Manşet


Selefi-Cihatçı Örgütler, Türkiye'deki Terör Takviminin Belirlenmesi için Hatay'da Toplandı...

Selefi-Cihatçı Örgütler, Türkiye'deki Terör Takviminin Belirlenmesi için Hatay'da Toplandı...
bir Albatros haberi / 27.10.2016 20:20:27

Uluslar arası terör örgütleri yöneticileri Türkiye de yapılacak eylemlerin birbirleri ile çakışmasını önlemek için dün akşam saatlerinde Hatay Reyhanlı'da bir araya geldi. Toplantıda örgüt yöneticileri ortak bir çalışma  ile Türkiye de yapılacak olan eylemler için bir takvim oluşturulması  böylelikle farklı örgütlerin eylemlerinin birbiri ile çakışmasının önlenmesi planlanıyor. Söz konusu çalışmaya neden ihtiyaç duyulduğunu IŞID Türkiye temsilcisi Ebu İbrahim düzenlenen basın toplantısında şöyle açıkladı.

Türkiye çok karışık ve sürprizlerle dolu bir ülke

"Türkiye çok karışık ve sürprizlerle dolu bir ülke, her an her şey olabilir. 28 Haziran da Atatürk havalimanında gerçekleştirdiğimiz saldırıyı ya 15 Temmuz da yapmış olsaydık ne olurdu düşünebiliyor musunuz ? Bizim militanlar taramalı silahlarla havalimanına girerken tanklarla karşılaşsaydı ne olurdu? Türk halkının sinirleri sağlam, böyle olayları kaldırabiliyor ama bizim militanlarımız böyle şeylere alışık değiller. Militanlarımızın psikolojisini ve ruh halini korumamız gerekiyor. Esasen bizi Allah korudu. Eylemimiz aynı zamana denk gelmiş olsaydı eğer örgütümüz paralel devletle işbirliği olmakla suçlanır, tüm mali kaynaklarımıza el konur, hesaplarımız dondurulur ve örgüt yöneticilerimiz soruşturmada açığa alınırdı. TVlerde gördük darbecilere attığınız fırçaları vallahi bizimkiler böyle fırça yese olduğu yere yığılırdı. Bu yüzden bundan sonra yapılacak tüm eylemlerimiz için  diğer örgütlerle, hükümetle, muhalefetle ayrıca Türkiye de faaliyet gösteren tüm sivil toplum kuruluşları ile ortak hareket etmeye karar verdik.  Oluşturulacak olan takvimde herkes kendisine farklı bir ay seçecek, kimse kimsenin günlerinde eylem yapmayacak "

İstanbul'un bizim için önemi çok büyük 

Kameralarımızı daha sonra Türkiye  El Kaide temsilcisine El Faruk a çevirdiğimizde kendisi de Işıd in eylem planını desteklediğini söyleyerek sözlerine şöyle devam etti.  "İstanbul'un bizim için önemi çok büyük. Her şeyden önce Kültürlerin başkenti ve buradaki medeniyete her örgüt mutlaka bir iz bırakmıştır. El-Kaide'nin bombalı eylemlerinden başlayın, Asala'ya, Hizbullah’a, ÖSO'suna, İŞİD'inden adını sayamadığımız birçok marjinal sol örgütüne ev sahipliği yapmış bir şehir. Tabi bizim örgütümüz şu an popülaritesini kaybetmiş olsa da yakında gündeme gelebilmek için İstanbul u tekrar ziyaret etmeyi sabırsızlıkla bekliyoruz. Burası çok heyecanlı cıvıl cıvıl bir şehir.Örnek olarak Kanada gibi monoton ve sıkıcı değil. Sabah uyandığınızda ne ile kaşılaşacağınızı asla bilemezsiniz. Eve giderken  bir bakmışsınız üstünüzden tank geçiyor yada kahvede Okeye dönerken F16 lar sorti yapıyor, tatile giderken bombalar patlıyor bu şehir anlatılmaz, yaşanır. Yada ne bileyim otobüs durağında bekleyen Çeçen militanlar, Rus ajanlar tarafından vuruluyor. Yani burda hayat var heyecan var, herşey harika. Hatta bakın Boko Haram bile İstanbul Levent e şube açacağını duyurdu. Malum Afrikada canları çok sıkılmış” diyerek sözlerini bitiren El Kaide Türkiye temsilcisi El Faruk daha sonra diğer örgüt üyeleri ile  aile fotoğrafı çektirmek üzere yanımızdan ayrıldı.


MANŞET

Efes Pilsen Patronundan Yeni Açıklama: "Devletimize Vergi Vererek Yardımcı Olmamız Gereken Bir Dönemde Evde Bira Üreten Haindir" »

Efes Pilsen Patronundan Yeni Açıklama: "Devletimize Vergi Vererek Yardımcı Olmamız Gereken Bir Dönemde Evde Bira Üreten Haindir"

Bira, insanlık tarihinde ilk bu topraklarda üretilen bir içki. En eski alkollü içki olan biranın coğrafyamızdaki geçmişi Sümerlere kadar uzanıyor. İnsanların büyük fabrikalar olmadan, evlerindeürettik

devamı »
MANŞET

%60 Evet Çıkacak Diyen Adil Gür: "Daha Fazla Mühürsüz Zarf Eklenerek Bu Oran Yakalanabilir." »

%60 Evet Çıkacak Diyen Adil Gür: "Daha Fazla Mühürsüz Zarf Eklenerek Bu Oran Yakalanabilir."

Referanduma birkaç gün kala yaptırdığı anket sonuçlarını paylaşan ve "%60 evet çıkacak" diyen Adil Gür, referandum sonuçlarının açıklanmasının ardından topu YSK'ya attı. Kendilerinin beklediğinden dah

devamı »