Manşet


Türk Tabipler Birliği: "Allah Aşkına Gelin Adayı Bakmaya Gelenler Çıksın. Hastane Kasıyor."

Türk Tabipler Birliği: "Allah Aşkına Gelin Adayı Bakmaya Gelenler Çıksın. Hastane Kasıyor."
bir ara sokak haberi / 13.07.2016 18:19:48

Başbakan Binali Yıldırım'ın geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada; "Vatandaşlarımız artık acil servislere gelin bakmaya gidiyorlarmış" açıklamasından sonra böyle bir şeyden haberi olmayan yüz binlerce kişi acil servislere akın etti. Ülkedeki tüm hastaneler kırmızı alarm durumuna geçerken bir açıklama da Türk Tabipler Birliği'nden geldi. Vatandaşlara Başbakan'a uymama çağrısı yapılan açıklama da vatandaşlara "eve dönün" denildi.

"Bunları yaşamak için 6 sene üniversite okumadık biz"

Türk Tabipler Birliği adına açıklamayı okuyan Dr. Sercan Sadet yaşananları kabus olarak nitelendirdi. "Tamam müshili filan anlıyoruz ama evlenmek için küçük kardeşinin top oynarken kolunu kıran mı dersiniz, babasının çayına fare zehri atan mı dersiniz... Şu an hepsi hastanelerde dolaşıyor" diyen Dr. Sadet, 6 sene tıp okuduklarını ama hastayı çikolata ve çiçekle getirenlere karşı bilimin de çaresiz olduğunu belirtti.

"Teyze diyor ki; bunun huyu suyu nasıl?"

Evlenmek için hastanelere dolan vatandaşların kendilerine sürekli sorular sormasından bunaldıklarını da belirten Sercan Sadet, başından geçen bir olayı anlattı. "8 saatlik bir ameliyattan çıkmışım, tam odama gidicem bir teyze önümü kesti" diyen Sadet, "İlk önce teyzeyi hasta yakını zannettim ama sonra anladım ki teyze gelin arıyormuş. Ameliyatından çıktığım hastanın huyunu suyunu sordu bana" dedi. "Nereden bileyim teyzecim dediğimde de 'içini açtın baktın ya nasıl içi temiz mi? Dedikodu, fesatlık filan yapar mı?' dedi. Evet bunu gerçekten sordular bana" diyen Dr Sadet, bu gibi sorulardan sonra mesleği bırakmayı düşündüğünü, üniversiteye geri dönerek 2 yıllık bir bölüm yazmayı ve hayatına devam etmeyi planladığını açıkladı.

Tıp fakültelerine çöpçatanlık dersi geliyor

Konuya ilişkin yeni bir açıklama da hükumet kanadından geldi. Tıp fakültelerinde çöpçatanlık dersi verileceğinin belirtildiği açıklamada "Doktorlarımız, milletimize her türlü hizmeti en iyi şekilde verecek konuma yükseltilmesi, her sorunlarına çözüm gücü olabilmeleri gerekir" denildi.


MANŞET

10 Gündür Kendisinden Haber Alınamayan Rus Lider Putin’in Umre'de Olduğu Ortaya Çıktı »

10 Gündür Kendisinden Haber Alınamayan Rus Lider Putin’in Umre'de Olduğu Ortaya Çıktı

Kazakistan gezisi, Rus İstihbarat Teşkilatı ile yapacağı toplantılar da dâhil birçok programını iptal ederek ortalıktan kaybolan Putin'in Umre’ye gittiği ortaya çıktı. Rus halkı bir hafta önce Müslüma

devamı »
MANŞET

İslamcı Yazarlara Kapalı Kadını Taciz Eden Tecavüzcü Şoku: "Yoksa Tecavüzcüler Arasında Ahlaksız Olanlar mı Var?!" »

İslamcı Yazarlara Kapalı Kadını Taciz Eden Tecavüzcü Şoku: "Yoksa Tecavüzcüler Arasında Ahlaksız Olanlar mı Var?!"

Son olarak, Mersin'de üniversiteli genç bir kadının tecavüz amaçlı saldırıda öldürülüp yakılması üzerine başlayan, mini etek, laiklik tartışmaları Adana'da kapalı bir kadına yönelik taciz girişimi ile

devamı »