Röportaj


"En iyi reddeden kadın" dalında Altın Küre kazanan İngilizce Öğretmeni Merve Ekin İğdeci ResmiGaste’ye konuştu: Aslında bu röportajı da reddederdim ama siz yabancı değilsiniz..

"En iyi reddeden kadın" dalında Altın Küre kazanan İngilizce Öğretmeni Merve Ekin İğdeci ResmiGaste’ye konuştu: Aslında bu röportajı da reddederdim ama siz yabancı değilsiniz..
bir guru fasulye haberi / 13.01.2016 23:59:56


Dünyanın en prestijli ödülleri arasında yer alan, Oscar ve Grammy'den sonra en çok izlenen Altın Küre ödül gecesi, Kaliforniya'nın Beverly Hills kentinde gerçekleştirildi. Drama dalında "En İyi Reddeden Kadın" ödülü, Mühendis talibini reddeden Merve Ekin İğdeci'nin oldu. Resmi Gaste ekibi olarak biz de Kaliforniya”dan ayağının tozuyla gelen Merve Ekin ile samimi bir röportaj gerçekleştirdik.

- Öncelikle , uzun bir yoldan geldiniz yol yorgunu bir halde röportaj teklifimizi kabul ettiğiniz için çok teşekkür ederiz

Evet, aslında sizin de teklifinizi red edecektim ama siz yabancı değilsiniz. Kalirforniya’da tören sonrasında kimlerden röportaj teklifi geldi ama hepsini reddettim. ( suratı asılıyor biraz )

- O zaman hemen sorularımıza başlayalım fikriniz değişmeden ( ben biraz gülüyorum ama o hiç gülmedi) Merve Hanım tebrik ediyoruz Altın Küreye sahip olduğunuz, şu an neler hissediyorsunuz.

Çok mutluyum tabiki. Böyle bir ödülü almak benim için çok önemliydi. Ödüle layık görülmemi sağlayan reddetme performansım otoritelerden tam not almış herkese çok teşekkür ediyorum. Reddetmek benim doğamda var sanırım.


- Ödüle layık görüldüğünüz performansınız gerçekten inanılmaz, biraz anlatır mısınız ?

Tabii ki, 26 yaşında kadrolu bekar bir öğretmen olduğumdan ideal bir eş adayıyım. Bu sebeple böyle kısmetler sürekli ayağıma gelir. Ben de sürekli reddederim. O gün de öyle olmuştu. “Mühendis, yakışıklı bir çocuk var ailesinin de hali vakti yerinde, sana talip olmuş. Bir buluş tanış istersen “ dediler. Sosyal medyadan bir iki fotoğrafına baktım ve o dakika olmaz diyerek reddettim.

- Bir daha tanışma buluşma falan olmadı mı yani ?

Prensiplerim gereği bir kere reddettim mi bir daha asla dönüp bakmam. Aslında ben böyle ne mühendisler doktorlar, göreve yeni başlayan hakimler savcılar reddettim. Bir keresinde yeni atanan bir kaymakam reddetmiştim. Çocuk şok olmuştu. Hey gidi hey…

- Anlaşılan hep reddediyorsunuz, zor olmuyor mu ?

Hayır zor olmuyor. Benim yapımda bu var sanırım. Daha bebekken yalancı memeyi reddetmişim. Çocukken misafirliklerde verilen kolonyaları, öğrencilik yıllarındayken otobüslerde ikram edilen yiyecek içecekleri reddederdim mesela. Şayet reddetmezsem arkadaşlarla kız kıza dışarıya bir şeyler içmeye çıkarız. Bazen öyle oluyor ki; garson menüden ne sayarsa saysın ben reddediyorum. Alışverişte tezgahtar, “isterseniz bir de bunu deneyin" dediğinde hemen reddedip çıkıyorum dükkandan. Bazen, “Herhalde bugün daha bir şey reddetmem” diyorum kendi kendime. Tam kabul ediyorum, bir reddetme geliyor.

- Hepsi çok ilginç ama hiç unutamadığınız  bir reddetme hikayeniz var mı ?

(suratı asılıyor, bir süre sessiz kalıyor) Ya aslında var, anlatacaktım ama çok pis reddedesim geldi şu an.. kusura bakmayın ben röportajın devamını reddedeceğim.


Yok canım ne kusuru, çok teşekkür ediyoruz bu çok samimi röportaj için. Allah şifanızı versin bir an önce… RÖPORTAJ

Trump: "Benim Müslüman Arkadaşlarım Da Var..." »

Trump: "Benim Müslüman Arkadaşlarım Da Var..."

Başkanlık koltuğunu aldığı günden bu yana Dünya gündemine hızlı bir giriş yaparak dikkat çeken yeni ABD Başkanı Donald Trump Beyaz Saray'ın kapılarını ResmiGaste ekibine açtı. Müslüman olmadığımızı sö

devamı »
RÖPORTAJ

Aziz Yıldırım: "Camia Beni İstemiyorsa Fenerbahçe'yi de Alır Giderim..." »

Aziz Yıldırım: "Camia Beni İstemiyorsa Fenerbahçe'yi de Alır Giderim..."

Sezona 4. yıldız parolası ile çıkan Fenerbahçe’de kaçan şampiyonluğun sorumlusu olarak gösterilen Aziz Yıldırım, geçtiğimiz günlerde başkanlık için yeniden aday olacağını açıklayarak herhangi bir sürp

devamı »