Manşet


Whatsapp, Türkiye'nin Bu Ayki Ayrılık Cirosunu Açıkladı : 1.432.098 Çift...

Whatsapp, Türkiye'nin Bu Ayki Ayrılık Cirosunu Açıkladı : 1.432.098 Çift...
bir ferahearth haberi / 5.08.2015 01:26:29

                                                                                                                               Popüler iletişim ağı Whatsapp, geçtiğimiz günlerde ülkelere göre sevgililerin ayrılık istatistiğini açıkladı. Konuyu detaylandırmak için basın mensuplarının karşısına geçen Whatsapp Genel Müdür Yardımcısı Aleon Smith, kuruldukları günden bu yana ayrılan her iki çiftten birinin Whatsapp üzerinden bunu gerçekleştirdiğini, söylerken Türkiye'de her 10 kişiden 9'unun, birisini terk ederken Whatsapp'ı tercih etmesinin kendilerini de şaşırttığını belirtti. Programın Türkiye'de bilinçli kullanımına dikkat çeken Smith grup yapma ve gruptan atılma oranında da Türklerin Hindular'la birlikte ilk sırayı paylaştığını söyledi.

"Zirvede yalnız"

Türkiye'nin Whatsapp kullanımında en yakın rakibine yarım milyon fark attığını açıklayarak konuşmasını sürdüren Smith, ayrılık gerekçelerinin 1. sırada "Bu saatte neden çevrimiçi oldun", 2. sırada "Whatsapp'ın neden kapalı?", 3. "Sırada profil fotoğrafına neden beni koymadın" olmakla birlikte, irili ufaklı bahanelerle bir milyona ulaştığı bilgisini paylaştı. Whatsapp üzerinden ayrılanların genellikle aynı yolla kavuştuklarına dikkat çeken Smith, "İnanın, o kadar etkin kullanıyorlar ki birbirlerini hiç görmeden Whatsapp üzerinden evlenip, onu da geçtim boşanma kararı alan var. Türkiye'deki birçok liselinin ilk deneyimini Whatsapp üzerinden yaşadığına dikkat çeken İngiliz İş adamı, "İletiyi gördüğü halde saatler sonra dönen birçok kişinin ilişkisi yıkıldı, ona göre" diyerek salondakileri uyardı.

"Türkler adama kafayı yedirir"

Smith konuşmasının son bölümünde Türkiye'deki aktif kullanımın son zamanlarda tahribata yol açtığını söyleyerek teknik ekibin yaşadığı sorunlara dikkat çekti. "Türkiye'deki istatistikleri tutmayan çalışan ekibimizden bu hafta iki kişiyi ağzından köpükler gelirken bulduk. Merve ile Berkecan çiftimize buradan sesleniyorum, neden "hangimizin ayak parmağı daha güzel?" diye tartışıp ayrıldınız? Tamam, mantık aramıyorum; fakat neden bunu fotoğraflar ile desteklediniz?" derken basın mensuplarının çalışanın durumunu sormasına cevaben "Kendisi hala tam olarak kendine gelmiş sayılmaz, yapılan tetkikleri bekleyeceğiz. Bunun haricinde birkaç arkadaşımız da sabaha karşı baygın halde bulundu. Buraya kalifiye, midesiz bir eleman arayışlarımız sürüyor. Olmazsa Türkiye'yi takipten çıkarmak zorunda kalabiliriz." cümlesiyle konuşmasına son verdi.


MANŞET

IŞİD Kontrolündeki Tel Abyad'a Elektrik Verdiği Ortaya Çıkan Hükûmetten Açıklama: "Yok Ya Telaş Yapmayın Hemen! Bunlar Parasını Veriyor..." »

IŞİD Kontrolündeki Tel Abyad'a Elektrik Verdiği Ortaya Çıkan Hükûmetten Açıklama: "Yok Ya Telaş Yapmayın Hemen! Bunlar Parasını Veriyor..."

Birgün Gazetesi, dün cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gündeme getirdiği Tel Abyad bölgesi hakkında bomba bir iddiayı manşetine taşıdı. Gazete, MİT tırlarının taşıdığı silahlardan sonra DEDAŞ tarafından Akçaka

devamı »
MANŞET

Dini Bayram Sayısının 300’e Dayandığı Hindistan’da Başbakan İsyan Etti: “Bari Arefeler Tatil Olmasın!...” »

Dini Bayram Sayısının 300’e Dayandığı Hindistan’da Başbakan İsyan Etti: “Bari Arefeler Tatil Olmasın!...”

Hinduizm, Brahmanizm, Budizm ve daha birçok dinin yaşam alanı olan Hindistan’da kültürel zenginlik, hayatı durma noktasına getirdi. Her din için bayram tatili verilen ülkede nerdeyse çalışılacak günün

devamı »