Manşet


3) Meral Akşener - "Kadın gibi kadın" , "Kadının dibi", "Hepimizin ablası"... Yok Arkadaş, Olmuyor.

3) Meral Akşener -  "Kadın gibi kadın" , "Kadının dibi", "Hepimizin ablası"... Yok Arkadaş, Olmuyor.
bir ahraz haberi / 22.06.2018 19:15:56

Yazı dizimiz adayların en kadını, hep kadını, tek kadını olan Meral Akşener ile devam ediyor. Bir önceki cumhurbaşkanlığı seçiminde az daha aday olacakken muhalefetin yaratıcı zekası sayesinde adaylığı Ekmeleddin İhsanoğlu’na kaptıran Akşener, MHP’den ayrılıp yeni bir parti kurdu, üç parti ile ittifak oluşturdu ve cumhurbaşkanı adayı oldu. Belki biraz yarışa renk gelir, farklılık olur diyebilirdik ama bu rezil ortamda değil Akşener, Adriana Lima aday olsa renk falan gelmez, öyle pis bi dönem...

Yeni Çiller Olur Mu? (Kaderi Benzemesin)


95 yıllık cumhuriyet tarihinde (şaka maka 95 olmuş, yaşlanmışız) Tansu Çiller’in ardından ikinci kez ülke yönetimi için iddialı bir kadın aday geldi. Tansu Çiller, çok ciddi bir destek ile gelmişti iktidara, Akşener’de bu destek yok tabi. Çiller’in hem iktidarı hem de sonrasını görünce, hele şu dönemde düştüğü hal ortadayken sonu benzemesin demekten başka çaremiz yok.

Çiller döneminde medyanın Çiller’e verdiği destek, her adımını haber yapması gibi bir durum vardı. Bugün bu yazıyı okuyan kaç kişi Akşener mitingi izleyebildi, çok can atmıyor olabilirsiniz ama ekranda gösterilmediği gibi önlerine kamyon çekilip yolları bile kesilen bir parti ve bir adaydan söz ediyoruz. Zorluk konusu bir aday dışında hepsinde var tabi, yani Akşener tüm zorluklara rağmen en azından tutuklu değilim diyebilir, çünkü tutuklu olan da var.

İlk seçiminde kazanması, 24 Haziran’da ilk ikiye kalması zor görünüyor, ama kurduğu ittifak ile ilerleyen süreçte neler olur, ne kadar sözü geçer, Muharrem İnce ile Kılıçdaroğlu yarın kavga ederlerse onları Akşener mi barıştırır, yoksa kavganın sebebi mi Akşener olur bilinmez. Adile Naşit de olabilir Nebahat Çehre de. Zaman gösterecek, göreceğiz...

Bizce Alacağı Oy

Meral Akşener için tahmini oy oranımız: 17.4

İyice anket firmalarına benzediğimizin farkındayız ancak böyle noktalı virgüllü tahmin yapınca çok seksi duruyor, engel olamıyoruz. 17.4 tutarsa yazının bu kısmını sileriz ama, yaparız bunu. Kabaca bu seçimde Akşener’in %20’leri göremeyeceğini ama baraj sıkıntısı da çekmeyeceğini tahmin ediyoruz.

Vaatleri

TRT Kapatılacak – Bir Erdoğan haberi ile diğer Erdoğan haberi arasına Erdoğan reklamı almayı başarabilen bir kapasiteye sahip TRT’yi kapatmak ne işine yarar bilemiyoruz, kullanılabilirdi.

Seçim Barajı %5 Olacak – Seçime ilk kez giren partilerin hayali olan bu vaat, daha önce gerçekleşmediği gibi şimdi de gerçekleşmez, yani TRT ve YÖK aynı anda kapanır da bu olmaz.

OHAL kalkacak, iki yıllık üniversite mezunları kısa dönem askerlik yapacak gibi vaatler var. ‘Erkekler de topuklu ayakkabı giyecek’ , ‘Akşam ezanından sonra herkes evinde olacak.’ , ‘Terli terli soğuk su içilmeyecek.’ gibi vaatler de beklerdik ama yok. Çok şükür.

Yazı dizisi adayların içinde en rahatı; sıcakta şehir şehir gezmek zorunda kalmayan, ses kısılma sorunu yaşamayan, Nagehan Alçı’ya maruz kalma derdi olmayan Selahattin Demirtaş ile devam edecek, sağlıcakla kalın...


MANŞET

Ünlü Araştırma Şirketi Lusail International Media, Ortadoğu'nun En Güçlü Ordularını Sıraladı: "3. Çin, 2. Rusya, 1. ABD." »

Ünlü Araştırma Şirketi Lusail International Media, Ortadoğu'nun En Güçlü Ordularını Sıraladı: "3. Çin, 2. Rusya, 1. ABD."

Yaptığı araştırmalarla her yıl gündem yaratan ünlü araştırma şirketi Lusail International Media, bu kez, ateşli günlerin yaşandığı Ortadoğu’da yer alan en güçlü orduları sıraladı. Sıralamada, Ortadoğu

devamı »
MANŞET

Japonya'da 103 Kişinin Ölümüyle Sonuçlanan Zincirleme Harakiri Eylemi, Sıranın Bir Türk Çalışana Gelmesiyle Son Buldu... »

Japonya'da 103 Kişinin Ölümüyle Sonuçlanan Zincirleme Harakiri Eylemi, Sıranın Bir Türk Çalışana Gelmesiyle Son Buldu...

Japonya’nın en büyük inşaat şirketlerinden olan Tzung İnşaat, bu sabah 12’si yönetici toplam 103 personelinin sorumluluk sırasına göre harakiri yaptığı haberiyle gündeme oturdu. 8 ay önce Osaka’da tem

devamı »