Manşet


Son Olarak Çocuk Parkında Bir Transformers Vuran Türkiye, Terörle Mücadeleden Vazgeçirilmeye Çalışılıyor...

Son Olarak Çocuk Parkında Bir Transformers Vuran Türkiye, Terörle Mücadeleden Vazgeçirilmeye Çalışılıyor...
bir Kankee haberi / 18.10.2015 00:20:23

Türkiye'nin terörle mücadele konusundaki son zamanlardaki tutumu ve özellikle 10 Ekim tarihinde 105 kişinin ölümüyle sonuçlanan patlamaya ilişkin yapılan "Güvenlik zaafiyeti yok." açıklaması kafalarda soru işaretleri yaratırken dün de TSK'nın, düşürdüğünü duyurduğu hava taşıtının küçük bir İHA çıkması toplumu kıllandırmıştı. Bugün sabah saatlerinde ise bir çocuk parkında unutulan Transformers oyuncağın keskin nişancılarca vurulması bardağı taşıran damla oldu.

Oyuncağın Sahibi Serdar Y. (8) Psikolojik Gözetim Altında

Olayın ardından bir açıklama yapan oyuncağın sahibi çocuğun annesi Z.Y.(34) parkta unuttukları oyuncağı almaya gittiklerinde onu güvenlik şeridi içinde delik deşik görünce şoka girdiklerini söyleyerek "Allahtan eşim akıl etti de apar topar oradan ayrıldık. Ortamı biliyorsunuz, kalsak olayın sıcaklığıyla linç de edilebilirdik. Çocuk hala terapi alıyor." dedi. Öte yandan bir güvenlik görevlisi, oyuncağın parkta kontrolsüz biçimde yürüdüğünü, 3 kez dur ihtarı yapıldığını belirterek "Kardeşim dur sen de işte, bir suçun yoksa niye durmuyorsun değil mi?" sözleriyle oyuncağı eleştirdi.

"Devletin Terörden Ne Anladığı Konusunda Kaygılıyız."

Konuyla ilgili bir açıklama yapan CHP milletvekili İlker Tansel, devletin terörle mücadele anlayışını kavramak için komisyon bile kurduklarını belirterek şunları söyledi: "Hayır, dünyada yeni geliştirilen yöntemler var da onu mu deniyorlar diye baktık, yok arkadaşım başka bir örneği yok. Onu bırak bir sonucu da yok." şeklinde şaşkınlığını dile getirdi. Düşürülen İHA fotoğrafını, incelemesi için ABD'li bir terör uzmanına götürdüklerini söyleyen Tansel, "Ya adam ağzındaki kolayı püskürttü. Bizi de rencide etmemek için kendini toparlamaya çalışsa da 'Ya tabii içinde şey varsa...ne bileyim kimyasal toz falan...' deyip cümlesini tamamlayamadı." diyerek durumun vahametine dikkat çekti.

HDP: "Ya Tamam Barış Da İstemiyoruz, En Azından Terörle Mücadeleyi Sonlandırsınlar."

Son dönemde devletin uyguladığı terörle mücadelenin terörden daha fazla can aldığını rakamlarla ortaya koyan HDP Milletvekili Ertan Ali Aykan, "Bakın bu rakamların içinde gözaltı ve tutuklamalar yok ha! Allah muhafaza barış kelimesini 3 kere üst üste cümlede kullansan peşine sivil polis takılıyor. Şahsen benim sülalemin yarısı, daha güvende oluruz diye IŞİD sakalı bıraktı. Yahu kalsın, barış marış istemiyoruz, devlet terörle mücadeleden bir an önce vazgeçsin de ülke huzura kavuşsun." sözleriyle sitem etti.


MANŞET

Kardeşi Bilal Kadar Medyatik Olmayan Burak Erdoğan, Dikkat Çekebilmek İçin CHP'ye Üye Olmaya Hazırlanıyor... »

Kardeşi Bilal Kadar Medyatik Olmayan Burak Erdoğan, Dikkat Çekebilmek İçin CHP'ye Üye Olmaya Hazırlanıyor...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın küçük oğlu Burak Erdoğan'ın, medyanın ilgisizliğinden bunaldığı ve saraya rest çekerekCHP'ye üye olmaya hazırlandığı öğrenildi. En son 1998'de bir kişinin ölümüne

devamı »
MANŞET

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Hala Bana 'Tarafsızlığını İhlal Ediyor' Diyerek Saldırıyorlar. Yahu Teröristlerin Çadırını Bile Ziyaret Ettik, Daha Ne Yapalım!" »

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Hala Bana 'Tarafsızlığını İhlal Ediyor' Diyerek Saldırıyorlar. Yahu Teröristlerin Çadırını Bile Ziyaret Ettik, Daha Ne Yapalım!"

Mevcut Anayasa'ya göre tarafsız olması beklenen ancak referandum sürecindeki evet mitingleri tertiplemesi ile eleştirilere konu olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün bir sürpriz yaptı. İstanbu

devamı »