Manşet


Sevgililer Günü’nde Eşine Sürpriz Hazırlayan Hatice Ç. 14 Yerinden Bıçaklandı…

Sevgililer Günü’nde Eşine Sürpriz Hazırlayan Hatice Ç. 14 Yerinden Bıçaklandı…
bir PAMIR01 haberi / 14.02.2016 05:54:24

Kadına yönelik şiddet haberlerinin bir rutin haline geldiği ülkemizde, Sevgililer Günü de kanlı geçti. Adana’da 10 yıldır evli olduğu kocası A. Ç. (41)’ye Sevgililer Günü sürprizi hazırlayan Hatice Ç. (28) beklemediği bir tepki ile karşılaştı. Karısını 14 bıçak darbesi ile ağır bir şekilde yaraladıktan sonra evden kaçan sinirli koca A. Ç. yolda 155 Polis İmdat hattını arayarak, “Eşim bence beni aldatıyordu, bıçakladım. Şu an evde, gidin tutuklayın” dedi.

14 Şubat’ta 14 Bıçak Darbesi

Olay 14 Şubat günü Saat 15.00 sıralarında meydana geldi. Alınan bilgilere göre Adana’da bir un fabrikasında çalışan A. Ç., patronunun Sevgililer Günü’nde romantik bir kaçamak yapmasını fırsat bildi ve işten erken çıkarak evinin yolunu tuttu. Kocası beklediğinden erken eve gelince Hatice Ç. hazırlıksız yakalandı. A. Ç. polise verdiği ifadede, “Zile basıp bekledim, kapıya bakmayınca anahtarımı kullandım. Eve girdiğimde beni keskin bir parfüm kokusu karşıladı. Salona geçtiğimde özenle hazırlanmış bir sofra gördüm, masada da en sevdiğim yemekler vardı. Televizyonun önünde ise bir hediye paketi duruyordu. Sinirlerim gerildi. Beni aldattığını düşündüm. O sırada eşimin banyodan çıktığını görünce kontrolümü kaybettim. Mutfaktan kaptığım ekmek bıçağı ile kendisine saldırdım. Bütün bunları 14 Şubat Sevgiler Günü adına bana özel hazırladığını söylediğinde çok geçti, 14. Bıçak darbesini indirmiştim” dedi.

Eli Kanlı Koca: Karımdan Şikayetçi Değilim

Polise verdiği ifadeden sonra jet hızıyla nöbetçi mahkemeye çıkarılan A. Ç., salona girmeden muhabirimizden ödünç aldığı kravatı taktıktan sonra adliye koridorunda tıraş oldu. Savunmasında pişman olduğunu, aslında karısını çok sevdiğini söyleyen üzgün koca bütün bu durumun da kocaman bir yanlış anlaşılmadan ibaret olduğunu ifade etti. Mahkeme heyeti, sanığın iyi halini ve taktığı kravat göz önünde bulundurarak A. Ç.'nin şartsız salıverilmesine karar verdi. Adliye çıkışı yaptığı açıklamada böyle sevimsiz bir olaya sebebiyet verdiği için eşinden şikayetçi olmayacağını söyleyen A. Ç., eşinin yattığı hastanedeki doktorlardan da Hatice Ç.’yi en geç 24 saat içinde taburcu etmelerini istedi.

Aile Bakanı İslam, Kadınlara Seslendi: Kocanızdan Habersiz Sürpriz Yapmayın

Eşini bıçakladığı için A. Ç.’nin adliyeye çıkarılmasına toplumun ve siyasetin belli kesimlerinden tepkiler gecikmedi.

Kadına Yönelik Şiddet Komisyonu Üyesi AK Partili İsmet Uçma: Yani bu olay neden polise yansımış, medyaya nasıl yer buluyor anlamak mümkün değil. Aile içinde çözebilirlerdi. Olmadı A. Ç. kardeşim, karısını kadrolu mahalle abisine bıçaklatırdı.

Aile Bakanı Ayşenur İslam: A. Ç. beye büyük geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Kadınlarımızı da bu tür yanlış anlaşılmalara mahal vermemeleri için bu vesileyle uyarmak istiyorum. İlla sürpriz yapacaksınız lütfen önce kocanızın onayını alın.

Fikri H. (64, Hatice Ç.’nin babası): Biz bu kızı böyle gavur adetleri ile büyütmedik. Hep 14 Şubat’ı sanki bir şeymiş gibi pazarlayan televizyon ve gazetelerin suçu. Damadım burada mağdur edilmiştir.

Kararı Veren Hakim: A. Ç.’yi o kravatla ve sinek kaydı tıraş ile görünce ne kadar efendi bir adam olduğunu hemen anladım. Mahkemeye çıkartılmasının bir daha böyle bir eylem yapmasını engelleyecek caydırıcılıkta bir ceza olduğunu düşündüğüm için takdir hakkımı böyle kullandım.

Haberin yayına hazırlandığı sırada ajanslara, mahkemenin verdiği kararı beğenmeyip basın açıklaması yapmak isteyen Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu üyelerinin seslerini duyuramadan biber gazı kullanılarak dağıtıldığı haberi düştü.MANŞET

Her Yıl Biraz Daha Fazla Veren İsveç Bütçesi, Bir Hükümete Daha Erken Seçim Kararı Aldırdı… »

Her Yıl Biraz Daha Fazla Veren İsveç Bütçesi, Bir Hükümete Daha Erken Seçim Kararı Aldırdı…

Dünya genelinde para ve özgürlüklerle ilgili ne kadar rahatlık ve huzur endeksi varsa hepsinde birinci olan İskandinavya ülkelerinden İsveç’te devlet bütçesi, her yıl biraz daha fazla vererek hükümetl

devamı »
MANŞET

Dört Vatandaşından Biri Bilim İnsanı Olan İsviçre, Eğitim Seviyesindeki Kontrolsüz Yükselişe, Türkiye Modeliyle Dur Demeye Hazırlanıyor… »

Dört Vatandaşından Biri Bilim İnsanı Olan İsviçre, Eğitim Seviyesindeki Kontrolsüz Yükselişe, Türkiye Modeliyle Dur Demeye Hazırlanıyor…

Eğitim seviyesindeki kontrolsüz yükselişe dur diyemeyen İsviçre'de hükümet, olağanüstü hal sinyalleri verdi. Yıllardır sürdürülen yanlış eğitim politikaları nedeniyle okuryazarlık oranını %99'un altın

devamı »