Manşet


Teltutarlar Ailesi, 26 Yıl Önce Evlerine Çağırdıkları Ustayı Emekli Etmenin Sevinç ve Hüznünü Bir arada Yaşadı...

Teltutarlar Ailesi, 26 Yıl Önce Evlerine Çağırdıkları Ustayı Emekli Etmenin Sevinç ve Hüznünü Bir arada Yaşadı...
bir guru fasulye haberi / 12.06.2016 07:53:51

Teltutarlar ailesi bundan tam 26 yıl önce, damlatan lavabo çeşmesini tamir etmesi için eve çağırdıkları ve o zamandan buyana evlerinin bir köşesinde sürekli tamirat yapan Bahri Tuncerli isimli tesisat ustasının emekliliğini düzenlendikleri sade bir törenle kutladılar. Törende Teltutarlar Ailesi adına konuşan aile reisi Nevzat Teltutar, geçen zaman içinde alışıp adeta ailenin bir parçası gibi gördükleri Bahri Ustayla tanışmalarını ve o günleri şu sözlerle anlattı:

"Bu eve yeni taşınmıştık. Suları açtırınca musluğun damlattığını fark ettik. Ustayı o sebeple çağırdık. Dün gibi hatırlıyorum Bahri Usta şu kapıdan girer girmez musluğun yerini sormuştu. Damlatan musluğa bakıp “ sorun muslukta değil, borular çok eski.. tesisatı sıfırdan yenilememiz lazım ” dediğinde işin bu kadar uzayacağını bilemezdik tabii ki. "

"Ona küçük sürprizler yaptık…"

Sevinçle hüznün iç içe olduğu törende, Bahri Ustanın evlerine girmesiyle hayatlarında bir çok şeyin değiştiğini altını çizen aile reisi Nevzat Teltutar konuşmasına şöyle devam etti:

"Bahri Usta’nın bizde emeği çok, tek başına çok önemli işlere imza attı, hayatımızda çok şey değişti. Mesela evin elektrik ve su tesisatını baştan aşağı değişti. Çocuk odasının bir duvarını yıkıp mutfağa ekledi, banyonun yerini değiştirip salona tuvalet yaptı. Balkonu kapatıp çocuk odasını oraya taşıdı. Biz de bu emeğini maddi manevi karşılıksız bırakmamaya çalıştık. Hatta ona küçük sürprizler yapıp yeni lokma takımları, küçük çeşme anahtarları hediye ettik. Bugün emekliliğini gördük, çok mutluyuz. Ustamıza herşey için çok teşekkür ediyoruz..."

"Başladığım işi yarım bırakmak istemedim…"

Aile içerisinde yakın eş dost akrabanın katılımıyla gerçekleşen törende söz sırası Bahri Usta’ya geldiğinde ise duygu dolu anlar yaşandı. Konuşması sırasında yer yer gözleri dolan Bahri Usta şöyle konuştu:

"Yıllar önce bir musluk tamiratı için girdiğim bu evden acısıyla tatlısıyla dolu dolu geçen onca seneden sonra çok şükür emekli olup çıkıyorum. Hayatım boyunca başladığım hiçbiri çok şükür yarım bırakmadım. Bu günlere gelmemde Teltutarlar Ailesinin çok büyük katkıları vardır. Onlara çok teşekkür ediyorum."

"Çıtçıtlı badi imdadıma yetişti..."

Törenin sonunda 26 yıl önce damlatan musluk önünde hatıra fotoğrafı çektirmeyi de ihmal etmeyen Bahri Usta, o ilk gün için söylediği şu sözler törene katılanları kırıp geçirdi: "İşte 26 yıllık maceramın sebebi musluk bu. Hatıra olsun diye bu musluğu hiç ellemedim. Gerçi evde ellemediğim tek şey bu musluk... Neyse o günde aynı böyle eğilmiştim, evin ergenleri hemen başladılar çatal kaşık esprilerine. Baktım ki dövemicem, ertesi gün içime çıtçıtlı badi giyip gitmiştim. Hey gidi günler hey"


MANŞET

Amerikan Basını, 20 Dakika Süren Trump-Erdoğan Görüşmesini Dünden Beri Aralıksız Anlatan Türk Basınından Yardım İstedi: "Ne Konuştular Bize De Söyleyin Olum" »

Amerikan Basını, 20 Dakika Süren Trump-Erdoğan Görüşmesini Dünden Beri Aralıksız Anlatan Türk Basınından Yardım İstedi: "Ne Konuştular Bize De Söyleyin Olum"

16 Mayıs'ta Beyaz Saray'da Trump-Erdoğan arasında ilk kez yüz yüze görüşme gerçekleşti. 20 dakika süren görüşmeyi dünden beri aralıksız anlatan, görüşme üzerine birçok yazı yayınlayan Türk basını, ABD

devamı »
MANŞET

Disiplinsiz Hareketleri Nedeniyle Bir Süredir Ülkesine Geri Çağrılan Gabon'un Fransa Büyükelçisi Bağımsızlığını İlan Etti... »

Disiplinsiz Hareketleri Nedeniyle  Bir Süredir Ülkesine Geri Çağrılan Gabon'un Fransa Büyükelçisi Bağımsızlığını İlan Etti...

Gabon'da hükümet bir süredir tatsız bir sorun sebebiyle dışişlerinde büyük sorunlar yaşıyor. Disiplinsiz hareketleri yüzünden Gabon'la Fransa hükümeti arasındaki ipleri kopma noktasına getiren Gabon'u

devamı »