Manşet


TRT, Emine Erdoğan'ın Akrabalarının Cenaze Yayın Haklarını 5 Yıllığına Satın Aldı...

TRT, Emine Erdoğan'ın Akrabalarının Cenaze Yayın Haklarını 5 Yıllığına Satın Aldı...
bir asklepios haberi / 30.9.2015 22:27:35

Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın vefat eden amcası Aziz Gülbaran’ın cenaze törenini yayınlayarak, devlet televizyonu sıfatıyla bir ilke imza atan TRT, gelen tepkiler üzerine Emine Erdoğan’ın akrabalarının cenaze ve düğün naklen yayın haklarını 5 yıllığına satın aldıklarını duyurdu.  Bundan sonraki süreçte de Allah kısmet ederse cenaze ve düğün yayınlayacaklarını belirten TRT Genel Müdürü İrfan Bursalı,  üç dakikalık özetin diğer tüm kanallara dağıtılacağını hatırlattı.

 TRT 1’den şifresiz yayınlanacak

Polonezköy’deki Belediye binasında yapılan ihaleye NTV, ATV ve Düğün TV ile birlikte katılan TRT, en yüksek teklifi vererek Erdoğan ailesinin Türkiye’deki cenaze ve düğünlerinin yayın haklarını 5 yıllığına satın aldı. Düğün yayın hakları için, NTV ve ATV’nin çekilmesiyle son tura  Düğün TV'yle giren TRT, 15 milyon dolar teklif vererek ihaleyi kazandı. İhalenin içeriğine göre TRT merhumun üçünde, yedisinde ve kırkında da en az 2 saatlik yayın yapma hakkını elinde bulunduruyor.

Yurt dışındaki akrabaların cenazesi NTV’de

Öte yandan Erdoğan ailesinin yurt dışında gerçekleşecek tüm cenaze törenlerinin yayın haklarını Doğuş Grubu adına NTV satın aldı. Cenazelerin Ercan Taner’in anlatımıyla ekrana geleceğini açıklayan NTV Genel Yayın Yönetmeni Pelin Barlas, “Taziyeleri altyazı olarak tek tek geçeceğiz. Törende arzu etmediğimiz görüntülerin yaşanmamasını diliyorum. NTV için kesinlikle farklı bir deneyim olacak.” Sözlerinin ardından şimdiden tüm ülkeye başsağlığı diledi.

Reyting Canavarı

Erdoğan ailesinin görüntülerine halkın ilgisinin yadsınamayacağını dile getiren TRT Genel Müdürü İrfan Bursalı, cenaze töreni, yayınlandığı saatte reyting rekoru kırdı. İlginin giderek daha da artacağını dile getiren Bursalı “Allah nasip ederse yakında, ölü yıkama esnasından, kabir azabına varıncaya dek daha kapsamlı bir yayın sunacağız.” sözleriyle cenazelerden duyduğu memnuniyeti basınla paylaştı.


MANŞET

Dört Vatandaşından Biri Bilim İnsanı Olan İsviçre, Eğitim Seviyesindeki Kontrolsüz Yükselişe, Türkiye Modeliyle Dur Demeye Hazırlanıyor… »

Dört Vatandaşından Biri Bilim İnsanı Olan İsviçre, Eğitim Seviyesindeki Kontrolsüz Yükselişe, Türkiye Modeliyle Dur Demeye Hazırlanıyor…

Eğitim seviyesindeki kontrolsüz yükselişe dur diyemeyen İsviçre'de hükümet, olağanüstü hal sinyalleri verdi. Yıllardır sürdürülen yanlış eğitim politikaları nedeniyle okuryazarlık oranını %99'un altın

devamı »
MANŞET

Japonya'da 103 Kişinin Ölümüyle Sonuçlanan Zincirleme Harakiri Eylemi, Sıranın Bir Türk Çalışana Gelmesiyle Son Buldu... »

Japonya'da 103 Kişinin Ölümüyle Sonuçlanan Zincirleme Harakiri Eylemi, Sıranın Bir Türk Çalışana Gelmesiyle Son Buldu...

Japonya’nın en büyük inşaat şirketlerinden olan Tzung İnşaat, bu sabah 12’si yönetici toplam 103 personelinin sorumluluk sırasına göre harakiri yaptığı haberiyle gündeme oturdu. 8 ay önce Osaka’da tem

devamı »