Manşet


Zuckerberg Sonunda Patladı: "Tamam Sevdiklerini Kaybedenleri Anlıyorum da O 'Resmen Bok Gibi Bi Yıldı Yeaa!' Diyen Fakirler Hiç Konuşmasın Bi Kere!"

Zuckerberg Sonunda Patladı: "Tamam Sevdiklerini Kaybedenleri Anlıyorum da O 'Resmen Bok Gibi Bi Yıldı Yeaa!' Diyen Fakirler Hiç Konuşmasın Bi Kere!"
bir GöKaY BaRaN haberi / 30.12.2014 23:35:37

Milyonlarca kullanıcısından gelen eleştirilere daha fazla kayıtsız kalamayarak, ”Harika bir yıldı, bunun parçası olduğunuz için teşekkürler…” uygulaması dolayısıyla 2014 yılında yakınlarını kaybedenlerden özür dileyen Mark Zuckerberg, ertesi gün yaptığı bir basın toplantısıyla birçok kullanıcıyı ters köşe yaptı. Facebook’un patronunun hedefinde kişi başına $300 ve daha altı gelir düşen ülkelerdeki fakir kullanıcılar vardı.

“Koskoca yılı kötü geçirmek için n’apıyorsunuz?”

Uygulama fikrinin bizzat kendisinden çıktığını ve yaşadığı hayat koşulları içinde fena bir fikir gibi görünmediğini dile getiren Zuckerberg, koca bir yılı kötü geçirmek için ne yapılması gerektiğini hala çözemediğini belirttikten sonra, deyim yerindeyse, resmen taarruza geçti. Yer yer danışmanları tarafından sakinleştirilmeye çalışılan Zuckerberg vites küçültmek yerine, ”Harika bir yıldı, bunun parçası olduğunuz için teşekkürler…” uygulamasını eleştiren fakirleri beceriksizlikle suçladı: “Yani inanılır gibi değil, adam 10 yıldır Feys’te aynı kıza dolanıyor, tavuk dönerle besleniyor, işsiz güçsüz, sonra da kalkmış uygulamamızı eleştiriyor. Sen o uygulamanın kaç para olduğunu biliyor musun bakalım?” sözleriyle sosyal medyada tansiyonun yükselmesine neden oldu.

“Asıl sizin bana özür borcunuz var”

Konuşma esnasında kendisini arkadaş olarak eklemeye çalışan bir Türk vatandaşa çıkışan Zuckerberg, ”Al işte, araca yaslanmış fotosuyla bir denyo daha. Bunun gibileri bilirim, yılsonunda “2014 geldi de geçti, beni deldi de geçti.” tarzı salakça şeyler yapar. Arabesk dinleyen, jiletçi manyaklar bunlar. Açıkçası bunları gördükçe, 2014 ü b.k gibi geçirip bizi bunun parçası yapan kullanıcılardan özür bekliyorum. Hadi 2014 ü b.k ettiniz, bizi niye buna ortak ettiniz? Neyse yaaaa” dedikten sonra Twitter’dan kendisine gelen anlık eleştirilere, “Feys’ten engellediğimiz mallar bunlar, şimdi gidip orayı karıştırıyorlar” çıkışıyla birçok kullanıcıya, tavırlarına çekidüzen vermeleri mesajı gönderdi.

“Müşteri haklıdır deyip sustum”

O esnada bildirim sekmesinde beliren "Bugüne kadar aklın neredeydi?" tweetini basın mensuplarına gösteren Zuckerberg; "Al işte, iyilik haram bunlara. Bugüne kadar müşteri haklıdır diye sustum, onu bile anlamamışlar. Burada söylüyorum son kez. Herkes dikkatli dinlesin, özellikle de Türk kullanıcılar… Aralarında bazı tipler var ki profiline bakıyorsun, tipi de bir şeye benzemiyor, her gün bir ciks mekanda check- in yapıyor. Yediği önünde yemediği arkasında, karı-kız desen haddi hesabı yok. Ama gerçek hayatta, 10 gün üst üste aynı gömleği giyen çulsuzun biri. Ondan sonra kalkıp yılına itiraz edip ağlıyor, hayır kardeşim kimsin sen? Ayda yılda bir gittiğiniz mekânı, yediğiniz yemeği paylaşıp artistlik yapmayı biliyorsunuz. Yılın geri kalan 360 gününde fiyonk makarna ya da salçalı yumurta yediğinizi bilmediğimizi mi sanıyorsunuz?” çıkışıyla salonda soğuk rüzgârlar estirdi. Genç sosyal medya patronu hakaretlerine devam ederken bazı tiplere özel başlıklar açmayı ihmal etmedi. İşte Zuckerberg'in büyük bir çoğunluğunu fakirlerin oluşturduğu o tipler hakkındaki sert eleştirileri.

“Sevgili yapınca tam sayfa ilan ver, ayrılınca hesabı dondur, iyi valla!"

“İlişkisi var” durumuna geçtiğinde “2014 bizim yılımız olacak aşkım.” deyip ayrılınca hesabını kapatan ve donduranlar hiç konuşmasınlar. Onların hepsini daha fazla şikayette bulunup mızmızlanırlarsa, buradan isim isim ifşa edeceğim. Kızlı erkekli gezip tozarken harika bir yıl, ayrılınca “yılımızdan sana ne” demeler… Yok, öle yağma… O smileyler, kikirdemeler hepsinin kaydı elimde. Yıl boyunca kakara kikiri yapıp yılından şikâyetçi olan herkese belgeleriyle verilecek cevabımız var çok şükür. Ne haltlar karıştırdığınızı illa burada bütün dünya ile paylaşıp hakikaten yılınızı b.k mu edelim yani. Yılınız iyi diyorsak bir bildiğimiz var. İsim verip kimseyi rencide etmeyelim dedik ama buramıza geldi. Türkiye’den 2-3 isim vereceğim. “Yılımın iyi geçtiğini size mi soracağım” diyen Çağla_Prenses( 19) , bir yılda 16 değişik erkekle 124.687 kez gülücük, kalp, öpücük ve dil çıkarma… Aha elimdeki çıktılar…”

"Harika bir yıl diyorsak harika bir yıldır."

Basın toplantısını bitirirken 2015 yılı için de tehditler savuran Zuckerberg “Bu konuları daha fazla uzatıp bizi kirli çamaşırlarınızı tüm dünyanın gözleri önünde ortaya sermek zorunda bırakmayacağınızı umuyorum. En azından eşinizin dostunuzun yüzüne bakacak yüzünüz var şimdilik. Aynı şeyler gelecek yıl da tekrar ederse basına o salak fotoğraflarınızı bizzat elden dağıtacağım.” açıklamasıyla basın toplantısını bitirdi.


MANŞET

Aşırı Sıcaklarla Birlikte Yaşanan Orman Yangınlarına İlişkin Hükumetten Açıklama: "Demek ki Neymiş? Ormanları Yok Etmemişiz" »

Aşırı Sıcaklarla Birlikte Yaşanan Orman Yangınlarına İlişkin Hükumetten Açıklama: "Demek ki Neymiş? Ormanları Yok Etmemişiz"

AKP hükumeti, 3. Köprü, 3. Havalimanı ve başka birçok inşaat faaliyeti sebebiyle sürekli eleştirmiş, Gezi Parkı projesi sebebiyle milyonlarca kişi tarafından protesto edilmişti. Ormanları yok etmekle

devamı »
MANŞET

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Yeni Çıkış; "Berlin'de Cuma Namazı Kılacağız" »

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Yeni Çıkış; "Berlin'de Cuma Namazı Kılacağız"

Adalet Bakanı'nın Almanya'ya alınmaması üzerine başlayan Türkiye-Almanya gerilimi devam ediyor. Bazı Avrupa ülkelerinde Türkiye'den siyasilerin Avrupa'da miting yapması yasaklanırken, Cumhurbaşkanı Er

devamı »