Manşet


TRT, Emine Erdoğan'ın Akrabalarının Cenaze Yayın Haklarını 5 Yıllığına Satın Aldı...

TRT, Emine Erdoğan'ın Akrabalarının Cenaze Yayın Haklarını 5 Yıllığına Satın Aldı...
bir asklepios haberi / 30.09.2015 22:27:35

Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın vefat eden amcası Aziz Gülbaran’ın cenaze törenini yayınlayarak, devlet televizyonu sıfatıyla bir ilke imza atan TRT, gelen tepkiler üzerine Emine Erdoğan’ın akrabalarının cenaze ve düğün naklen yayın haklarını 5 yıllığına satın aldıklarını duyurdu.  Bundan sonraki süreçte de Allah kısmet ederse cenaze ve düğün yayınlayacaklarını belirten TRT Genel Müdürü İrfan Bursalı,  üç dakikalık özetin diğer tüm kanallara dağıtılacağını hatırlattı.

 TRT 1’den şifresiz yayınlanacak

Polonezköy’deki Belediye binasında yapılan ihaleye NTV, ATV ve Düğün TV ile birlikte katılan TRT, en yüksek teklifi vererek Erdoğan ailesinin Türkiye’deki cenaze ve düğünlerinin yayın haklarını 5 yıllığına satın aldı. Düğün yayın hakları için, NTV ve ATV’nin çekilmesiyle son tura  Düğün TV'yle giren TRT, 15 milyon dolar teklif vererek ihaleyi kazandı. İhalenin içeriğine göre TRT merhumun üçünde, yedisinde ve kırkında da en az 2 saatlik yayın yapma hakkını elinde bulunduruyor.

Yurt dışındaki akrabaların cenazesi NTV’de

Öte yandan Erdoğan ailesinin yurt dışında gerçekleşecek tüm cenaze törenlerinin yayın haklarını Doğuş Grubu adına NTV satın aldı. Cenazelerin Ercan Taner’in anlatımıyla ekrana geleceğini açıklayan NTV Genel Yayın Yönetmeni Pelin Barlas, “Taziyeleri altyazı olarak tek tek geçeceğiz. Törende arzu etmediğimiz görüntülerin yaşanmamasını diliyorum. NTV için kesinlikle farklı bir deneyim olacak.” Sözlerinin ardından şimdiden tüm ülkeye başsağlığı diledi.

Reyting Canavarı

Erdoğan ailesinin görüntülerine halkın ilgisinin yadsınamayacağını dile getiren TRT Genel Müdürü İrfan Bursalı, cenaze töreni, yayınlandığı saatte reyting rekoru kırdı. İlginin giderek daha da artacağını dile getiren Bursalı “Allah nasip ederse yakında, ölü yıkama esnasından, kabir azabına varıncaya dek daha kapsamlı bir yayın sunacağız.” sözleriyle cenazelerden duyduğu memnuniyeti basınla paylaştı.


MANŞET

Efes Pilsen Patronundan Yeni Açıklama: "Devletimize Vergi Vererek Yardımcı Olmamız Gereken Bir Dönemde Evde Bira Üreten Haindir" »

Efes Pilsen Patronundan Yeni Açıklama: "Devletimize Vergi Vererek Yardımcı Olmamız Gereken Bir Dönemde Evde Bira Üreten Haindir"

Bira, insanlık tarihinde ilk bu topraklarda üretilen bir içki. En eski alkollü içki olan biranın coğrafyamızdaki geçmişi Sümerlere kadar uzanıyor. İnsanların büyük fabrikalar olmadan, evlerindeürettik

devamı »
MANŞET

Cübbeli Ahmet Hocanın Açıklamasının Ardından Türkiye Satranç Federasyonu, Şah'ın Adını "Şeyh" Olarak Değiştirme Kararı Aldı. »

Cübbeli Ahmet Hocanın Açıklamasının Ardından Türkiye Satranç Federasyonu, Şah'ın Adını "Şeyh" Olarak Değiştirme Kararı Aldı.

Yeni yıla barış, sağlık ve mutluluk temennisiyle girmemizden sadece iki gün sonra, medeniyet anlamında ciddi ilerlemeler kaydetmeye başladık. Geçen yıl Mars'taki suyla abdest almanın dinimizdeki yeri

devamı »