Manşet


TRT, Emine Erdoğan'ın Akrabalarının Cenaze Yayın Haklarını 5 Yıllığına Satın Aldı...

TRT, Emine Erdoğan'ın Akrabalarının Cenaze Yayın Haklarını 5 Yıllığına Satın Aldı...
bir asklepios haberi / 30.9.2015 22:27:35

Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın vefat eden amcası Aziz Gülbaran’ın cenaze törenini yayınlayarak, devlet televizyonu sıfatıyla bir ilke imza atan TRT, gelen tepkiler üzerine Emine Erdoğan’ın akrabalarının cenaze ve düğün naklen yayın haklarını 5 yıllığına satın aldıklarını duyurdu.  Bundan sonraki süreçte de Allah kısmet ederse cenaze ve düğün yayınlayacaklarını belirten TRT Genel Müdürü İrfan Bursalı,  üç dakikalık özetin diğer tüm kanallara dağıtılacağını hatırlattı.

 TRT 1’den şifresiz yayınlanacak

Polonezköy’deki Belediye binasında yapılan ihaleye NTV, ATV ve Düğün TV ile birlikte katılan TRT, en yüksek teklifi vererek Erdoğan ailesinin Türkiye’deki cenaze ve düğünlerinin yayın haklarını 5 yıllığına satın aldı. Düğün yayın hakları için, NTV ve ATV’nin çekilmesiyle son tura  Düğün TV'yle giren TRT, 15 milyon dolar teklif vererek ihaleyi kazandı. İhalenin içeriğine göre TRT merhumun üçünde, yedisinde ve kırkında da en az 2 saatlik yayın yapma hakkını elinde bulunduruyor.

Yurt dışındaki akrabaların cenazesi NTV’de

Öte yandan Erdoğan ailesinin yurt dışında gerçekleşecek tüm cenaze törenlerinin yayın haklarını Doğuş Grubu adına NTV satın aldı. Cenazelerin Ercan Taner’in anlatımıyla ekrana geleceğini açıklayan NTV Genel Yayın Yönetmeni Pelin Barlas, “Taziyeleri altyazı olarak tek tek geçeceğiz. Törende arzu etmediğimiz görüntülerin yaşanmamasını diliyorum. NTV için kesinlikle farklı bir deneyim olacak.” Sözlerinin ardından şimdiden tüm ülkeye başsağlığı diledi.

Reyting Canavarı

Erdoğan ailesinin görüntülerine halkın ilgisinin yadsınamayacağını dile getiren TRT Genel Müdürü İrfan Bursalı, cenaze töreni, yayınlandığı saatte reyting rekoru kırdı. İlginin giderek daha da artacağını dile getiren Bursalı “Allah nasip ederse yakında, ölü yıkama esnasından, kabir azabına varıncaya dek daha kapsamlı bir yayın sunacağız.” sözleriyle cenazelerden duyduğu memnuniyeti basınla paylaştı.


MANŞET

Erdoğan, CHP'ye Sert Çıktı: "Cumhurbaşkanının Denetlenmesi İçin Dış Mihraklardan Yardım İstediler." »

Erdoğan, CHP'ye Sert Çıktı: "Cumhurbaşkanının Denetlenmesi İçin Dış Mihraklardan Yardım İstediler."

Referanduma giderken muhalefetin yürüttüğü kampanyanın ana maddesi, Cumhurbaşkanına verilen olağanüstü güçlerdi. Cumhurbaşkanını kimsenin denetleyemeyeceğini söyleyip duran CHP, Avrupa'dan dün gelen k

devamı »
MANŞET

Türkiye'den Hollanda'ya İlk Yaptırım: "Sneijder Sınır Dışı Ediliyor." »

Türkiye'den Hollanda'ya İlk Yaptırım: "Sneijder Sınır Dışı Ediliyor."

Türk Bakanların Hollanda'ya alınmaması üzerine Türkiye harekete geçti. Hollanda'ya yaptırım uygulama kararı alınmasından sonra ilk açıklamayı Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptı. Yaptırımlar hakkında bilgilen

devamı »