Röportaj


Emre Altuğ'dan Ayrılan Çağla Şikel, İçini Resmi Gaste’ye Döktü: "TRT’yi Benden Daha Çok Seviyordu…"

Emre Altuğ'dan Ayrılan Çağla Şikel, İçini Resmi Gaste’ye Döktü: "TRT’yi Benden Daha Çok Seviyordu…"
bir ahraz haberi / 18.01.2015 15:09:03

7 yıllık evliliklerini geçtiğimiz günlerde noktalayan Emre Altuğ – Çağla Şikel çifti, bir anda Türkiye’nin en önemli gündemi oldu. Her fırsatta evlilikleri örnek olarak gösterilip birbirlerine çok yakıştıkları söylenen ünlü çift boşanarak bir anda sevenlerini hayal kırıklığına uğrattı. Boşanma davasının ardından bir anda ortadan kaybolan Çağla Şikel’e sadece Resmi Gaste ekibi ulaşabildi. (Yerini hemen söyleyelim, Uludağ'da kayak yapıyor. Yanında biri vardı, tam seçemedik ama kayak hocası galiba) "Sizi Emre mi gönderdi?" diyerek bir anlamda röportajı o başlatmış oldu. İşte huzurlarınızda boşanmanın bütün detaylarını konuştuğumuz oldukça samimi Çağla Şikel röportajı:

Çağla Hanım, geçmiş olsun (geçmiş olsun denir di mi?), kendinizi nasıl hissediyorsunuz?

Ne geçmiş olsunu ayol, hasta mıyım ben? (Geçmiş olsun denmezmiş ayol). Tek celsede boşandık ve bitti. Oldukça medeni bir şekilde konuşarak aldık bu kararı. Yok, işte ‘Allah belanı versin, saçımı süpürge ettim sana, çocukları ben alırım, koltuk takımını vermem.’ gibi tatsızlıklar yaşamadık. Plazma televizyon için tartıştık biraz ama onu da ben aldım tabii. (Ee tabii). Şu anda da gayet mutluyum, keşke daha önce alsaymışım bu kararı.

Ama gerçekten çok şaşırdık. Ekipte kavga bile çıktı yani boşandılar boşanmadılar diye. Yas tutan bile vardı ülkede. Hiç beklemiyorduk bunu.

Aslında sürekli tartışıyorduk ama yansıtmıyorduk pek. Malum çocuklar var, moralleri bozulmasın dedik. İki sene önce de tam boşanacakken büyükler girdi araya. Yapmayın etmeyin dediler, çocukları düşünün dediler, Emre’yi de, nafaka konusunu açınca ikna etmişler herhalde, ben öyle duydum.

Yine de asıl nedeni söylemiyorsunuz ama. Siz ki TRT’de aile programı yapan güzel bir çifttiniz.

(TRT deyince sinirleniyor, elleri titriyor, bağırarak konuşuyor) İşte sorun da bu. Ya ben mankenim, manken! Ne işim var TRT’de benim. Aileler Yarışıyor programında kazanan aileye ütü vermek için mi evlendim ben? Milletin eşi kumara düşkün olur, kadına zaafı vardır, alkoliktir falan, benimki ise TRT bağımlısı çıktı. Program yaptığımız yetmiyormuş gibi evde de sabah akşam TRT izliyoruz. Yeter artık ya.

O derece yani, anlıyorum. (anlamıyorum) Peki hiç konuşmadınız mı bu konuyu?

Konuşmaz olur muyum? Kaç kere dedim, bu belki bir hastalık olabilir dedim ama dinletemedim. TRT'de çıkan uzman doktorları izliyordu sadece... Bak ilk kez burada açıklıyorum, biz evlenirken bu (az önce medenice ayrılmışlardı, şimdi ‘bu’ oldu) TRT dizisinde oynuyordu bi tane. Düğün günü ‘Ya benim çekimim var, düğünü ertelesek mi acaba?’ demişti bana. Sen düşün artık. (düşünemiyorum)

Ne oldu peki sonra, gitti mi çekime?

Yok, gitmedi. Bütün TRT ekibi geldi zaten düğüne, çekim yok deyince rahatladı. Genel yayın yönetmeni vardı bi tane, görsen sanki çocuğunu evlendiriyor. Öyle mutluydu. O günlerden anlamalıydım ama hem gençtim, tecrübesizdim hem de anlam veremiyordum. Bir insan bir televizyon kanalını nasıl bu kadar sever? İşkolik desem, müziğe bakıyorum, hasta derecesinde bağlı değil. Artık sorunu neyse?  

Tek sorun bu mu peki, sizin Alişan’la yaptığınız bir programda elbiseniz açılmıştı hani, ondan kaynaklanıyor diyen de var. (Bunu da sormasak olmaz zaten)

Bunu da sormasanız olmaz zaten. Kazaydı o kaza, herkesin başına gelebilir. Bak yine sinirlendim, abartıyor diyeceksin belki ama o gün bile Emre bana ne dedi biliyor musun? TRT’de program yapsan o kaza olmazdı dedi. Şu genç yaşımda (araştırdık, yaşı 36) başıma gelenlere bak. Resmen 36 yaşında gibi hissediyorum kendimi.

Yüklü bir boşanma bedeli de aldınız o zaman?

5 milyon lira alacağım. Şimdi bir iki televizyon programına çıkacak, ‘Bizi paralel yapı ayırdı’ diyecek, 2 tane de gazeteye röportaj verecek, ‘Dış mihrakların oyununa geldim’ diye diye kazanacak zaten o parayı. (Yuh! O kadar para var mı bu yandaş medyada ya, ben de mi geçsem, dur bi düşüneyim) Daldın bakıyorum, neyse, benim için zor olacak ilk başta tabii sürekli ‘Ablalar mı kandırdı, okyanus ötesinden emir mi var, boşanmanın hedefinde Erdoğan mı var?’ gibi sorular soracaklar ama parası iyi, katlanacağız artık. Çok yıprandım ben, hak ettim bunu. Şu anda da çok yıprandım mesela, siz de gidin artık ayol!

(Bizi kovuyor ve pijamasını çekip O Tarz Benim izlemeye geçiyor. Bu travmayı atlatması için kendisine dua edip yola koyuluyoruz. Az önce yandaş medyaya geçmeyi bir an bile düşünmemizin verdiği utançla yürürken rotamızı bankamatiğe çeviriyoruz. İnşallah bu ay yatırmışlardır maaşı.)

 


RÖPORTAJ

Yiğit Bulut: "Erdoğan İçin Saçımı Bile Kazıtırım..." »

Yiğit Bulut: "Erdoğan İçin Saçımı Bile Kazıtırım..."

Recep Tayyip Erdoğan’ın başbakanlık döneminde başdanışmanlık, cumhurbaşkanlığı döneminde de ekonomiden sorumlu başdanışmanlık görevine getirilen Yiğit Bulut, geçtiğimiz günlerde bir televizyon program

devamı »
RÖPORTAJ

Arda Turan: “Niye Beni Aldıklarını Ben de Tam Olarak Bilmiyorum...” »

Arda Turan: “Niye Beni Aldıklarını Ben de Tam Olarak Bilmiyorum...”

Türk futbolunun son dönemde yetiştirdiği en büyük yıldızlardan olan Arda Turan, geçtiğimiz günlerde tam 41 milyon Euro’ya Barcelona’ya transfer oldu. (hâlâ Türk parasıyla ne yapar, onu hesaplayın siz)

devamı »