Röportaj


Ebru Gündeş: Mükemmelim Ve Siz Bunu Çekemiyorsunuz…

Ebru Gündeş: Mükemmelim Ve Siz Bunu Çekemiyorsunuz…
bir ahraz haberi / 22.02.2015 18:48:40

O Ses Türkiye yarışmasında birinciliği Ebru Gündeş’in takımından Elnur Hüseynov’un kazanmasıyla birlikte tüm gözler Elnur Huseynov’da olması gerekirken nedense yine Ebru Gündeş’teydi. Eşinin gözaltına alınıp yüce Türk mahkemesi (biz yüce diyorsak yücedir) önünde aklanması, el konulan paranın faiziyle beraber bavul içinde gelmesi gibi olaylardan sonra kendi takımından birinin yarışmayı kazanması ile adeta ‘Bu kadın bunu nasıl başarıyor?’ dediğimiz Ebru Gündeş, bunu nasıl başardığını sadece bize anlattı. İşte huzurlarınızda Reza’nın karısı, Alara’nın anası, Elnur’un hocası Ebru Gündeş:

Ebru hanım tebrikler, O Ses Türkiye’de bu sezonu birincilikle bitirdiniz, neler hissediyorsunuz? (sezon demiyorduk herhalde ya?)

Sezon mu? Teknik direktör müyüm ben? (bi öğrenemedim) Tamam bir takım var, bir mücadele var ama biz burada sanat yapıyoruz. (Messi’yi izlemiyor musun abla sen? diyemiyoruz tabii) Neyse, sonuçta kazandım. Azmettim ve bunu da başardım. Ben istedikten sonra neyi başaramam diye bakıyorum ama nedense bir şey bulamıyorum. (dirseğini yalayamazsın)

Aman Ebru Hanım, nazar değmesin, korkmuyor musunuz?

Kim bana nazar değdirebilir, söyle bana aldırayım görevden, sanatçıysa sanat hayatını bitireyim, bana böyle bir istihbarat gelmedi, sen nereden duydun nazar değeceğini? Bak böyle bir şey bilip de bana söylemiyorsan gastenizi başınıza yıkarım. (bi binamız yok daha ama tırstım iyice, ailece çete olmuş bunlar)

Yok, gerçekten aldığım bir duyum yok. Elnur’un kazanmasıyla birlikte tartışma başladı. Torpille kazandığı söylendi. Bu konuda ne söyleyeceksiniz?

İşte bunlar hep çekememezlik. Benim gibi bir Dünya starı (Dünya 5’ten büyüktür) hakkında nasıl böyle konuşabiliyorlar, anlamış değilim. Çok sinirlendim, bir dakika lütfen. (yanımızdan ayrılıp arka taraftaki bavulların yanına gidiyor, tek tek bavulları açıp içindekilere bakıyor. Pembe bavulların içindeki paraları çıkarıp para sayma makinesinde sayıyor, yarım saat sonra mutlu bir şekilde yanımıza geliyor) Eksik var sandım da kusura bakma, beklettim. Ne diyorduk? Şu kıskanma, çekememezlik konusu. İyice sıktı artık.

Kocanızın tutuklanması sonrası da çokça konuşuldunuz, tepkiniz biraz da buna herhalde? Sanatınızla gündeme gelmek istiyorsunuz.

Yoo. Ben ondan bahsetmiyorum. Kocam hakkında söylenenlerden sonra kaç konser patlattım biliyor musun sen? Burayı da silersiniz siz (he he sileriz) şu sarı bavulları görüyor musun, yoksa yeşillerde miydi, neyse, onlar hep dolar. (hepsi dolarsa ben de Sarraf’ın önüne yatabilirim) Biz işimize baktık o dönem. Hatta keşke bir daha tutuklansa. Çocuğum biraz etkileniyor ama toparlarız durumu. Benim kızdığım kıskanmaları. Hayır rüşvetçi de, hırsız de biz de yolumuzu bulalım. Kuru kuru kıskançlık hoş değil. (derde bak ya)

‘Boşanıyorlar’ iddiaları da doğru değil o zaman?

Haaahahhhhahahaahahahahahah. Ne boşanması ayol, bulmuşum böyle kocayı. Yani bulmuş benim gibi birini, hiç bırakır mı? Bu iddialar hiç doğru değil. Biz çocuğumuz ve bavullarımızla mutluyuz. Kimse aramızı bozamaz. Senin önüne yatarım kaydını dinlediğimde biraz tartıştık ama Rıza, ‘Oha artık, Muammer Güler’le mi?’ deyince olayı büyüttüğümü fark ettim. Yine de canım gitmiş bana ada almış üzüldüm diye. Böyle tatlı bir kocayı nasıl bırakırım. Ay çok mutluyum, bir saniye…

(Yanımızdan ayrılıp yine bavulların yanına gidiyor. Bir bavulun hafiflediğini fark edince saymaya başlıyor. 100 dolar eksik çıktı deyip korumaları çağırıyor. Üzerimiz aranıyor. Cebimizdeki bütün para 10 tl olduğu için parayı çalmadığımız anlaşılıyor. Duruma çok sinirlenen Ebru Gündeş, ‘İcabına bakın’ diyerek bizi korumaların şefkatli kollarına bırakıyor. Bodruma doğru götürülürken duyduğumuz son ses Ebru Gündeş’in ‘Hırsız Var!’ çığlığı oluyor.)

 


RÖPORTAJ

Vladimir Putin: “Erdoğan Beni Mahalle Muhtarlarıyla Karıştırdı Herhalde...” »

Vladimir Putin: “Erdoğan Beni Mahalle Muhtarlarıyla Karıştırdı Herhalde...”

Türkiye hava sahasını ihlal eden Rus savaş uçağının angajman kuralları çerçevesinde düşürülmesinin ardından iyice gerilen Rusya-Türkiye ilişkileri, son olarak yaptırım uygulama noktasına geldi. (az ön

devamı »
RÖPORTAJ

Deniz Seki’den Şok Sözler: "Hapishaneye Alıştım, Bağımlılık Yapmasından Korkuyorum..." »

Deniz Seki’den Şok Sözler: "Hapishaneye Alıştım, Bağımlılık Yapmasından Korkuyorum..."

Hakkında verilen yakalama kararının ardından 6 ay sonra 15 Kasım 2014 tarihinde tutuklanıp cezaevine konulan Deniz Seki bu zorlu süreçte yaşadıklarını Resmi Gaste’ye anlattı. Bakırköy Kadın Kapalı Cez

devamı »