Manşet


Moddy'sin Türkiye'nin Yatırım Notunu Düşürmesine Sert Çıkan Hükumet, Yerli ve Milli Moody'si Kurma Kararı Aldı.

Moddy'sin Türkiye'nin Yatırım Notunu Düşürmesine Sert Çıkan Hükumet, Yerli ve Milli Moody'si Kurma Kararı Aldı.
bir ahura mazda haberi / 28.9.2016 23:54:19

Uluslararası finansal kuruluş olan Moddy's Türkiye'nin notunu yatırım yapılabilir seviyesinin altına çekti. Notun düşmesine karşı tepkiler ise dinmek bilmiyor. Not indirimini siyasi bir karar olarak yorumlayan hükümet, bu not indirimini tanımadığını belirtti.

"İlkokul öğrencisi miyiz biz ya?"

Yapılan Bakanlar Kurulu toplantısı sonrası konuşan Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş kararı tanımadıklarını belirtti. Not indirimini ilk duyduklarında kendilerini ilkokul öğrencisi gibi hissettiklerini belirten Numan Kurtulmuş, "Başbakanımıza 'örtmenim' diyen Bakan oldu" diyerek yaşadıkları şaşkınlığı anlattı. Kimsenin koskoca bakanları bu duruma düşürmeye hakkı olmadığını belirten Kurtulmuş, bu kararı asla kabul etmeyeceklerini belirttı.

"Bizde onların notunu kırdık. Artık gözümüzde 5 paralık değerleri yok"

Türkiye'nin dünyanın büyüyen ekonomilerinin başında geldiğini belirten Numan Kurtulmuş, "Senelerdir aynı yolları kullanan adamlar her 3 ayda bir köprü açan bizim notumuzu kıramaz" dedi. Böyle olmasını kendilerinin istemediklerini ama Moddy's denen kurumun kaşındığını belirten hükümet sözcüsü "Artık gözümüzde 5 paralık değerleri yok" dedi.

"Yerli ve milli Moddy's çalışmalarına başlıyoruz"

Hükümetin bu komploya karşı da gerekeni yapacağından kimsenin şüphe duymamasını isteyen Numan Kurtulmuş "Yerli ve milli finansal kuruluş çalışmalarına başlıyoruz" dedi. Kuruluşunun adının "Mudiyiz" olacağını açıklayan Numan Kurtulmuş, "Nasıl ki köprülerimiz, havaalanlarımız onlarinkiyle boy ölçüşüyor finansal kuruluşumuz da ölçüşecek" dedi.


MANŞET

Beşar Esad: "3. Dünya Savaşı Çıkacaksa Çıksın. Kafası Bozulan Gelip Suriye'yi Bombalıyor Arkadaş!" »

Beşar Esad: "3. Dünya Savaşı Çıkacaksa Çıksın. Kafası Bozulan Gelip Suriye'yi Bombalıyor Arkadaş!"

Aylardır devam eden ve geçtiğimiz günlerde Rusya ile ABD arasında ateşkes anlaşmasına varılan Suriye'de tansiyon düşmek bilmiyor. Bir yandan Türkiye Suriye'ye top atışı yaparken bir yandan da Suudi Ar

devamı »
MANŞET

Milli Eğitim Bakanlığı Doğru Ülke Bayraklarının Yakılması İçin Müfredata "Bayrakları Tanıma Dersi" Koymaya Hazırlanıyor... »

Milli Eğitim Bakanlığı Doğru Ülke Bayraklarının Yakılması İçin Müfredata "Bayrakları Tanıma Dersi" Koymaya Hazırlanıyor...

Protestolarda ülkücülerle başlayan ve Ak Gençlik ile devam eden ve çoğu kez ülke bayraklarının karıştırılması sonucu ortaya trajikomik sonuçlar çıkaran bayrak yakma olayına MEB el atıyor. Son olarak H

devamı »