Röportaj


Aziz Yıldırım: "Camia Beni İstemiyorsa Fenerbahçe'yi de Alır Giderim..."

Aziz Yıldırım: "Camia Beni İstemiyorsa Fenerbahçe'yi de Alır Giderim..."
bir ahraz haberi / 31.05.2015 17:01:24

Sezona 4. yıldız parolası ile çıkan Fenerbahçe’de kaçan şampiyonluğun sorumlusu olarak gösterilen Aziz Yıldırım, geçtiğimiz günlerde başkanlık için yeniden aday olacağını açıklayarak herhangi bir sürprize izin vermedi. Fenerbahçe başkanlığında 17. yılını geride bırakan Yıldırım, hem bu dönemde yaşadıklarını hem de yeni dönem başkanlığa neden aday olduğunu (biz biliyoruz da, sayın başkan gene de anlatsın) sadece Resmi Gaste’ye anlattı. Huzurlarınızda Fenerbahçe’nin dava adamı (mahkeme süreci devam ediyor ne de olsa)  Aziz Yıldırım:

Öncelikle adaylığınız hayırlı olsun. Aday olmayacağınız konuşuluyordu, bu kararı almanızı ne etkiledi?

Teşekkür ederim. Ben bir basın toplantısı düzenleyip başkanlığı bırakma niyetimin olduğu ihtimalini masaya yatırmayı düşünmeye çabaladığımı açıklayacaktım. Bir baktım, birileri gazeteye ilan verip beni tehdit etmiş. Kendi rızanla bırak falan demiş. Bu bana göre ağır bir tehdit. (bana göre değil) Peki ben tehditlere pabuç bırakır mıyım? Asla bırakmam, o yüzden yeniden aday oldum.

Ama başarısızlık için suçlanıyorsunuz. Bu seneki performansın sorumlusu olarak görüyor musunuz kendinizi?

Ben kendimi her zaman sorumlu görürüm. Sene başında ne dedik, başarısızlığın sorumlusu benim, başarının sahibi İsmail Kartal. Eğer bir başarısızlık varsa sorumlusu benim. Ama kime göre başarısızlık, neye göre başarısızlık. Bizim otobüsümüze saldırı olsun, sonra 2. olduk diye takım başarısız densin. Ben bu tür bir olay başımıza gelince dedim ki, eğer başkanlığı bırakırsam bu kulüpte 2 tane futbolcu bırakmazlar, Alimallah hepsini kurşuna dizerler. Sen olsan bırakır mısın başkanlığı? Biz bu çocukların canını da mı önemsemeyelim? (Haklı. Dur ona da söyliyim)

Haklısınız. Peki İsmail Kartal neden gönderildi takımdan, madem başarısızlık yok?

Ben çağırdım İsmail Hoca’yı, konuştuk. Benim istifa etmemi isteyenler var dedim. Sonra konu nereden oraya geldi bilmiyorum ama ‘İstiyorsanız ben de gidebilirim’ , ‘Meğer ne kadar kötülük etmişim takıma’ , ‘Benim gibi teknik direktör olmaz olsun’ falan deyince, madem ısrar ediyorsun seni gönderelim dedim ve yollarımızı ayırdık. Ama her şeye rağmen ilk başta ben istifa edeyim dedim. O kabul etmedi. Bu kulübün bana ihtiyacı varmış, yani kendisine de sorabilirsiniz. (demek böyle böyle gönderiyor teknik direktörleri)

Peki yeni teknik direktör kim olacak?

Şu an belli biri yok. Lucescu’yu aradım önce. ‘Nerden buldunuz telefonumu, bu değiştirdiğim kaçıncı hat.’ falan dedi ama bizim ne kadar büyük olduğumuzu bilmiyor tabii. Baktım ağlıyor telefonda; ‘Ne olur bırakın artık yakamı, ben sevmiyorum sizin ülkenizi’ diyor. Ben de uzatmadım. Ukrayna'da kim vurduya gitsin de görsün bakalım... Şimdi başka isimler üzerinde duruyoruz; ancak kim olduklarını söyleyemem, kısa zamanda belli olur zaten. Ayrıca teknik direktör bulamazsan ben ne güne duruyorum canım.

Bomba bir transfer olacak mı bu sene?

Geçen sene Diego’yu aldık, adam 2 golle bitirdi sezonu. ‘Niye böyle oynuyorsun?’ diyorum, ‘Başkan, 3 Temmuz süreci beni çok etkiledi’ diyor. Dalga mı geçiyor acaba dedim önce ama biraz araştırdım, meğer 3 Temmuz’da sevgilisinden ayrılmış, onun yüzünden böyleymiş. Bu sene o da düzelecek, taraftar isterse yine bir yıldız da alabiliriz. Sonuçta ben bu takıma kimleri kimleri getirdim; Anelka, Sow, Ortega, Alex, (hüzünleniyor) siz silin burayı, öyle ağzımdan kaçtı, (he he sizleriz) daha da getiririm, hiç sorun değil.

Son olarak 7 Temmuz’da duruşmanız var, onunla ilgili söylemek istediğiniz bir şey var mı?

Benim başkanlığımı istemeyen komplocuların oyunu umarım o duruşmada ortaya dökülecek. Cemaat midir, iktidar mıdır, bir başkası mı ben bilmem. Birileri bize kumpas kurdu ve bu oyunun bozulacağına eminim. Bu dava lehimize sonuçlansa bile bizi takımda görmek istemeyenler var. Onlar da açık konuşsun. Eğer bu camia beni istemiyorsa ben Fenerbahçe’yi de alır giderim, dönüp arkama bakmam bile.

Biz ayrılırken kongrede bir kişinin daha aday olacağı bilgisi geliyor. Aziz Yıldırım çok sinirleniyor. ‘Bana Samet’i bulun’ diyor. Samet gelip başkanı biraz sakinleştirse de hıncını tam alamıyor. ‘Sizi de onlar mı gönderdi?’ diyerek bizim üstümüze yürüyor. Açıklama yapmaya fırsat verilmeden korumalarca bodrum kata götürülüyoruz. Allah var, adamlar iyi dövüyor...

 


RÖPORTAJ

Burak Yılmaz: “Kıymetimi anladığınızda çok geç olacak...” »

Burak Yılmaz: “Kıymetimi anladığınızda çok geç olacak...”

Türkiye’de 4 büyük takımda da oynayan ikinci futbolcu olan Burak Yılmaz, ( ilki Sergen Yalçın’dı, ikisiyle de röportaj yapan ilk siteyiz bence ) ani bir kararla Çin’e gitti. Sezon başından beri golcü

devamı »
RÖPORTAJ

Arda Turan'dan Sonra Kenan İmirzalıoğlu ile Aşk Yaşayan Sinem Kobal: "Arda Bana da Ayakkabı Fırlatıyordu Son Günlerde..." »

Arda Turan'dan Sonra Kenan İmirzalıoğlu ile Aşk Yaşayan Sinem Kobal: "Arda Bana da Ayakkabı Fırlatıyordu Son Günlerde..."

Arda Turan’dan olaylı bir şekilde (baya olay oldu di mi) ayrılan Sinem Kobal, ilişkinin kırkı çıktıktan sonra aradığı aşkı Kenan İmirzalıoğlu’nda buldu. Geçtiğimiz günlerde paparazzilerden kaçamayarak

devamı »