Manşet


İslamcı Yazarlara Kapalı Kadını Taciz Eden Tecavüzcü Şoku: "Yoksa Tecavüzcüler Arasında Ahlaksız Olanlar mı Var?!"

İslamcı Yazarlara Kapalı Kadını Taciz Eden Tecavüzcü Şoku: "Yoksa Tecavüzcüler Arasında Ahlaksız Olanlar mı Var?!"
bir Kankee haberi / 16.2.2015 23:24:03

Son olarak, Mersin'de üniversiteli genç bir kadının tecavüz amaçlı saldırıda öldürülüp yakılması üzerine başlayan, mini etek, laiklik tartışmaları Adana'da kapalı bir kadına yönelik taciz girişimi ile farklı bir boyut kazandı. Başta Yeni Akit gazetesi olmak üzere, tecavüz olaylarının batılı giyim şeklinden kaynaklandığını öne süren İslamcı yazarlar arasında, "Tecavüzcüler arasında ahlaki çöküntü yaşayanlar da olabilir mi? " tartışmaları başladı.


Güvenimiz Sarsıldı...
Olaya ilişkin ilk tepki, geçtiğimiz günlerde "Annen de olsa dizkapağının üstü tahrik eder" açıklamasıyla ilgili uyarılarda Furkan Vakfı Grubu Lideri Alparslan Kuytul'dan geldi: "Normalde taciz ve tecavüz olaylarının sebebinin gayet açık olduğunu, başı, kolları ve özellikle diz kapağı üstleri açık kıyafetlerle sokağa çıkan kadınların doğal olarak erkekleri tahrik ettiğini, ancak cereyan eden bu son olayın kendisini de şaşırttığını ve sarstığını ifade etti. ... "Tecavüz olaylarını gerçekleştiren insanların açık kadınla kapalı kadını ayırt edecek zekaya ve ahlaki sınırlara sahip olduğunu biliyorum. Fakat bu olayda tacizi gerektirecek hiçbir durum yok. Hayır, aklıma ruh sağlığından tutun da ahlaki zaaflara kadar birçok şey geliyor ama insan konduramıyor işte. Bildiğin güvenim sarsıldı yani.." sözleriyle şaşkınlığını gizleyemedi. 

Gerçek Tecavüzcü Bu Değil!
"6 yaşındaki kızlar evlenebilir" çıkışıyla gündeme gelen Sosyal Doku Vakfı Başkanı Nurettin Yıldız da yanan şok edici olaya ilişkin farklı yorumlarda bulundu. Yıldız, bugüne kadar yaptıkları incelemelerde taciz veya tecavüz vak'asına karışan insanların, vatanını milletini seven, düzgün ahlaklı, kişiler arasından çıktığının altını çizerken, arada aşırı tahrik olmadığı halde kişisel zaaflarına yenik düşerek bu olaylara karışmış kişiler tespit ettiklerini de ifade etti. Basına yansıyan olaylarda zanlıların hedef alınırken, mağdur kadınların bir boy fotoğrafına bile yer verilmediğini; olayla ilgili görüntülerin yayınlanması halinde tahrik unsurunu bizzat tespit edebileceklerini iddia eden Yıldız, basının taraflı tutumunu eleştirdi. Söz konusu olayda zanlının iyi araştırılması gerektiğini savunan Yıldız "Bu tacizi gerçekleştiren şahsın mutlaka ahlaki bir sıkıntısı olmalı. Kapalı bir kadına tacizde bulunacak kadar ahlaki sınırları olmayan birisi diğer tecavüzcülerin de adını lekeliyor." sözleriyle yetkilileri göreve çağırdı.

Toplum Bu Kadarını Kaldıramaz!
Farklı gazetelerin İslamcı yazarları, söz konusu taciz olayının münferit olduğu noktasında birleşirken zanlının da derinlemesine araştırılarak iç ve dış bağlantılarının ortaya çıkarılması gereği üzerinde durdu. Olayı, sosyal medya üzerinden "Resmen Ahlaksızlık!", "Taciz ve tecavüzün koşulları bellidir, toplum bu kadarını kaldırmaz..", "Azıcık ahlakı olan adam bunu yapmaz.", "Bu olayda kadın mağdurdur!" gibi ifadelerle değerlendiren İslamcı yazarlar zanlının tecavüzcüler koğuşuna konulması halinde bu koğuşta bulunan mahkumlar açısından güvenlik riski yaratacağı uyarısında bulunmaktan da geri durmadı.


MANŞET

Eşine Edep Dışı İltifatlarda Bulunulmasını Kabullenemeyen Emine Erdoğan Sosyal Medya Hesaplarının Adını Değiştirdi: “Emine Tayyip Erdoğan” »

Eşine Edep Dışı İltifatlarda Bulunulmasını Kabullenemeyen Emine Erdoğan Sosyal Medya Hesaplarının Adını Değiştirdi: “Emine Tayyip Erdoğan”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a aşkını ilan eden iş adamlarının, “ısırırım, yalar-yutarım” tarzı sevgi sözcüklerinde bulunan seçmenlerin sayısı her geçen gün artarken eşine meydanlarda ağza alınmayacak iltifa

devamı »
MANŞET

SGK Soğuk Havalarda İçlik Giymeyen Vatandaşların Tedavi Masraflarını Karşılamayacağı Açıkladı... »

SGK Soğuk Havalarda İçlik Giymeyen Vatandaşların Tedavi Masraflarını Karşılamayacağı Açıkladı...

Nüfusun hızla artmasına bağlı olarak kişi başına düşen muayene ve ilaç tüketim ortalamasının da her geçen yıl artması üzerine SGK, tedavi masraflarındaki yüksek maliyetin önüne geçmek için harekete ge

devamı »