Manşet


TÜSİAD, 'Zenginler Ölmesin' Bildirisi Yayınlayarak Farkındalık Yaratmaya Hazırlanıyor...

TÜSİAD, 'Zenginler Ölmesin' Bildirisi Yayınlayarak Farkındalık Yaratmaya Hazırlanıyor...
bir kentli hoca haberi / 23.1.2016 08:20:10

Son zamanlarda birçok zenginin yaşamını yitirmesi üzerine harekete geçen TÜSİAD yeni bir farkındalık çalışması başlatıyor. “Zenginler Ölmesin” başlıklı bildiri yayınlayarak çalışmayı kamuoyuna duyuran TÜSİAD, önümüzdeki günlerde yapacakları çalışmalara ilişkin bilgilendirmeler yaptı.

“Tıp dünyasını harekete geçmeye çağırıyoruz”
Bir süredir gündemde oldukça yer bulan “çocuklar ölmesin” sözüne atıfla çalışmalarının sloganını belirlediklerini söyleyen TÜSİAD, “Slogan tuttuğu için buradan yürüyeceğiz” açıklamasında bulundu. Zenginlerin yaşadığı problemlere ilişkin bir şeyler söyleyemeyen TÜSİAD; “Şu an belirtemiyoruz ama bizim de sorunlarımız vardır mutlaka ve kimse bununla ilgilenmiyor” dedi. Zenginlerin de ölmemesi için bir şeyler yapılması gerektiğini belirten TÜSİAD, tıp dünyasını bu konuya ilişkin çalışma yapmaya çağırdı.

"Google Maps’ten baktık hala boş alanlar var"
Seslerini duyurabilmek için televizyonlara reklam vereceklerini, bilboardları dolduracaklarını belirten TÜSİAD, hükümete de çağrı yaptı. “Arabayla geçerken ya da Google Maps’ten baktığımızda hala boş alanlar görüyoruz. Buralar bir an önce imara açılsın ki iş adamları stres yaşamasın” diyen TÜSİAD Yönetim Kurulu hepimizin aynı gemide olduğunu, zenginlere sahip çıkılmazsa yoksullarında bundan olumsuz etkileneceğini belirtti. Zenginlerinde muhtarlara seslenmesi gerektiğinden söz edilen açıklamada “Toplumun tüm kesimlerine bu sorunumuza karşı duyarlılık çağrısı yapıyoruz” denildi.


MANŞET

AKP-MHP Koalisyon Tartışmalarını İzleyen Kamu Çalışanları Tedirgin: “Şimdi Badem Bıyık mı Bırakıyoruz Sarkık Bıyık mı?” »

AKP-MHP Koalisyon Tartışmalarını İzleyen Kamu Çalışanları Tedirgin: “Şimdi Badem Bıyık mı Bırakıyoruz Sarkık Bıyık mı?”

Son günlerde siyaset kulislerini çalkalayan AKP-MHP koalisyonu olasılığı ülke gündeminde yoğun tartışmaları beraberinde getirirken bir tartışmanın da kamu sektöründe alevlendiği öğrenildi. Kamu çalışa

devamı »
MANŞET

Beyaz: "Biz Reis'in soyundan geliyoruz... " »

Beyaz: "Biz Reis'in soyundan geliyoruz... "

Beyaz Show’a telefonla bağlanan Ayşe öğretmenin Güneydoğu’da yaşananlarla ilgili açıklaması ulusal medyada gündem oldu. Ayşe öğretmenin temel olarak çocuk ölümlerine dur denilmesi gerektiği üzerine ku

devamı »