Manşet


Whatsapp, Türkiye'nin Bu Ayki Ayrılık Cirosunu Açıkladı : 1.432.098 Çift...

Whatsapp, Türkiye'nin Bu Ayki Ayrılık Cirosunu Açıkladı : 1.432.098 Çift...
bir ferahearth haberi / 5.8.2015 01:26:29

                                                                                                                               Popüler iletişim ağı Whatsapp, geçtiğimiz günlerde ülkelere göre sevgililerin ayrılık istatistiğini açıkladı. Konuyu detaylandırmak için basın mensuplarının karşısına geçen Whatsapp Genel Müdür Yardımcısı Aleon Smith, kuruldukları günden bu yana ayrılan her iki çiftten birinin Whatsapp üzerinden bunu gerçekleştirdiğini, söylerken Türkiye'de her 10 kişiden 9'unun, birisini terk ederken Whatsapp'ı tercih etmesinin kendilerini de şaşırttığını belirtti. Programın Türkiye'de bilinçli kullanımına dikkat çeken Smith grup yapma ve gruptan atılma oranında da Türklerin Hindular'la birlikte ilk sırayı paylaştığını söyledi.

"Zirvede yalnız"

Türkiye'nin Whatsapp kullanımında en yakın rakibine yarım milyon fark attığını açıklayarak konuşmasını sürdüren Smith, ayrılık gerekçelerinin 1. sırada "Bu saatte neden çevrimiçi oldun", 2. sırada "Whatsapp'ın neden kapalı?", 3. "Sırada profil fotoğrafına neden beni koymadın" olmakla birlikte, irili ufaklı bahanelerle bir milyona ulaştığı bilgisini paylaştı. Whatsapp üzerinden ayrılanların genellikle aynı yolla kavuştuklarına dikkat çeken Smith, "İnanın, o kadar etkin kullanıyorlar ki birbirlerini hiç görmeden Whatsapp üzerinden evlenip, onu da geçtim boşanma kararı alan var. Türkiye'deki birçok liselinin ilk deneyimini Whatsapp üzerinden yaşadığına dikkat çeken İngiliz İş adamı, "İletiyi gördüğü halde saatler sonra dönen birçok kişinin ilişkisi yıkıldı, ona göre" diyerek salondakileri uyardı.

"Türkler adama kafayı yedirir"

Smith konuşmasının son bölümünde Türkiye'deki aktif kullanımın son zamanlarda tahribata yol açtığını söyleyerek teknik ekibin yaşadığı sorunlara dikkat çekti. "Türkiye'deki istatistikleri tutmayan çalışan ekibimizden bu hafta iki kişiyi ağzından köpükler gelirken bulduk. Merve ile Berkecan çiftimize buradan sesleniyorum, neden "hangimizin ayak parmağı daha güzel?" diye tartışıp ayrıldınız? Tamam, mantık aramıyorum; fakat neden bunu fotoğraflar ile desteklediniz?" derken basın mensuplarının çalışanın durumunu sormasına cevaben "Kendisi hala tam olarak kendine gelmiş sayılmaz, yapılan tetkikleri bekleyeceğiz. Bunun haricinde birkaç arkadaşımız da sabaha karşı baygın halde bulundu. Buraya kalifiye, midesiz bir eleman arayışlarımız sürüyor. Olmazsa Türkiye'yi takipten çıkarmak zorunda kalabiliriz." cümlesiyle konuşmasına son verdi.


MANŞET

Eşine Edep Dışı İltifatlarda Bulunulmasını Kabullenemeyen Emine Erdoğan Sosyal Medya Hesaplarının Adını Değiştirdi: “Emine Tayyip Erdoğan” »

Eşine Edep Dışı İltifatlarda Bulunulmasını Kabullenemeyen Emine Erdoğan Sosyal Medya Hesaplarının Adını Değiştirdi: “Emine Tayyip Erdoğan”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a aşkını ilan eden iş adamlarının, “ısırırım, yalar-yutarım” tarzı sevgi sözcüklerinde bulunan seçmenlerin sayısı her geçen gün artarken eşine meydanlarda ağza alınmayacak iltifa

devamı »
MANŞET

Belçika Hükümeti, Emine Erdoğan'ın Ziyaretinin Ardından Siyasi Temasların Damsız Gerçekleştirilmesine Karar Verdi... »

Belçika Hükümeti, Emine Erdoğan'ın Ziyaretinin Ardından Siyasi Temasların Damsız Gerçekleştirilmesine Karar Verdi...

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve beraberindeki heyetin ayrılmaz bir parçası olan Emine Erdoğan'ın Belçika ziyareti sırasında sergilediği davranışlar ülkede alay konusu olurken, birçok Belçikalının da asabını

devamı »