Manşet


Son Olarak Çocuk Parkında Bir Transformers Vuran Türkiye, Terörle Mücadeleden Vazgeçirilmeye Çalışılıyor...

Son Olarak Çocuk Parkında Bir Transformers Vuran Türkiye, Terörle Mücadeleden Vazgeçirilmeye Çalışılıyor...
bir Kankee haberi / 18.10.2015 00:20:23

Türkiye'nin terörle mücadele konusundaki son zamanlardaki tutumu ve özellikle 10 Ekim tarihinde 105 kişinin ölümüyle sonuçlanan patlamaya ilişkin yapılan "Güvenlik zaafiyeti yok." açıklaması kafalarda soru işaretleri yaratırken dün de TSK'nın, düşürdüğünü duyurduğu hava taşıtının küçük bir İHA çıkması toplumu kıllandırmıştı. Bugün sabah saatlerinde ise bir çocuk parkında unutulan Transformers oyuncağın keskin nişancılarca vurulması bardağı taşıran damla oldu.

Oyuncağın Sahibi Serdar Y. (8) Psikolojik Gözetim Altında

Olayın ardından bir açıklama yapan oyuncağın sahibi çocuğun annesi Z.Y.(34) parkta unuttukları oyuncağı almaya gittiklerinde onu güvenlik şeridi içinde delik deşik görünce şoka girdiklerini söyleyerek "Allahtan eşim akıl etti de apar topar oradan ayrıldık. Ortamı biliyorsunuz, kalsak olayın sıcaklığıyla linç de edilebilirdik. Çocuk hala terapi alıyor." dedi. Öte yandan bir güvenlik görevlisi, oyuncağın parkta kontrolsüz biçimde yürüdüğünü, 3 kez dur ihtarı yapıldığını belirterek "Kardeşim dur sen de işte, bir suçun yoksa niye durmuyorsun değil mi?" sözleriyle oyuncağı eleştirdi.

"Devletin Terörden Ne Anladığı Konusunda Kaygılıyız."

Konuyla ilgili bir açıklama yapan CHP milletvekili İlker Tansel, devletin terörle mücadele anlayışını kavramak için komisyon bile kurduklarını belirterek şunları söyledi: "Hayır, dünyada yeni geliştirilen yöntemler var da onu mu deniyorlar diye baktık, yok arkadaşım başka bir örneği yok. Onu bırak bir sonucu da yok." şeklinde şaşkınlığını dile getirdi. Düşürülen İHA fotoğrafını, incelemesi için ABD'li bir terör uzmanına götürdüklerini söyleyen Tansel, "Ya adam ağzındaki kolayı püskürttü. Bizi de rencide etmemek için kendini toparlamaya çalışsa da 'Ya tabii içinde şey varsa...ne bileyim kimyasal toz falan...' deyip cümlesini tamamlayamadı." diyerek durumun vahametine dikkat çekti.

HDP: "Ya Tamam Barış Da İstemiyoruz, En Azından Terörle Mücadeleyi Sonlandırsınlar."

Son dönemde devletin uyguladığı terörle mücadelenin terörden daha fazla can aldığını rakamlarla ortaya koyan HDP Milletvekili Ertan Ali Aykan, "Bakın bu rakamların içinde gözaltı ve tutuklamalar yok ha! Allah muhafaza barış kelimesini 3 kere üst üste cümlede kullansan peşine sivil polis takılıyor. Şahsen benim sülalemin yarısı, daha güvende oluruz diye IŞİD sakalı bıraktı. Yahu kalsın, barış marış istemiyoruz, devlet terörle mücadeleden bir an önce vazgeçsin de ülke huzura kavuşsun." sözleriyle sitem etti.


MANŞET

22 Yıldır Oturdukları Apartmandaki Tek Emekli Olmasına Rağmen Yönetici Olamayan Beşir Saka (62) Ailesinin Utanç Kaynağı Olmayı Sürdürüyor... »

22 Yıldır Oturdukları Apartmandaki Tek Emekli Olmasına Rağmen Yönetici Olamayan Beşir Saka (62) Ailesinin Utanç Kaynağı Olmayı Sürdürüyor...

12 yıl önce TCDD’den emekli olan Saka’nın bu yıl 16.sı gerçekleştirilen apartman yönetim kurulu toplantısında yine yönetici seçilememesi, aile içinde sinirlerin gerilmesine yol açtı. Saka’nın ortanca

devamı »
MANŞET

Binali Yıldırım'ın Oğlu Erkan Yıldırım: "Oyuncu Değilim Kurpiyerim, Ata Geleneğidir Bizde...." »

Binali Yıldırım'ın Oğlu Erkan Yıldırım: "Oyuncu Değilim Kurpiyerim, Ata Geleneğidir Bizde...."

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'ın oğlu Erkan Yıldırım Singapur'da bir kumarhanede çekilen görüntüleri hakkında konuştu. Temizlik hastalığı olduğundan ve tozlu gördüğü masayı dayanamayıp sildiğinden

devamı »