Röportaj


Atilla Taş Yaşadığı Zorlu Süreci Resmi Gaste’ye Anlattı: “İçerde Düşünecek Çok Vaktim Oldu…”

Atilla Taş Yaşadığı Zorlu Süreci Resmi Gaste’ye Anlattı: “İçerde Düşünecek Çok Vaktim Oldu…”
bir ahraz haberi / 15.03.2015 17:34:22

Başbakan Ahmet Davutoğlu ile ilgili attığı tweet yüzünden gözaltına ve ifadesi alındıktan sonra serbest bırakılan Atilla Taş, yaşadığı zorlu süreci sadece Resmi Gaste’ye anlattı. Tutukluluk sürecini (tam 6 saat), sorguyu, Türkiye'nin durumunu konuştuğumuz Atilla Taş, bütün sorularımızı içtenlik ve samimiyetle cevapladı. Her an tutuklanacakmışçasına gir rahatlık içerisindeydi. İşte,  şarkı söylememesi için özel ricada bulunarak başladığımız o nefis röportaj:

Öncelikle geçmiş olsun, çok zor bir süreci geride bıraktınız, neler hissediyorsunuz?

Teşekkür ederim. Her muhalif bir gün bunu tadacak. Ama ben şoktayım. Gerçekten hiç beklemiyordum. Başbakana hakaret nedir? Ben yeterince muhalif değil miyim? Beni niye darbeye teşebbüsten almadılar. (Gözleri doluyor, sesi titriyor) Hem bak ben de gitmiştim bir iki kere maklube yemeye. Çok da beğenmiştim. Paralelci diye alsana beni de. Ama ben anladım. Bizi artık böyle yıpratacaklar (sen de şarkılarınla onları az yıpratmadın vaktiyle). ‘Anca 6 saat tutmuşlar, bu aslında AKP’liymiş’ dedirtecekler. Bunların hepsini düşünecek vaktim oldu içerde. (adam zaten bi değişikti, iyice ayarlarıyla oynamışlar)

Arkadaşlarınız, aileniz nasıl tepki verdi?

BiR suratıma tükürmedikleri kaldı. Diyorum ya sana kimsenin yüzüne bakacak halim yok. 6 saat nedir arkadaş? Onca tweet at, yazı yaz, konuş. 2-3 soruyla serbest bıraksınlar. Çelişik cevaplar vererek sorguyu uzatmaya çalıştım ama yemediler. ‘AKP 2. bölgeden aday olacakmışsın.’ , ‘Yarın A Haber’e çıkacaksın diyorlar.’ , ‘Abi senin AKP’den tanıdığın vardır, bi torpil ayarlasana.’ diyor millet. Ama tüm bunları geride bırakacağım. Sadece biraz zamana ihtiyacım var. Onca muhalif yazım var, birinde vatana ihanet etmişimdir herhalde.

Mesela ‘Erdoğan’ı sevmemem için sadece 10 sebep’ diye bir yazınız var. Neden 10?

Aslında ben 4786 sebep bulmuştum. (yazmaya üşenmiş) Yayınevlerine götürdüm, kimisi çok uzun olmuş dedi. Kimi de tamam yayınlayalım dedi ama bir gün sonra gittiğimde kapıya kilit vurulduğunu gördüm, kimseye de ulaşamadım. 2-3 yayınevinde bu sıkıntıyı yaşayınca adamların ekmeğiyle oynamayayım dedim. Kısalta kısalta 10 madde oldu.

Ak-Trolllerle de uğraşıyorsunuz. Hatta kitabınız çıktı bununla ilgili?

Onlar benim canlarım. Sayelerinde ekmek yiyoruz. O kadar kapak yapıyoruz, yine de vazgeçmiyorlar. Ama bak içerdeyken bunu da düşündüm, bir sonraki aşama trolleri benim hayranım yapmak olabilir. Düşünsene ‘Helal sana Ham Çökelek’ , ‘Peşindeyiz Ham Adam’ gibi tweetler attıklarını. Bunlar oyunun bir parçası bence. Büyük oyunu gör artık Türkiye’m!!! (içten içten kemiriyorlar. Büyük oyunu görün artık)

Twitter’da aktif bir şekilde devam ediyorsunuz, peki başka nelerle uğraşıyorsunuz?

Günde 4-5 tweet atıyorum, üçü hakkında yasak çıkıyor, biri için mahkemeye gidiyoruz. Günümün büyük bir kısmı bununla geçiyor ama artık harekete geçme vakti geldi. Herkes gerçek Atilla Taş’ı görecek. Çok yakında yeni bir albüm ile geliyorum. Beni gözaltına almak neymiş herkes görecek. (Fenalaşıyoruz, hafif hafif toparlanınca devam ediyor) Tamam biraz ani oldu ama bayılmak falan olmadı yani. Ayıp denen bir şey var. Hem dinlemeden ön yargı ile hareket ediyorsun. Dur, bak yeni albümden bir parçayı, hangisi olsun, Tereyağlı Yarim’i okuyayım canlı canlı.

(Dur ihtarımıza uymadan okumaya başlıyor. Can havliyle ‘Yapma, etme’ diyoruz ama dinlemiyor. Son anda, 155’i aramayı başarıyoruz. Bizi ambulansla hastaneye götürürlerken Atilla Taş’ı da kasten adam öldürmeye teşebbüs suçlamasıyla gözaltına alıyorlar.)


RÖPORTAJ

Fadıl Akgündüz: "Cem Uzan Kardeşime de Kumpas Kurdular..." »

Fadıl Akgündüz: "Cem Uzan Kardeşime de Kumpas Kurdular..."

Türkiye’de dolandırıcılık denince akla gelen 10 isimden biri olan Fadıl Akgündüz, geçtiğimiz günlerde Siirt’ten bağımsız milletvekili adaylığı için başvuruda bulundu. Adaylık başvurusu ile yeniden gün

devamı »
RÖPORTAJ

Hüseyin Çelik: “Hani beraber yürümüştük?” »

Hüseyin Çelik: “Hani beraber yürümüştük?”

Bülent Arınç’ın açıklamaları ile başlayan siyasi gerilime yaptığı retweet ile dahil olan Hüseyin Çelik, tartışmalardaki tarafını belirlemiş oldu. Onunla ve Bülent Arınç’la başlayan bu gruba sonradan b

devamı »