Manşet


“Onlar Konuşur AK Parti Yapar!" Sloganını Tekrarlayan Davutoğlu Muhalefete Yüklendi: "13 Yıldır Tek Bir Yasa Çıkardılar Mı? Tek Bir Reform Yaptılar Mı?..."

“Onlar Konuşur AK Parti Yapar!" Sloganını Tekrarlayan Davutoğlu Muhalefete Yüklendi: "13 Yıldır Tek Bir Yasa Çıkardılar Mı? Tek Bir Reform Yaptılar Mı?..."
bir ugr haberi / 14.5.2015 18:56:03

Muhalefet partilerinin seçim bildirgeleriyle iki kişiden birinin aklını çelmeye çalışması, bugün Başbakan Davutoğlu'nun Muğla mitinginin ana konusuydu. Uçuk olarak nitelediği seçim vaatleriyle çıtanın sürekli yükseltilmesinin vatandaşın kafasını karıştırdığını belirten Davutoğlu, muhalefetin yıllardır tek bir yasa çıkarmayarak kendilerini yalnız bırakmasından yakındı...

"Acısıyla Tatlısıyla Tüm Yasaları Tek Başımıza Çıkardık."

Muhalefet liderlerini acımasızca eleştirmekten çekinmeyen Davutoğlu, coşkulu kalabalığa şöyle seslendi: "Bakın biz tek başımıza duble duble yol yaptık, bunun yanında alkole sigaraya çok ağır vergiler getirerek kötü alışkanlıkları azalttık, iç güvenlik paketiyle eylem yapanların gürültüsünü kestik. Muhalefetse sürekli konuştu, 'şu yasağı da biz yapalım, şu cezayı da biz keselim' demediler. Memura zulüm olmasın diye maaş zammını en düşük ne kadar verebiliriz diye sabahlara kadar hesap yaptık, mesela vergiden vergi alma fikrini bulduğumuzda sabah saatin 5’iydi. Biri de gelip şurdan da kısabilirsiniz bunu da kesebilirsiniz diyerek destek oldu mu?!..."

“Hiçbir Faciada Emekleri Yok!...”

Kalabalığın coskusuyla İzmir mitingindeki hüsranın izlerini üzerinden atmayı başardığı gözlenen Davutoğlu muhalefete olan tepkisini sertleştirdi: “ Bakınız, bu ülke acılarda tek yürek oluyor. Bir Soma, bir Karaman... Siz de bir yerde bir facia yaşatamaz mıydınız? Bu halkı bir araya getiremez miydiniz? Ama yoook! Bunlar sadece bölmek ister.” Olumlu gelişmeleri de gözardı etmediklerini belirten Davutoğlu, “Tamam bazı çabalar yok değil. Mesela Yalova Belediye Başkanı ağaçları kesti halkı çileden çıkarttı, ne biliyim Beşiktaş Belediye Başkanı hakkını arayan işçileri dövdürttü falan ama samimi olunsaydı bu olayların arkasında durulur, tüm ülkeye yayılması sağlanırdı.” sözleriyle samimiyetsizliğe dikkat çekti.

Yol da Göstermişler…

Gururlu bir yapılarının olduğunun altını çizen Davutoğlu, kimseden açıkça yardım istemeyeceklerini vurguladı. Yine de dolaylı yoldan muhalefete yol göstermeyi ihmal etmediklerini dile getiren Davutoğlu, “Kendilerine yardımcı olmak amaçlı kamu spotu hazırladık ve dedik ki iş kazası diye bir şey yoktur. Yani burada muhalefete mesaj verdik; facianın ortaya çıkmasını bekleme dedik, ihmal et dedik, güvenlik önlemlerini azalt dedik sen de bunun için çabala dedik... Mesajı aldılar mı? Nerdeee?!...” diyerek hayal kırıklıklarını da gizlemedi. Muhalefetin, 2002'de mazotun litre fiyatını 3 kuruş indirdiklerinden beri tek bir icraat yapmadıklarının altını çizen Davutoğlu milletin bu gerçekleri görmesini istedi. Korumalarının eline verdiği son seçim anketini şöyle bir inceledikten sonra saatine bakan Davutoğlu, mitingi apar topar sonlandırıp bugünkü programına Aydın ve Isparta'nın tüm ilçelerini de ekledi…


MANŞET

Amerikan Basını, 20 Dakika Süren Trump-Erdoğan Görüşmesini Dünden Beri Aralıksız Anlatan Türk Basınından Yardım İstedi: "Ne Konuştular Bize De Söyleyin Olum" »

Amerikan Basını, 20 Dakika Süren Trump-Erdoğan Görüşmesini Dünden Beri Aralıksız Anlatan Türk Basınından Yardım İstedi: "Ne Konuştular Bize De Söyleyin Olum"

16 Mayıs'ta Beyaz Saray'da Trump-Erdoğan arasında ilk kez yüz yüze görüşme gerçekleşti. 20 dakika süren görüşmeyi dünden beri aralıksız anlatan, görüşme üzerine birçok yazı yayınlayan Türk basını, ABD

devamı »
MANŞET

Neredeyse Her Gün Bir Ülkenin Büyükelçisine Nota Veren Dışişleri Bakanlığı Ayın En İyi Çalışan Bakanlığı Seçildi. »

Neredeyse Her Gün Bir Ülkenin Büyükelçisine Nota Veren Dışişleri Bakanlığı Ayın En İyi Çalışan Bakanlığı Seçildi.

Mevlüt Çavuşoğlu'nun başında yer aldığı Dışişleri Bakanlığı son haftalardaki performansıyla adeta 'düşman çatlatıyor'. Norveç, Rusya ve İsviçre gibi bir çok farklı ülkenin Büyük elçilerini kısa sürede

devamı »