Manşet


Karnesinde 5 Zayıfı Olan Çocuğuna Iphone7 Alan Baba, Eleştirilere Yanıt Verdi: "Bu Kadar Karışık Bir Dönemde Sadece 5 Zayıf Getirmek Başarıdır…"

Karnesinde 5 Zayıfı Olan Çocuğuna Iphone7 Alan Baba, Eleştirilere Yanıt Verdi: "Bu Kadar Karışık Bir Dönemde Sadece 5 Zayıf Getirmek Başarıdır…"
bir ahraz haberi / 23.01.2017 00:57:10

2016-2017 eğitim öğretim yılının ilk döneminin sonu ile birlikte karnesinde zayıf olan öğrencilerin gördüğü şiddet haberleri de yaygınlaşmaya başladı. Ancak Karabük’te ikamet eden Veysi Altun, karnesinde tam 5 zayıf olmasına rağmen oğlu Muhittin’e aldığı iPhone 7 Plus 128 GB Rose Gold telefonla herkesi şaşırttı. Bu kararının son derece normal olduğunu düşünen Altun, bir basın toplantısı düzenleyerek eleştirilere cevap verdi.

“Okulu bırakmadığına şükür…”

Oturdukları apartmanın önünde komşu çocuklarının hayran bakışları altında basın mensuplarının sorularını cevaplayan mutlu baba, şunları söyledi:

“Bi kere her şeyden önce şunu belirtmeliyim ki, sadece okulu bırakmadığı için bile oğlum bu ödülü hak etti. Çocuk 6. sınıfın son günü eve gelirken okul servisine kayyım atanmış, atanan kayyımın da ehliyeti olmadığı için eve kadar çocuklara ittirmiş servisi. Bizim oğlan eve geldiğinde, ‘S.kerim böyle okulu, ben gitmiyorum.’ dediğinde zayıfları için bahane arıyor sanıp bi girişmiştim ama çocuk da haklı.”

“Zor bela bu dönem gitti de okulda öğretmen yok ki. Matematikçi PKK bağlantılı diye alınmış, onun yerine gelen öğretmen ikinci hafta FETÖ’den alınmış, sosyalci okulun imamı, fenci ilin imamıymış. Zaten İngilizceciyi daha temmuzun başında içeri almışlar ama o dolandırıcılıktan, konuyla bi alakası yok. Okulda idareci kalmadığı için karneyi hademeden aldık, ben bu durumda oğlumu nasıl döveyim.”

Küçük Muhittin Durumdan Memnun

Oğlunun toplam 12 dersten sadece 5 zayıf getirmesinin büyük başarı olduğunu belirten Altun, sadece beden dersinin 1 gelmesine kızdığını ama o derse de elişi hocasının girip, ahşap voleybol topu yapamadığı için Muhittin’i bıraktığını öğrendiğinde oğlunun akıl sağlını koruduğu için bile Allah’a şükrettiğini belirterek toplantıyı noktaladı.

Babası konuşurken elinden bırakmadığı telefonla birkaç poz verdikten sonra babasına teşekkür eden küçük Muhittin, ikinci dönem zayıf sayısını 4’e düşürmek için elinden geleni yapacağını belirtip, 2 dakikadır uzak kaldığı telefonuna dalarak basın mensuplarının yanından ayrıldı.


MANŞET

22 Yıldır Oturdukları Apartmandaki Tek Emekli Olmasına Rağmen Yönetici Olamayan Beşir Saka (62) Ailesinin Utanç Kaynağı Olmayı Sürdürüyor... »

22 Yıldır Oturdukları Apartmandaki Tek Emekli Olmasına Rağmen Yönetici Olamayan Beşir Saka (62) Ailesinin Utanç Kaynağı Olmayı Sürdürüyor...

12 yıl önce TCDD’den emekli olan Saka’nın bu yıl 16.sı gerçekleştirilen apartman yönetim kurulu toplantısında yine yönetici seçilememesi, aile içinde sinirlerin gerilmesine yol açtı. Saka’nın ortanca

devamı »
MANŞET

Eşine Edep Dışı İltifatlarda Bulunulmasını Kabullenemeyen Emine Erdoğan Sosyal Medya Hesaplarının Adını Değiştirdi: “Emine Tayyip Erdoğan” »

Eşine Edep Dışı İltifatlarda Bulunulmasını Kabullenemeyen Emine Erdoğan Sosyal Medya Hesaplarının Adını Değiştirdi: “Emine Tayyip Erdoğan”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a aşkını ilan eden iş adamlarının, “ısırırım, yalar-yutarım” tarzı sevgi sözcüklerinde bulunan seçmenlerin sayısı her geçen gün artarken eşine meydanlarda ağza alınmayacak iltifa

devamı »