Manşet


5) Muharrem İnce – Adamda Liderlik Vasfı Var Bi Kere...

5) Muharrem İnce – Adamda Liderlik Vasfı Var Bi Kere...
bir ahraz haberi / 23.06.2018 20:27:07

Seçimin mitingleriyle, televizyon programlarıyla en heyacan yaratan, uzun bir aradan sonra ‘Lan yoksa bu sefer?..’ dedirten adayı Muharrem İnce ile devam ediyoruz. Bir ara futbolda Beşiktaş’ın girdiği ‘sezon ne kadar iyi giderse gitsin ligi üçüncü bitirmek’ furyasına önce Deniz Baykal, ardından Kemal Kılıçdaroğlu ile giren CHP, bu makus talihi Muharrem İnce ile kırabilecek mi, göreceğiz.

“Türkiye’nin şu anda en sevilen fizik öğretmeni...”

İlk aday gösterildiğinde, daha önce CHP’nin kendi seçimlerinde de kriz çıkaran biri olduğu için, “Klasik CHP Adayı” zannettik. Sonuçta bundan önceki cumhurbaşkanı adayı Ekmelettin İhsanoğlu olan bir parti bu. Ama hem meydanlarda hem de ekranlarda gördüğümüz İnce, fırsat verilince bi şeyleri değiştirebileceğinin en azından sinyalini verdi. Yandaş medyaya yüz felci geçirten bir rakip, meydanları dolduran, mantıklı açıklamalar yapan bir siyasetçi, hatta aslında hepimizin gıcık kaptığı bir meslek olmasına rağmen sempatik bir fizik öğretmeni profili oluşturdu.

Özellikle son dönemde ekonominin berbat bir hale gelmesi, adaletin neredeyse yok olması, ve daha burada sayamayacağımız nice sıkıntı içinde 16 yıllık iktidarı devirebilecek, iktidarın tüm muhaliflerininn desteğini alabilecek biri gibi duruyor şu an. Ama Kılıçdaroğlu ile ikisinin geçmişini de az çok biliyoruz, yani yarın bir yasa çıkmak üzereyken “Ben başkanım.” , “Ben de senin başkanınım.” gibi mecliste kavga ettiklerini düşünebiliyor musunuz? Olmaz gibi geliyor ama söz konusu bu ikiliyken, bir de üç dört tane daha parti ile ittifak kurulmuşken zevkli, trajikomik kavgalar izleyebiliriz. Yine de bugünkünden iyidir, her türlü iyidir.

Bizce Alacağı Oy

Muharrem İnce’nin bizce alacağı oy: %24.8.

İttifak’ın ve HDP’nin kendi adaylarını da çıkardığı düşünülünce ilk seçimde bizce 24-25 arası bir oy alacaktır kendileri. Ama ikinci tura kalırsa orada ince ince başlayan bu sürecin birileri için baya kalın bir şekilde neticelenme ihtimali var. İnsan sırf neler olacağını görmek için bile oy verebilir, yine de biz karışmıyoruz, karar sizin tabi.

Vaatleri


OHAL Kalkacak. – Neredeyse iki yıldır OHAL yönetiminde olduğumuz için eskiden nasıldı yavaş yavaş unutmaya başladık. En azından alıştıra alıştıra kaldırırsa iyi olur.

Mazot 3 TL. – Her seçimin vazgeçilmezi olan canımız mazot, Muharrem İnce’nin vaatlerine 3 TL’den giriş yaptı.

Aslında her mitingte beş on vaat veriyor bu Bay Muharrem (Bak bize de bulaştırdı). Her mahalleye kreş açacağım ne demek arkadaş. Her eve bir maaş falan, millet unutmaz bunları şimdi, sonra başına bela olur, bizden söylemesi.

Ve yazı dizimiz O’nunla devam edecek, son yazıyı O’na ayırdık, O geliyor, O’nunla bitiriyoruz, son yazıyı O’na ayırıyoruz, bu son olsun artık diyoruz, yorulduk diyoruz, bıktık diyoruz, bakalım neler olacak. Sağlıcakla kalın...


MANŞET

Kardeşi Bilal Kadar Medyatik Olmayan Burak Erdoğan, Dikkat Çekebilmek İçin CHP'ye Üye Olmaya Hazırlanıyor... »

Kardeşi Bilal Kadar Medyatik Olmayan Burak Erdoğan, Dikkat Çekebilmek İçin CHP'ye Üye Olmaya Hazırlanıyor...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın küçük oğlu Burak Erdoğan'ın, medyanın ilgisizliğinden bunaldığı ve saraya rest çekerekCHP'ye üye olmaya hazırlandığı öğrenildi. En son 1998'de bir kişinin ölümüne

devamı »
MANŞET

Nasılsa S6 Modeli Çıkacak Diye 17 Farklı Taklit Model Üreten Çin’in Replika Şirketi, Samsung Firmasına Dava Açmaya Hazırlanıyor… »

Nasılsa S6 Modeli Çıkacak Diye 17 Farklı Taklit Model Üreten Çin’in Replika Şirketi, Samsung Firmasına Dava Açmaya Hazırlanıyor…

Her yıl ünlü marka telefonların taklit ürünlerini neredeyse aynı gün piyasaya süren Çin replika sektöründe kızışan rekabet adeta bir drama sahne oldu. Piyasaya 3 yıl önce giren Tai-Shu firması, bu sür

devamı »