlk Yarıyı Değerlendirdik: “O Değil de Bu Hakemlerle Lig Biter mi?” »

3 Büyüklerin Hocaları İle İlk Yarıyı Değerlendirdik: “O Değil de Bu Hakemlerle Lig Biter mi?”

Süper Lig’e kış tatili nedeniyle planlanandan bir hafta erken ara verilmesini fırsat bilerek üç büyük takımının hocaları Slaven Bilic, Hamza Hamzaoğlu ve İsmail Kartal ile sizin için görüştük. Üç dene

devamı »