Manşet


Vali Şahin: Almanlar Bomba Patlayacak Dediğinde Biz De Demiş Sayılıyoruz...

Vali Şahin: Almanlar Bomba Patlayacak Dediğinde Biz De Demiş Sayılıyoruz...
bir ara sokak haberi / 20.03.2016 01:18:42

Geçtiğimiz günlerde, Almanya, saldırı istihbaratı aldığını açıklamış ve bu sebeple Taksim'deki konsolosluğunu kapatmıştı. Almanya'nın bu tutumu halkta paniğe sebep olduğu gerekçesiyle iktidar çevrelerince eleştirilmişti. 19 Mart sabah saatlerinde, İstiklal Caddesi'nde yaşanan saldırının ardından kameraların karşısına geçen İstanbul Valisi Vasip Şahin farklı bir açıklama yaparak duruma açıklık getirdi.

"Bir Şam, bir Bağdat değiliz neticede"

Yaşanan saldırıların Türkiye'nin büyümesiyle doğrudan ilişkili olduğunu belirten Vali Şahin, Türkiye'nin bu saldırılar karşısında yılmayacak güçte olduğunu belirtti. "Yükselişimizi kıskanan bazı odaklar" vurgusunu sık sık yapan Vali Şahin, her şeye rağmen İstanbul'un hala güvenli bir şehir olduğunu belirtti. Panik yapılmasına gerek yok açıklaması yapan Şahin, "Bir Şam, bir Bağdat değiliz neticede" dedi.

"Yaşadığımız günleri I. Dünya Savaşı'ndaki günlere benzetiyorum"

Önceki günlerde açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Kurtuluş Savaşı'ndaki benzer bir süreç yaşıyoruz" açıklamasına atıf yapan Vali Şahin, "Cumhurbaşkanımıza katılmakla birlikte ben bugünleri I. Dünya Savaşı'ndaki günlere de benzetiyorum" dedi. O zaman Almanlar yenilince yenildiğimizi ifade eden Vali Şahin, "Bu bağ, tarihsel bir bağdır. O yüzden onların geçtiğimiz günlerdeki saldırılara ilişkin açıklamasını bizim de yaptığımız kabul edilmelidir" dedi. Konuya ilişkin ayrıntılı açıklamalarında bir kaç günde yapılacağını belirten Vali Şahin "Bilindiği gibi tüm canlı bombaların kimliğini kısa sürede açıkladık" dedi.

Teröre teslim olmayacağız, gündelik yaşam devam etsin

Terörün bir amacının da halkı sindirmek olduğunu ifade eden Vali Şahin, "Buna teslim olmayacağız" dedi. "Herkese önce İstiklal'de bir tur atıp ardından vapurla Kadıköy'e geçip tarihi çarşıyı gezme önerisinde bulunuyorum" diyen Vali, açıklamayı bitirerek, 50 kişilik koruma ordusunun eşliğinde zırhlı aracına binerek alandan ayrıldı.MANŞET

Davutoğlu'ndan İstanbul Mitinginde Emeklilere Söz: "Zincirlikuyu Mezarlığı'nı Genişleteceğiz..." »

Davutoğlu'ndan İstanbul Mitinginde Emeklilere Söz: "Zincirlikuyu Mezarlığı'nı Genişleteceğiz..."

Partisinin İstanbul mitinginde halka seslenen Davutoğlu'nun gündeminde emekliler de vardı. Emeklilerin şikayetlerini başından beri çok iyi bildiklerini ancak ülkenin mevcut ekonomisi dahilinde kendile

devamı »
MANŞET

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Hala Bana 'Tarafsızlığını İhlal Ediyor' Diyerek Saldırıyorlar. Yahu Teröristlerin Çadırını Bile Ziyaret Ettik, Daha Ne Yapalım!" »

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Hala Bana 'Tarafsızlığını İhlal Ediyor' Diyerek Saldırıyorlar. Yahu Teröristlerin Çadırını Bile Ziyaret Ettik, Daha Ne Yapalım!"

Mevcut Anayasa'ya göre tarafsız olması beklenen ancak referandum sürecindeki evet mitingleri tertiplemesi ile eleştirilere konu olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün bir sürpriz yaptı. İstanbu

devamı »