Manşet


Toplum İçinde Bir Türlü Saygınlık Kazanamayan Abbas Ş.’nin (46) Son Umudu Tecavüz Davasından Yargılanmak…

Toplum İçinde Bir Türlü Saygınlık Kazanamayan Abbas Ş.’nin (46) Son Umudu Tecavüz Davasından Yargılanmak…
bir Kankee haberi / 17.11.2015 01:28:05

Son günlerde, tecavüz ve cinayet davalarında ceza indirim gerekçesi olarak gösterilen saygınlık, saygın duruş gibi tanımlar, kamuoyunda büyük tartışmalar yaratırken diğer taraftan toplumda herhangi bir itibarı bulunmayan bazı vatandaşlar açısından tecavüz, statü için önemli bir fırsat olarak görülüyor. Toplum içinde herhangi bir itibarı, saygınlığı ya da sempatisi bulunmayan Abbas Ş. (46) de son umudunun kamuoyuna yansıyacak bir cinayet ya da tecavüz davasından yargılanmak olduğunu açıkladı.

“Eğitimle falan olacak iş değil!...”

Çevresinde iplenmemesini toplumun cahilliğine bağlayan Abbas Ş. lise terk olduğunu ve ülkenin genel ortalamasına göre iyi bir eğitim düzeyine sahip olduğunu iddia ederken “Tabii şimdi, ganyan bayiine gidiyorsun, bir sürü cahil cühela adam. Kalkıp kum pist dışında koşmamış atı favori gösteriyor. E ben de itiraz edince haliyle kavga gürültü oluyor.” sözleriyle yaşadığı sıkıntılara dikkat çekti.

“Teröre lanet yürüyüşünden lince kadar denemediğim şey kalmadı.”

Toplu taşıma araçlarına genellikle orta kapıdan binip “Devam et kaptan!” şeklinde bağırdığını, dönüşlerde yolu kontrol ederek “Sağ serbest!” gibisinden kılavuzluk yaptığını belirten Ş., Buna rağmen şoförün “Yeni binenlerden akbil basamayanlar” şeklinde kendisini hedef göstermesine içerlediğini ifade etti. İçinde Türk bayrağı olan yürüyüşleri kaçırmadığını, genellikle de en öne geçip kitleye tekbir getirttiğini hatırlatan Ş. “kadir kıymet bilmiyorlar, ne yaparsan yap!” şeklinde dert yandı. “Bunlar kolay işler değil ki; yeri geliyor kimin olduğunu bilmeden cam çerçeve indiriyorsun. Allah muhafaza bi mafya üyesinin dükkânı çıksa al başına bela! Bazen 30 kişi bi adama çullanıyoruz, akşam televizyonda izliyorum bırakın ismimin geçmesini, bazen yüzüm bile görünmüyor…” şeklinde sitemde bulundu.

“2 defa tacizden tutuklandım ama basına yansımadı…”

Mahallede laf atmadığı üniversiteli kız kalmadığını itiraf eden Ş., camii yaptırma derneğindeki dedelerin bile ilgisiz olduğundan yakınarak şunları söyledi; “Sonuçta açık saçık giyinen kızları teşhir ederek bi nevi mahallenin namusunu koruyoruz. Kasabı manavı geçtim bari camii cemaatindeki dedeler gelip sırtımı sıvazlasa ya! Bayram namazlarına gidiyordum, karar verdim ona da gitmeyeceğim.” 2 defa tacizden tutuklandığını, ancak delil yetersizliğinden serbest kaldığını belirten Ş. haliyle olayın basına yansımaması ve eylemlerini tacizle sınırlı tutmanın üzüntüsünü yaşadığını dile getirdi.

“Mahkemelerin yaklaşımı umut verici…”

Son günde mahkemelerde verilen “İyi hal, saygın duruş” indirimlerinin umut verici gelişmeler olduğunu belirten Ş., mahkemelerin bu yaklaşımları sayesinde harcadığı emeklerin karşılığını bulabileceğini, toplumda kazanılamayan saygınlığın hakim tarafından verileceğine inandığını savundu. “Bakalım bazı düşüncelerim var tabii. Tecavüz olur, cinayet olur; bi şekilde yargı önüne çıkmayı hedefliyorum. Önemli olan olayın basına yansıması, bu noktada basın mensubu arkadaşları daha duyarlı olmaya çağırıyorum.” sözleriyle gelecek planları hakkında ipuçları verdi.


MANŞET

Neredeyse Her Gün Bir Ülkenin Büyükelçisine Nota Veren Dışişleri Bakanlığı Ayın En İyi Çalışan Bakanlığı Seçildi. »

Neredeyse Her Gün Bir Ülkenin Büyükelçisine Nota Veren Dışişleri Bakanlığı Ayın En İyi Çalışan Bakanlığı Seçildi.

Mevlüt Çavuşoğlu'nun başında yer aldığı Dışişleri Bakanlığı son haftalardaki performansıyla adeta 'düşman çatlatıyor'. Norveç, Rusya ve İsviçre gibi bir çok farklı ülkenin Büyük elçilerini kısa sürede

devamı »
MANŞET

Japonya'da 103 Kişinin Ölümüyle Sonuçlanan Zincirleme Harakiri Eylemi, Sıranın Bir Türk Çalışana Gelmesiyle Son Buldu... »

Japonya'da 103 Kişinin Ölümüyle Sonuçlanan Zincirleme Harakiri Eylemi, Sıranın Bir Türk Çalışana Gelmesiyle Son Buldu...

Japonya’nın en büyük inşaat şirketlerinden olan Tzung İnşaat, bu sabah 12’si yönetici toplam 103 personelinin sorumluluk sırasına göre harakiri yaptığı haberiyle gündeme oturdu. 8 ay önce Osaka’da tem

devamı »