Manşet


6) Recep Tayyip Erdoğan: Herkes Bu Seçimi De Kazanacağını Düşünüyor. Tıpkı Aziz Yıldırım...

6) Recep Tayyip Erdoğan: Herkes Bu Seçimi De Kazanacağını Düşünüyor. Tıpkı Aziz Yıldırım...
bir ahraz haberi / 24.06.2018 01:31:33

Yazı dizimizi, aslında neyini değerlendireceğiz ki, herkes tanıyor zaten dediğimiz Recep Tayyip Erdoğan ile noktalıyoruz. Girdiği her seçime bu seçim öncekilerden farklı diyerek başlayan Erdoğan, tabii ki geleneği bozmadı ve tarihin en önemli seçimine gittiğimize bizi ikna etmeye çalışıyor. Belki de öyledir tabi, bilemeyiz.

“Emekliliğin vakti gelmedi mi?”

Zaman akıp geçiyor, torun torba büyüdü, onlarla vakit geçirmek lazım, hem Bilal mesela, ilgiye ihtiyacı var gibi duruyor hala. Belki bir köşeye çekilip “Bizim çocukluğumuzda bu gofreti almak için kaç dirhem gerekirdi.” gibi cümlelerle torunları darlamanın zamanı gelmiştir. 16 yıldır her türlü başkanlık, ondan önce de hatta İstanbul belediye başkanlığı falan yoruldun artık Reis, burdan öyle görünüyor.

Tabi bu sözleri olur da okursa başımıza geleceklerin farkındayız, emekli olmaya hiç niyeti yok çünkü. Ama biz vatandaşlar olarak belki de bu seçimde, hadi 24 Haziran’da olmadı, 8 Temmuz’da kendisini emekli edebilir, ev işlerine karışan, kahve ziyaret eden, mahalle muhtarının yanına gidip biraz yüksek bir yerden konuşan bir Erdoğan haline getirebiliriz onu. Yapamaz mıyız, kimse inanmıyor tabi. Ancak en son Aziz Yıldırım için de böyle demişlerdi, ona göre düşünün.

Bizce Alacağı Oy


Recep Tayyip Erdoğan için tahmini oy oranımız: 41.7.

Açık konuşalım, biz renkli, farklı kimlikleri olan bir ekibiz ama yazar ekibi arasında anket yapsak kendisine Doğu Perinçek’ten daha az oy çıkar. Ama gerçekçi olup baktığımızda oy oranının %40’ların üstünde olacağını, ancak ilk turda kazanamayacağını düşünüyoruz. İkinci tura kalırsa ne olur, çarşı karışır öncelikle, neyse ki bu sefer üç dört aylık bir süre yok, iki haftada ne kadar karışırsa artık. Ondan sonrası dans, renk.

Vaatleri


Millet Kıraathaneleri Açacağız. – Aslında çok cezbedici. Finlandiya’da falan olsa, “Adamlar her şeyi yapmış zaten, bi bu kalmış.” dersin ama bunca sorunun olduğu bir ülkede vaat diye kek ve çayın bedava olduğu kıraathane ilginç. Nasıl bir şey olacağını merak edip oy vermemizi mi istiyor acaba, çıldırıyorum çünkü meraktan.

Bir sürü yol, bina falan. – İzmir-İstanbul otoyolu ile başlayan, şu yolu yapacağız, şu binayı dikeceğiz gibi, iş inşaata gelince aşka gelen bir partinin başkanına yakışır şekilde vaatler var.

Bunların dışında şu anda 16 yıldır iktidarda olan partiye çok ağır eleştiriler içeren, “Yasaklarla ve yasakçı zihniyetle mücadelemizi artırarak devam edeceğiz. Yolsuzlukla mücadelemizi kararlıkla sürdüreceğiz" gibi, "Dijital Türkiye'nin vaktinin geldiğine inanıyoruz" gibi “Cemevlerine hukuki statü tanıyacağız.” gibi vaatler var. 16 yıldır fırsat olmamışsa demek.

Yazı dizimizin sonuna geldik. Yarın siz okurlardan tek ricamız sandığa gitmeniz, gidin oyunuzu kullanın, yarın önemli, aslında böyle bir ülke olmamalıydık ama yarın çok hayati, çünkü işin ucunda kek var, çay var. Sağlıcakla kalın...


MANŞET

“HERO” Tişörtü Giyenlerin Gözaltına Alınmasını Fırsat Bilen Bir Grup Vatandaş, Çeşitli Giyim Tarzlarının da Suç Kapsamına Alınması İçin Mücadele Başlattı »

“HERO” Tişörtü Giyenlerin Gözaltına Alınmasını Fırsat Bilen Bir Grup Vatandaş, Çeşitli Giyim Tarzlarının da Suç Kapsamına Alınması İçin Mücadele Başlattı

FETÖ sanığı bir kişinin mahkemeye üzerinde HERO (Kahraman) yazan bir tişört ile gelmesinin ardından gözaltılar devam ediyor. Çeşitli illerde aynı tişörtü giyen birçok kişinin gözaltına alınmasının ard

devamı »
MANŞET

Aylardır Her Gördüğüne "Telefonum Tamirde, O Yüzden Bunu Kullanıyorum" Diyen İlhan O.(34)'nun Akıllı Telefonunun Olmadığı Ortaya Çıktı... »

Aylardır Her Gördüğüne "Telefonum Tamirde, O Yüzden Bunu Kullanıyorum" Diyen İlhan O.(34)'nun Akıllı Telefonunun Olmadığı Ortaya Çıktı...

Yaklaşık altı ay önce bir şirkette işe başlayan İlhan O.(34)'nun iş esnasında telefonuyla oynamaması, koridorda yürürken telefona bakmaması, yemekhanede masaya telefonunu koymaması amirlerinin dikkati

devamı »