Manşet


Moddy'sin Türkiye'nin Yatırım Notunu Düşürmesine Sert Çıkan Hükumet, Yerli ve Milli Moody'si Kurma Kararı Aldı.

Moddy'sin Türkiye'nin Yatırım Notunu Düşürmesine Sert Çıkan Hükumet, Yerli ve Milli Moody'si Kurma Kararı Aldı.
bir ahura mazda haberi / 28.9.2016 23:54:19

Uluslararası finansal kuruluş olan Moddy's Türkiye'nin notunu yatırım yapılabilir seviyesinin altına çekti. Notun düşmesine karşı tepkiler ise dinmek bilmiyor. Not indirimini siyasi bir karar olarak yorumlayan hükümet, bu not indirimini tanımadığını belirtti.

"İlkokul öğrencisi miyiz biz ya?"

Yapılan Bakanlar Kurulu toplantısı sonrası konuşan Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş kararı tanımadıklarını belirtti. Not indirimini ilk duyduklarında kendilerini ilkokul öğrencisi gibi hissettiklerini belirten Numan Kurtulmuş, "Başbakanımıza 'örtmenim' diyen Bakan oldu" diyerek yaşadıkları şaşkınlığı anlattı. Kimsenin koskoca bakanları bu duruma düşürmeye hakkı olmadığını belirten Kurtulmuş, bu kararı asla kabul etmeyeceklerini belirttı.

"Bizde onların notunu kırdık. Artık gözümüzde 5 paralık değerleri yok"

Türkiye'nin dünyanın büyüyen ekonomilerinin başında geldiğini belirten Numan Kurtulmuş, "Senelerdir aynı yolları kullanan adamlar her 3 ayda bir köprü açan bizim notumuzu kıramaz" dedi. Böyle olmasını kendilerinin istemediklerini ama Moddy's denen kurumun kaşındığını belirten hükümet sözcüsü "Artık gözümüzde 5 paralık değerleri yok" dedi.

"Yerli ve milli Moddy's çalışmalarına başlıyoruz"

Hükümetin bu komploya karşı da gerekeni yapacağından kimsenin şüphe duymamasını isteyen Numan Kurtulmuş "Yerli ve milli finansal kuruluş çalışmalarına başlıyoruz" dedi. Kuruluşunun adının "Mudiyiz" olacağını açıklayan Numan Kurtulmuş, "Nasıl ki köprülerimiz, havaalanlarımız onlarinkiyle boy ölçüşüyor finansal kuruluşumuz da ölçüşecek" dedi.


MANŞET

Eşine Edep Dışı İltifatlarda Bulunulmasını Kabullenemeyen Emine Erdoğan Sosyal Medya Hesaplarının Adını Değiştirdi: “Emine Tayyip Erdoğan” »

Eşine Edep Dışı İltifatlarda Bulunulmasını Kabullenemeyen Emine Erdoğan Sosyal Medya Hesaplarının Adını Değiştirdi: “Emine Tayyip Erdoğan”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a aşkını ilan eden iş adamlarının, “ısırırım, yalar-yutarım” tarzı sevgi sözcüklerinde bulunan seçmenlerin sayısı her geçen gün artarken eşine meydanlarda ağza alınmayacak iltifa

devamı »
MANŞET

Açlık Grevi Yapan Nuriye Gülmen ve Semih Özakça'nın Tutuklanmasına İlişkin Hükümetten İlk Açıklama: "Devlet Milletini Aç Bırakıyor Dedirtmeyiz!" »

Açlık Grevi Yapan Nuriye Gülmen ve Semih Özakça'nın Tutuklanmasına İlişkin Hükümetten İlk Açıklama: "Devlet Milletini Aç Bırakıyor Dedirtmeyiz!"

KHK ile işten atıldıktan sonra açlık grevi başlatan ve 70 günü aşkındır açlık grevinde olan akademisyen Nuriye Gülmen ve Semih Özakça'nın tutuklanmasına ilişkin hükümetten ilk açıklama geldi. Konuyla

devamı »