Röportaj


Erkan Zengin Zorlu Transfer Sürecini Anlattı: "Benimle İlgilenilmesi Hoşuma Gidiyor"

Erkan Zengin Zorlu Transfer Sürecini Anlattı: "Benimle İlgilenilmesi Hoşuma Gidiyor"
bir ahraz haberi / 25.01.2015 21:38:44

Ara transfer döneminin en çok konuşulan ismi olan Trabzonspor’un yeni yıldızı (biz yıldız diyorsak yıldızdır.) Erkan Zengin, oldukça ses getiren transfer sürecini sadece Resmi Gaste’ye anlattı. İlk başta Fenerbahçe’ye gitmeyi düşünen, bu konuda Eskişehirspor yönetimiyle tartışan ve artık nasıl olduysa Trabzonspor’a transferi gerçekleşen Erkan Zengin, bu 'nasıl olduysa' kısmını sadece bize anlattı. İşte huzurlarınızda yeni hamsi (böyle diyorduk di mi?)

Öncelikle transferiniz hayırlı olsun, bayağı bir gündemde kaldı bu transfer. Süreci bir de sizden dinleyelim istiyoruz.

Beşiktaş’tan Eskişehirspor’a geldiğimde yeniden büyük bir takıma gitmeyi istiyordum. Quaresma falan gelince gönderdiler beni ama ben o zaman da söyledim, bir gün mutlaka 3 büyüklere, yani 4 büyüklere, sen silersin burayı, (he he sileriz uşağım) 4 büyüklere döneceğim dedim. 2 senedir de ha oldu ha olacak diye bekliyoruz ama Eskişehir yönetimi 1 Euro’nun 3 Lira’ya tekabül ettiğini bilmediği için (3 lira oldu mu ya) ‘6 milyon Euro istiyoruz; vermiyor musunuz, o zaman 7,5 milyon Euro oldu.’ diye diye süreci uzattı da uzattı. Ama sonuçta buradayım çok şükür.

Yine de bayağı bir sıkıntı yaşandı ama?

Evet, aslında ben Galatasaray’a gitmek istiyordum. (bi de bu çıktı) Galatasaray beni almak için uğraşmış ama araya Beşiktaş girince vazgeçmiş. Ben de tam Beşiktaş’a gitmek istiyorum diye açıklama yapacakken onlar da benim sağ bekte oynamadığımı fark edince vazgeçmiş. En son iki takım kaldı işte ama benim hala içimde bir şüphe var, diyorum acaba bunlar şike davası için kavgalılar ya hani. Beni de bu kavga uğruna mı harcadılar? Yüce Trabzonspor (!) burada haklıdır muhakkak ama böyle bir durum varsa çok zoruma gider hani.

‘Beni Borsa’ya değil NASA’ya da bildirseler gitmem.’ demiştiniz, ne oldu da ikna oldunuz?

(Duygulanıyor, sesi titriyor) Ben o sözü söyledikten sonra İsveç’e kaçmıştım, yani gitmiştim. Çünkü bir telefon gelmişti bana, Trabzonspor’a gitmem için bir hayli ısrarcılardı, ben de biraz düşünmek için İsveç’e gideyim bari dedim. Bir baktım sabah 7’de başkanımız ve teknik direktörümüz evimin içinde. Kapıyı kırmışlar, yani önce bir çalmışlar tabii, benim mutfağa girip hamsi buğulama yapıyorlardı uyandığımda. Başkanımız o şefkat dolu bakışıyla (gözünüzün önüne getirdiniz değil mi o bakışı?) ‘Trabzon’a gidiyoruz.’ dedi. Buğulamamızı yedik, başkanımız silahlarını temizlerken ben de hazırlandım ve çıktık geldik.

Buğulamayı güzel yapmış mıydı bari?

(Sinirleniyor) Ulan o kadar şey anlattım, buğulamaya mı takıldın? Adamlar nerden bulmuşlarsa bulmuşlar hamsiyi, getirmişler. Sabahın köründe yedirdiler zorla. (toparlanıyor) Tadı çok güzeldi ama. İyi ki zorla yedirmişler yani de senin aklında bir tek bunun kalmasına şaşırdım yani.

Transferi ilk kutlayan İbrahimovic oldu herhalde?

(İbrahimovic deyince bi şişiyor, havalanıyor, geriniyor) Yaaa aslında biz sık sık konuşuyoruz tabi. İbram derim ben ona mesela. O bana Erkan der. (ne diyecek adam) Ama biz Trabzon’a giderken aradı beni. Yani benim daha yeni haberim oldu, sen nerden öğrendin? Başkanımız haber verdi herhalde. Sesi de titriyordu, hasta mısın dedim, Trabzonlu arkadaşım var artık, hastalansam sen bana bakarsın, dedi. Telefonu da kapatırken ateşim var mı dedi, ateş etmeyin mi dedi, yani öyle konuştuk, tekrar geçmiş olsun İbram. (Biz de geçmiş olmadan bi evimize dönsek)

İlk maçınızda sonradan oyuna girip 2 asist yaptınız. Bu başarıyı neye bağlıyorsunuz?

Yönetim kurulu beni Perşembe günü bir çiftliğe çağırmıştı. Atış talimi yapıyorlardı. Hepsinin içine dert olmuş Nasa meselesi. ‘Nasa nerede söyle, basayım orayı.’ diyen bile çıktı yani. O yüzden bu maçta çok iyi oynamam gerektiğini söylediler, bayağı bi rica ettiler, (kesin rica etmişlerdir) ben de onları kıramadım tabii. Ama bu maça özgü bir şey değil bu tabii, diğer maçlarda da devam edeceğim. Yani öyle söylediler, etmem gerekiyormuş, hatta şaka bile yaptı bir tanesi, kafana sıkarım dedi, haha çok gülmüştüm. (sen bi kötü oyna da gör şakayı) Benim antrenmana geri dönmem lazım, hadi siz de gidin artık da…

(Antrenmana gidiyor. Biz de pidesinden baklavasına hamsili yemekleri yemek için tesisten ayrılmak üzereyken bir yönetici 16 korumasını göndererek bizi yanına çağırıyor. Korkudan altımıza yapmak üzereyken yöneticiyi Fenerbahçe taraftarı olmadığımıza inandırmayı başarıyoruz ve hamsisi batsın diyerek Trabzon’u terk ediyoruz.)


RÖPORTAJ

Uğur Işılak: "Bana Tayyibin Şarkıcısı Diyorlar, Koskoca Cumhurbaşkanına Tayyip Denir mi?!" »

Uğur Işılak: "Bana Tayyibin Şarkıcısı Diyorlar, Koskoca Cumhurbaşkanına Tayyip Denir mi?!"

30 Mart yerel seçimleri öncesi Dombra’nın sözlerini uyarlayarak AKP’nin seçim şarkısını yapan Uğur Işılak, çok sürpriz bir şekilde (siz de şaşırmadınız mı) AKP’den aday oldu. İstanbul 3. bölge, 9. sır

devamı »
RÖPORTAJ

Adriana Lima - Acun Ilıcalı aşkını Lima anlattı: "Acun TV8'i Üstüme Yapacak." »

Adriana Lima - Acun Ilıcalı aşkını Lima anlattı: "Acun TV8'i Üstüme Yapacak."

Ülke gündemini yoğun bir şekilde meşgul eden Acun Ilıcalı – Adriana Lima aşkı söylentisine bilindiği gibi iki taraf da açıklık getirmemişti. Londra’daki Victoria’s Secret defilesinden sonra Adriana Li

devamı »