Röportaj


Diriliş Postası Genel Yayın Yönetmeni Hakan Albayrak: "Yandaş olmak ne yazık ki cebi doldurmaya yetmiyor!"

Diriliş Postası Genel Yayın Yönetmeni Hakan Albayrak: "Yandaş olmak ne yazık ki cebi doldurmaya yetmiyor!"
bir alttantire02 haberi / 6.09.2015 14:07:08

Hükümet yanlısı olduğunu her platformda dile getiren, Erdoğan hakkında methiyeler düzen ve onun Allah'tan gelen bir rahmet olduğu yorumunu yapan Hakan Albayrak, geçtiğimiz günlerde genel yayın yönetmeni olduğu Diriliş Postası gazetesinde serzenişte bulundu. Bizde bu çıkışından dolayı kendisine konuk olduk.

Neden kurdunuz Diriliş Postası gazetesini, yeterince yandaş gazete yok muydu sizce?

Ya aslında, ortamın gazına geldim galiba. Zaten hevesimde vardı. Bize rahmet olarak gönderilen büyüğümüzü nasıl daha fazla yüceltebilirim düşüncesinden ortaya çıkan bir durum diyebilirim. 

Peki olaylar nasıl gelişti, yani nasıl bu hale geldiniz?

O konuda şunu söyleyebilirim, ilk başta herşey çok güzeldi. Yazıyorduk, çiziyorduk, karalıyorduk, paralelci ilan ediyorduk, darbeci yapıyorduk(duygulanıyor), güzel günlerdi. Sonra bazen yanlışlıkla, bazen bilmeden bir kaç haber yaptık. Ama inanın orda yazılanları demek istemedik(!). Nasıl olduysa yaptığımız haberler yüce hükümetimizin politikalarıyla çelişiyormuş. Biz nerden bilelim di mi ama? Efendime söyliyim, velhasıl kelam (amin) önce bikaç tenkit aldık, sonra bazı büyüklerimizden tepki geldi, en sonunda reklamlar kesildi, şimdide tirajlar baya kötü öle yani.

Ne kadar satıyorsunuz, işler ne kadar kötü yani?

Ya işte ben alıyorum hergün, bizim bazı akrabalar var onlar alıyor, bazı tanıdıklar falan(sayı olarak?), işte karın tokluğuna diyebiliriz(geçiştiriyor)

Hür Yandaş diye birşey söylediniz. Anlamı nedir?

Ya işte, ben özgür bir insanım, hükümetimize aşıksam, onların her söylediklerini bir sünnet gibi yaşıyorsam, sözlerinden çıkmıyor, dualarımdan eksik etmeyip, onlar için çalışıyorsam bundan size ne, gibi bişey.

Gazetecilik objektif olmayı gerektirmiyor mu? Neden Hür yandaşlık?

Yedirme gazeteciliğini şimdi, al objektif oldukta ne oldu(sinirleniyor), boykot ediyolar bizi, kapatacaklar diyorum. Bu soruyu geçelim lütfen.

Nasıl boykot yediniz? Kimler boykot etti sizi?

İsmi lazım değil bazı büyüklerimiz, hür yandaş olan yurtlara, talimat verdirip, "o gazete böyle böyle yazmış, zinhar alınmaya" demiş. Yahu ayıp bi yerde ekmeğimizle neden oynuyosunuz di mi? Şu aralar müsbet duygular içerisindeyim, daha fazla bişey demek istemiyorum onlar için.

Sizi takip eden okurlara söylemek istediğiniz birşey var mı? 

Bizi okumaya devam etmelerini istiyorum. Gazeteyi bulmak için her yolu denesinler, baktılar olmuyor beni arayın 05XX XXX XX XX, ben size yollarım. Öyle alanda elini korkak alıştırmasın 10-20 tane alsın, gazete kağıdımız çok kalitelidir.


RÖPORTAJ

Yiğit Bulut: "Erdoğan İçin Saçımı Bile Kazıtırım..." »

Yiğit Bulut: "Erdoğan İçin Saçımı Bile Kazıtırım..."

Recep Tayyip Erdoğan’ın başbakanlık döneminde başdanışmanlık, cumhurbaşkanlığı döneminde de ekonomiden sorumlu başdanışmanlık görevine getirilen Yiğit Bulut, geçtiğimiz günlerde bir televizyon program

devamı »
RÖPORTAJ

Mercedes Eleştirilerinden Bunalan Demet Akalın'dan Zehir Zemberek Sözler: "Kan Değil ki Bağışlayayım!" »

Mercedes Eleştirilerinden Bunalan Demet Akalın'dan Zehir Zemberek Sözler: "Kan Değil ki Bağışlayayım!"

Eşiyle katıldığı ‘Ben Bilmem Eşim Bilir Yılbaşı Özel’ programında son model bir Mercedes kazanan Demet Akalın, kazandığı arabayı bağışlamayıp kızı Hira’ya hediye edince hayranları tarafından eleştiri

devamı »