Manşet


Putin İle Görüşen Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Yeni Açıklama: "Aslında Esad da İyi Adam"

Putin İle Görüşen Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Yeni Açıklama: "Aslında Esad da İyi Adam"
bir ara sokak haberi / 10.08.2016 17:16:05

Darbe girişiminin ardından Batı ülkelerinden yeterince desteği alamayan ve bunun üzerine yeni stratejik ilişkilere yönelen Cumhurbaşkanı Erdoğan son olarak Rusya Devlet Lideri Putin ile görüşme yaptı. Türkiye ve Rusya arasındaki yüzyıllardır bir kavgalı bir barışık bir süreç yaşandığını belirten Erdoğan; "Biz Ruslarla bir elmanın iki yarısıyız" dedi. 

"Eskiden Ruslar komünistti ama şimdikiler düzgün adamlar"

Rusya'nın eski Rusya olmadığını çok değiştiğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan; "Biliyorsunuz Ruslar eskiden komünistti ama şimdi öyle değiller. Gittim gördüm. Putin mesela, her pazar mutlaka kilisesine gidermiş, duasını edermiş. Düzgün adam yani" dedi. Hz. İsa'nın İslam dini için de bir peygamber olarak kabul edildiğini hatırlatan Erdoğan; "Hristiyan adam hiç inanmayan adamdan iyidir" dedi. 

"Kurtuluş Savaşı'nda da Rusların büyük yardımları olmuştu"

Türkiye Cumhuriyeti Devleti kurulmadan önce Anadolu'da işgalcilere karşı yürütülen Kurtuluş Savaşı'nda Rusların büyük desteği olduğunu hatırlatan Erdoğan; "İyi adamlar oldukları ta o zamanlar belli" dedi. Şimdi kurulmakta olan Yeni Türkiye'de de Rusların desteğinin yine önemli olduğunu belirten Erdoğan; "Tarih işte böyle bir tekerrürden ibaret" dedi. 

"Esad aslında iyi adam. Suriye'yi de karıştıranlar FETÖcüler olabilir"

Yeni gelişmeler ışığında Türkiye'nin Suriye politikasında da değişiklikler olabileceğinin sinyalini veren Erdoğan; "Biliyorsunuz bu FETÖ dünyanın her yerinde var olan bir şebeke. Belki Esad'ı da kandırmışlardır. Ben şimdi Putin'den dinledim Esad aslında öyle kötü bir adam değilmiş, belki çevresindekiler kötüdür" dedi. Her şeyin tekrar gözden geçirileceğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suriye'ye tırlarla silah gönderilmesini de FETÖ'nün planlamış olabileceğini belirtti.


MANŞET

SGK Soğuk Havalarda İçlik Giymeyen Vatandaşların Tedavi Masraflarını Karşılamayacağı Açıkladı... »

SGK Soğuk Havalarda İçlik Giymeyen Vatandaşların Tedavi Masraflarını Karşılamayacağı Açıkladı...

Nüfusun hızla artmasına bağlı olarak kişi başına düşen muayene ve ilaç tüketim ortalamasının da her geçen yıl artması üzerine SGK, tedavi masraflarındaki yüksek maliyetin önüne geçmek için harekete ge

devamı »
MANŞET

Erdoğan, CHP'ye Sert Çıktı: "Cumhurbaşkanının Denetlenmesi İçin Dış Mihraklardan Yardım İstediler." »

Erdoğan, CHP'ye Sert Çıktı: "Cumhurbaşkanının Denetlenmesi İçin Dış Mihraklardan Yardım İstediler."

Referanduma giderken muhalefetin yürüttüğü kampanyanın ana maddesi, Cumhurbaşkanına verilen olağanüstü güçlerdi. Cumhurbaşkanını kimsenin denetleyemeyeceğini söyleyip duran CHP, Avrupa'dan dün gelen k

devamı »