Manşet


4) Selahattin Demirtaş – Yata Yata Seçime Hazırlanıyor...

4) Selahattin Demirtaş – Yata Yata Seçime Hazırlanıyor...
bir ahraz haberi / 22.06.2018 22:51:11

Yazı dizimiz, adayların en rahat seçime hazırlananı Selahattin Demirtaş ile devam ediyor. İl il dolaşayım, elimde mikrofonla bağırayım, program program gezip yandaş yazarlara laf sokayım gibi dertleri olmayan Demirtaş, Edirne’de kaldığı hücrede seçime hazırlanmanın keyfini yaşıyor. Yani illa yaşanan olaylara olumsuz açıdan bakmaya gerek yok, her şerrin içinde bir hayır vaaaaarrrddddııııııırrrrrrr...

“Bi de seninle uğraşmayalım dediler.”


Yargılanması bile sıkıntılıyken en azından tutuksuz yargılanmasının önünde hiçbir engel olmamasına rağmen bir yandan İnce, bir yandan Akşener ile uğraşan iktidarın, “Bi de bunun bağlamasıyla falan uğraşmayalım.” taktiği gibi görünen içerde tutulma durumu aslında Demirtaş’ın adaylığını etkilemedi. Belki HDP başka aday çıkarır dendi ama olmadı, 2014’teki tat yok ama biraz ararsanız Demirtaş’ın da Cumhur İttifakı’nı baya zorladığını görebilirsiniz.

Yıl olmuş 2018, hala aşamadığımız bir sürü sorun olduğunun en büyük ispatlarından biri olmasına rağmen diğer adayların yaşadıklarını düşününce en azından Nagehan Alçı ile falan uğraşmıyor olması akıl sağlığını koruması açısından önemli.

Bizce Alacağı Oy

Selahattin Demirtaş’ın bizce alacağı oy: %13.

Şu ana kadar hep küsürat ile oy tahmini yapmamıza rağmen bu sefer direk 13 dedik, dümdüz. 13, iki masum rakamın yan yana gelmesinden oluşsa da uğursuz kabul edilen bir sayı. Bunca haksızlığa, hukuksuzluğa maruz kalmş birinin de alacağı oy için 13 uygun olsa gerek.

Zaten bu seçimde Demirtaş’ın oy oranından daha çok HDP’nin barajı geçip geçemeyeceği konuşuluyor. Ama biz bu ittifaktır, 600 vekilin dağılımıdır, barajdır falan o işin içine girersek çıkamayız dedik, o yüzden HDP oy oranı tahminimiz bizde saklı kalsın, belki başka sefere.

Vaatleri

4+4+4 Sistemi Kalkacak – Eğitimde sistemi değiştirme vaadi bir başkan adayıysanız normal. Yani biz de aday olsak değiştireceğiz deriz. Mesela ben olsam 2+7+6-1 olsun derim, sistem değiştirilmek için kurulmuş zaten mübarek.

Asgari Ücret 3000 TL – Yetmez ama evet.

İçerden Çıkmak – Yani cumhurbaşkanı olursam hapisten çıkacağım gibi bir şey söylemedi ama çıkar herhalde yani, öyle olur gibi ama  çıkar değil mi?

Bir sonraki adayımız nasıl oldu da onu da içeri atmadılar dediğimiz Muharrem İnce, sağlıcakla kalın...


MANŞET

FETÖ Okulu Zannedilerek Kapatılan İzmir Özel Fatih Koleji’ne Hükumetten Sert Tepki: "Madem Örgütten Değilsiniz Adınız Neden Fatih?" »

FETÖ Okulu Zannedilerek Kapatılan İzmir Özel Fatih Koleji’ne Hükumetten Sert Tepki: "Madem Örgütten Değilsiniz Adınız Neden Fatih?"

15 Temmuz darbe girişiminin ardından ilan edilen OHAL kapsamında yayınlanan kanun hükmünde kararnamelerle isim benzerliğinden yanlışlıkla kapatılan İzmir Özel Fatih Koleji öğretmenleri öğrenci ve veli

devamı »
MANŞET

%60 Evet Çıkacak Diyen Adil Gür: "Daha Fazla Mühürsüz Zarf Eklenerek Bu Oran Yakalanabilir." »

%60 Evet Çıkacak Diyen Adil Gür: "Daha Fazla Mühürsüz Zarf Eklenerek Bu Oran Yakalanabilir."

Referanduma birkaç gün kala yaptırdığı anket sonuçlarını paylaşan ve "%60 evet çıkacak" diyen Adil Gür, referandum sonuçlarının açıklanmasının ardından topu YSK'ya attı. Kendilerinin beklediğinden dah

devamı »