Manşet


“Onlar Konuşur AK Parti Yapar!" Sloganını Tekrarlayan Davutoğlu Muhalefete Yüklendi: "13 Yıldır Tek Bir Yasa Çıkardılar Mı? Tek Bir Reform Yaptılar Mı?..."

“Onlar Konuşur AK Parti Yapar!" Sloganını Tekrarlayan Davutoğlu Muhalefete Yüklendi: "13 Yıldır Tek Bir Yasa Çıkardılar Mı? Tek Bir Reform Yaptılar Mı?..."
bir ugr haberi / 14.05.2015 18:56:03

Muhalefet partilerinin seçim bildirgeleriyle iki kişiden birinin aklını çelmeye çalışması, bugün Başbakan Davutoğlu'nun Muğla mitinginin ana konusuydu. Uçuk olarak nitelediği seçim vaatleriyle çıtanın sürekli yükseltilmesinin vatandaşın kafasını karıştırdığını belirten Davutoğlu, muhalefetin yıllardır tek bir yasa çıkarmayarak kendilerini yalnız bırakmasından yakındı...

"Acısıyla Tatlısıyla Tüm Yasaları Tek Başımıza Çıkardık."

Muhalefet liderlerini acımasızca eleştirmekten çekinmeyen Davutoğlu, coşkulu kalabalığa şöyle seslendi: "Bakın biz tek başımıza duble duble yol yaptık, bunun yanında alkole sigaraya çok ağır vergiler getirerek kötü alışkanlıkları azalttık, iç güvenlik paketiyle eylem yapanların gürültüsünü kestik. Muhalefetse sürekli konuştu, 'şu yasağı da biz yapalım, şu cezayı da biz keselim' demediler. Memura zulüm olmasın diye maaş zammını en düşük ne kadar verebiliriz diye sabahlara kadar hesap yaptık, mesela vergiden vergi alma fikrini bulduğumuzda sabah saatin 5’iydi. Biri de gelip şurdan da kısabilirsiniz bunu da kesebilirsiniz diyerek destek oldu mu?!..."

“Hiçbir Faciada Emekleri Yok!...”

Kalabalığın coskusuyla İzmir mitingindeki hüsranın izlerini üzerinden atmayı başardığı gözlenen Davutoğlu muhalefete olan tepkisini sertleştirdi: “ Bakınız, bu ülke acılarda tek yürek oluyor. Bir Soma, bir Karaman... Siz de bir yerde bir facia yaşatamaz mıydınız? Bu halkı bir araya getiremez miydiniz? Ama yoook! Bunlar sadece bölmek ister.” Olumlu gelişmeleri de gözardı etmediklerini belirten Davutoğlu, “Tamam bazı çabalar yok değil. Mesela Yalova Belediye Başkanı ağaçları kesti halkı çileden çıkarttı, ne biliyim Beşiktaş Belediye Başkanı hakkını arayan işçileri dövdürttü falan ama samimi olunsaydı bu olayların arkasında durulur, tüm ülkeye yayılması sağlanırdı.” sözleriyle samimiyetsizliğe dikkat çekti.

Yol da Göstermişler…

Gururlu bir yapılarının olduğunun altını çizen Davutoğlu, kimseden açıkça yardım istemeyeceklerini vurguladı. Yine de dolaylı yoldan muhalefete yol göstermeyi ihmal etmediklerini dile getiren Davutoğlu, “Kendilerine yardımcı olmak amaçlı kamu spotu hazırladık ve dedik ki iş kazası diye bir şey yoktur. Yani burada muhalefete mesaj verdik; facianın ortaya çıkmasını bekleme dedik, ihmal et dedik, güvenlik önlemlerini azalt dedik sen de bunun için çabala dedik... Mesajı aldılar mı? Nerdeee?!...” diyerek hayal kırıklıklarını da gizlemedi. Muhalefetin, 2002'de mazotun litre fiyatını 3 kuruş indirdiklerinden beri tek bir icraat yapmadıklarının altını çizen Davutoğlu milletin bu gerçekleri görmesini istedi. Korumalarının eline verdiği son seçim anketini şöyle bir inceledikten sonra saatine bakan Davutoğlu, mitingi apar topar sonlandırıp bugünkü programına Aydın ve Isparta'nın tüm ilçelerini de ekledi…


MANŞET

Ünlü Araştırma Şirketi Lusail International Media, Ortadoğu'nun En Güçlü Ordularını Sıraladı: "3. Çin, 2. Rusya, 1. ABD." »

Ünlü Araştırma Şirketi Lusail International Media, Ortadoğu'nun En Güçlü Ordularını Sıraladı: "3. Çin, 2. Rusya, 1. ABD."

Yaptığı araştırmalarla her yıl gündem yaratan ünlü araştırma şirketi Lusail International Media, bu kez, ateşli günlerin yaşandığı Ortadoğu’da yer alan en güçlü orduları sıraladı. Sıralamada, Ortadoğu

devamı »
MANŞET

Emine Erdoğan'ın Beğendiği Çantayı Hala İndirime Sokmayan Mağazaya Kayyum Atandı. »

Emine Erdoğan'ın Beğendiği Çantayı Hala İndirime Sokmayan Mağazaya Kayyum Atandı.

Bir süredir gözüne kestirdiği birçok kurum, kuruluş ve işletmeye kayyum atanmasını talep eden İstanbul Başsavcılığı son olarak Emine Erdoğan'ın beğendiği Prada marka çantayı 15.000 Dolar'dan aşağıya s

devamı »