Manşet


Reis'in Askerleri Olmak İçin Yola Çıkan Yozgatlılara Erdoğan'dan Sert Cevap: "Geldikleri gibi giderler"

Reis'in Askerleri Olmak İçin Yola Çıkan Yozgatlılara Erdoğan'dan Sert Cevap: "Geldikleri gibi giderler"
bir gofret haberi / 30.8.2016 13:43:43

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, şehre bir askeri birlik istemek için yaya olarak yola çıkan Yozgatlılara çok sert çıktı. Şükrü Çekiç (45) tarafından sosyal medyadan başlatılan ve “Yozgat Başkomutanına Gidiyor” sloganıyla, öncelikle şehir merkezinde bulunan saat kulesinin etrafında yedi tur atan bir grup vatandaş, yürüyerek Ankara’ya gitme kararı aldı. Şehirde başka döner kavşak olmadığı için, en azından saat kulesinin etrafında attıkları turla hareketliliğe neden olduklarını belirten Çekiç, bu azimli yoldan kendilerini kimsenin döndüremeyeceğini ifade etti.

Çok mu şey istiyoruz?

Şükrü Çekiç’e destek için Ankara’ya yürüme kararı alan şahinci Faik Yeter (30) de, 15 Temmuz sonrası şehirde yapılan demokrasi mitinglerinde elinden geldiği kadar kornaya asıldığını söyleyerek, isteklerinin hor görülmemesi gerektiğini belirtti. Yozgat-Ankara yolunun öteden beri bozuk olmasından dolayı araçla gitmeyi akıllarından bile geçirmediklerini sözlerine ekleyen Yeter, “Çok mu şey istiyoruz” diyerek tepkisini ortaya koydu. Şehirde yapılan her inşaata bile gözü gibi baktıklarını, hatta bitinceye kadar başından ayrılmadan izlediklerini vurgulayan Yeter, acemi birliğinin gelmesi durumunda vatan evlatlarına da aynı duyarlılıkla sahip çıkacaklarını söyledi.

Şehrin çıkışına kadar gruba destek veren Yozgat Belediye Başkanı Akif Bizidegörün (40) ise, son seçimlerden bu yana yaptıkları hizmetleri kısaca özetleyerek şu açıklamada bulundu: “Yozgat’ta tek bir fabrika dahi yok. Bu yüzden ‘acemi birliği’ne bacasız fabrika gözüyle bakıyoruz. Şehrimize Suriyelilerin gelmesi ümidiyle kaldırımlarımızı genişlettik, geldiler. Erciyes’e gidemeyen vatandaşlarımız için kaldırımları kaygan taştan döşedik, onlardan da çok olumlu tepkiler aldık. Acemi birliğinin gelmesiyle de şehrin var olan tek caddesini trafiğe kapatarak yıllardır beklenen kalabalığa ev sahipliği yapmayı arzuluyoruz.”     

Erdoğan’dan Melih Gökçek’e kesin talimat  

15 Temmuz sonrası oluşturulan kriz masasının okunan seladan önce dağıldığı Yozgat’tan ev aldığını belirten Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ise, Erdoğan’ın bu sert tavrına başlangıçta anlam veremediğini ancak sonradan ona hak verdiğini itiraf etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan da, A Haber’e bağlanarak şu açıklamayı yaptı: “Bu isteği yerine getirirsek, ileride olabilecek yeni bir kalkışmanın zeminini atmış oluruz. Yıllardır yatırım yapılmayan şehirlere askeri birlik gönderilmesi söz konusu bile olamaz. Orada yıllardır gizliden gizliye biriken bir nefret vardır, gelen askerler ile bunu açığa vurabilirler. Seçimlerde benim kurucusu olduğum partiye sadece yüzde 64 buçuk oy vereceksin, sonra da gelip acemi birliği talebinde bulunacaksın. Şu ara Gazi’nin sözlerine bayıldığımı biliyorsunuz, geldikleri gibi giderler…”

Erdoğan’ın talimatı doğrultusunda gerekli önlemleri aldıklarını ifade eden Gökçek ise son olarak, Yozgatlı grubun şehrin içine girmesine fırsat vermeden püskürtüleceğini söyledi.  


MANŞET

Diyanet İşleri Başkanlığı, "Cenaze Namazında Doğru Bilinen Yanlışlar" Konulu Retro-Füturistik Hutbe Okutmaya Hazırlanıyor... »

Diyanet İşleri Başkanlığı, "Cenaze Namazında Doğru Bilinen Yanlışlar" Konulu Retro-Füturistik Hutbe Okutmaya Hazırlanıyor...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 9 Eylül'de katıldığı bir askerin defin töreninde cenaze namazı bitiminde selam vermemesi ülkenin ana gündemlerinden biri haline geldi. Konuyla ilgili çok fazla yazıldı çizildi

devamı »
MANŞET

Kılıçdaroğlu: "YSK Başkanını Birlikte Canlı Yayına Çıkmaya Davet Ediyorum" »

Kılıçdaroğlu: "YSK Başkanını Birlikte Canlı Yayına Çıkmaya Davet Ediyorum"

Referandum sonuçlarındaki şaibeli durumlara CHP'nin öfkesi dinmiyor. YSK'nın hile yaptığı gerekçesiyle YSK'ya seçimin iptali talebinde bulunan CHP, bu kez de talebini reddeden YSK'ya meydan okudu."Böy

devamı »