Manşet


Vali Şahin: Almanlar Bomba Patlayacak Dediğinde Biz De Demiş Sayılıyoruz...

Vali Şahin: Almanlar Bomba Patlayacak Dediğinde Biz De Demiş Sayılıyoruz...
bir ara sokak haberi / 20.03.2016 01:18:42

Geçtiğimiz günlerde, Almanya, saldırı istihbaratı aldığını açıklamış ve bu sebeple Taksim'deki konsolosluğunu kapatmıştı. Almanya'nın bu tutumu halkta paniğe sebep olduğu gerekçesiyle iktidar çevrelerince eleştirilmişti. 19 Mart sabah saatlerinde, İstiklal Caddesi'nde yaşanan saldırının ardından kameraların karşısına geçen İstanbul Valisi Vasip Şahin farklı bir açıklama yaparak duruma açıklık getirdi.

"Bir Şam, bir Bağdat değiliz neticede"

Yaşanan saldırıların Türkiye'nin büyümesiyle doğrudan ilişkili olduğunu belirten Vali Şahin, Türkiye'nin bu saldırılar karşısında yılmayacak güçte olduğunu belirtti. "Yükselişimizi kıskanan bazı odaklar" vurgusunu sık sık yapan Vali Şahin, her şeye rağmen İstanbul'un hala güvenli bir şehir olduğunu belirtti. Panik yapılmasına gerek yok açıklaması yapan Şahin, "Bir Şam, bir Bağdat değiliz neticede" dedi.

"Yaşadığımız günleri I. Dünya Savaşı'ndaki günlere benzetiyorum"

Önceki günlerde açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Kurtuluş Savaşı'ndaki benzer bir süreç yaşıyoruz" açıklamasına atıf yapan Vali Şahin, "Cumhurbaşkanımıza katılmakla birlikte ben bugünleri I. Dünya Savaşı'ndaki günlere de benzetiyorum" dedi. O zaman Almanlar yenilince yenildiğimizi ifade eden Vali Şahin, "Bu bağ, tarihsel bir bağdır. O yüzden onların geçtiğimiz günlerdeki saldırılara ilişkin açıklamasını bizim de yaptığımız kabul edilmelidir" dedi. Konuya ilişkin ayrıntılı açıklamalarında bir kaç günde yapılacağını belirten Vali Şahin "Bilindiği gibi tüm canlı bombaların kimliğini kısa sürede açıkladık" dedi.

Teröre teslim olmayacağız, gündelik yaşam devam etsin

Terörün bir amacının da halkı sindirmek olduğunu ifade eden Vali Şahin, "Buna teslim olmayacağız" dedi. "Herkese önce İstiklal'de bir tur atıp ardından vapurla Kadıköy'e geçip tarihi çarşıyı gezme önerisinde bulunuyorum" diyen Vali, açıklamayı bitirerek, 50 kişilik koruma ordusunun eşliğinde zırhlı aracına binerek alandan ayrıldı.MANŞET

Cumhurbaşkanlığı Kampanyasında Kendisine 100 Bin TL. Bağışladığını Açıklayan Recep Tayyip Erdoğan, 5. Hayırseverler Zirvesi Büyük Ödülü’ne Layık Görüldü »

Cumhurbaşkanlığı Kampanyasında Kendisine 100 Bin TL. Bağışladığını Açıklayan Recep Tayyip Erdoğan, 5. Hayırseverler Zirvesi Büyük Ödülü’ne Layık Görüldü

4 yıldır okul, camii, sağlık ocağı gibi birçok eser hizmete sunan Hayırsever iş adamlarının ödüllendirildiği Hayırseverler Zirvesi’nin beşincisi bugün Hilton Kayseri Otel'de yapıldı. 4156 iş adamının

devamı »
MANŞET

Alt-Üst Soyların Açıklanmasıyla Kafkasya Göçmeni Olduğu Öğrenilen Tutuklu Gazeteci Ahmet Şık İçin Putin'in Devreye Girmesi Bekleniyor. »

Alt-Üst Soyların Açıklanmasıyla Kafkasya Göçmeni Olduğu Öğrenilen Tutuklu Gazeteci Ahmet Şık İçin Putin'in Devreye Girmesi Bekleniyor.

Bir yıl önce tutuklanan Alman vatandaşı Deniz Yücel'in, Almanya ile ilişkilerin düzelmesinin ardından tahliye edilmesi üzerine diğer tutuklu gazeteciler için devreye girecek ülke lideri arayışları hız

devamı »