Manşet


IŞİD lideri Bağdadi: "Ben diktatör olsaydım, böyle bir anket yapılabilir miydi?!! "

IŞİD lideri Bağdadi: "Ben diktatör olsaydım, böyle bir anket yapılabilir miydi?!! "
bir Prezeci haberi / 2.2.2016 19:07:39

Hollanda’da yapılan ‘Yılın Diktatörü’ anketinde 1. gelen Bağdadi, uzun süren sessizliğini bozdu. Bir basın toplantısı düzenleyerek anketi değerlendiren Bağdadi, çok sert konuştu. Kendisine haksızlık yapıldığını dile getiren Bağdadi, tüm sevenlerini Avrupa’nın oyununa gelmemeleri konusunda uyardı.

"Algı operasyonu yapılıyor”

Yılın Diktatörü anketinde adını görünce çok şaşırmadığını, ancak 1. geldiğini öğrendiğinde şok olduğunu dile getiren Bağdadi, “Bu sonuç algı operasyonlarının bir sonucudur. Kızları kuyuya atıyorlar, insanların kafasını kesiyorlar diyerek milleti korkuttular. Bu anketi İslam Devleti çatısı altında bizim milletimize sor, bak ne cevap veriyorlar sana. Ama bunlar hain, bunlar zalim, bunlar alçak…” dedikten sonra bir bayan muhabirin eteğinin kısa olduğunu fark edip arka tarafa alınmasını emreden Bağdadi, diğer gazetecileri sakinleştirdikten sonra sözlerine şöyle devam etti:

“İstişaresiz adım atmayız”

"Şimdi biz bu bayan arkadaşla konuşup onu ika etmeye çalışacağız. Ama siz hemen onu öldüreceğiz sandınız. Biz özellikle kızlarımıza çok iyi bakıyoruz. Kuyu kazıp gömüyor diyor bazı aydın bozuntuları. Biz o kuyuları kızlarımız ısı kaybı yaşamasın diye, çölden geçerken kazdık. Kızlarımız üşümesin, gece ayazına maruz kalmasın diye de kuyuları küçük kazdık. Ha sabah giderken bazı kızlarımızı orada unutmuş olsak da sonradan bu hatayı yapan arkadaşların kellesini alarak gereken cevabı verdik. Bakın verdik diyorum, çünkü ben hep arkadaşlarıma danışıp kararlar alırım, asla tek başıma iş yapmam.”

“Velev ki diktatörüm”

Açıklamasına devam ederken yanındaki müridinin esnediğini gören Bağdadi, adamlarına komut verip müridini yanından kaldırttı. ‘Onu bana bırakın’ dedikten sonra gazetecilere dönen Bağdadi, “Ben kabul etmiyorum ama diyelim ki diktatörüm, siz şu an karşımda oturabilir miydiniz, böyle bir anket yapılabilir miydi? Velev ki diktatörüm, Avrupa buna niye karışıyor. Ben sizin ülkenize gelip hanginiz daha sakallı diye anket yapıyor muyum mesela? Bu arada korkan bazı arkadaşlar oldu, bu aralar Avrupa’ya gelmeyi çok düşünmüyoruz, veya korkun ya banane. Her an gelebiliriz.”

Tüm Dünya’ya Seslendi: “İspatlayın, liderliği bırakacağım!!!”

Son olarak tüm Dünya liderlerine seslenen Bağdadi, “Benim aynı anda hem kafa kesip hem birilerini esir alıp hem de kızlarımızı birilerine sattığımı ispat edin, bunların hepsini aynı saniyede gerçekleştirdiğimin belgesini koyun önüme o anda istifa edip camide müezzinlik yapmaya başlayacağım. Ama bunlar bunu ispatlayamaz. İspat edemezlerse özür dileyip istifa ederler mi? Etmezler... Bunlar hep böyle...” diyerek toplantıyı noktaladı.


MANŞET

Cumhurbaşkanlığı Kampanyasında Kendisine 100 Bin TL. Bağışladığını Açıklayan Recep Tayyip Erdoğan, 5. Hayırseverler Zirvesi Büyük Ödülü’ne Layık Görüldü »

Cumhurbaşkanlığı Kampanyasında Kendisine 100 Bin TL. Bağışladığını Açıklayan Recep Tayyip Erdoğan, 5. Hayırseverler Zirvesi Büyük Ödülü’ne Layık Görüldü

4 yıldır okul, camii, sağlık ocağı gibi birçok eser hizmete sunan Hayırsever iş adamlarının ödüllendirildiği Hayırseverler Zirvesi’nin beşincisi bugün Hilton Kayseri Otel'de yapıldı. 4156 iş adamının

devamı »
MANŞET

Başbakan Binali Yıldırım, YPG'ye Silah Verilmesini Onaylayan Trump'a Tepki Gösterdi: "Böyle Bir Şey Olabilir Mi Ya?" »

Başbakan Binali Yıldırım, YPG'ye Silah Verilmesini Onaylayan Trump'a Tepki Gösterdi: "Böyle Bir Şey Olabilir Mi Ya?"

Bir süredir ABD'nin çeşitli şekillerde destek verdiği YPG'ye artık ABD Başkanı Trump onaylı şekilde ağır silah yardımı yapılacak olması AKP hükümeti tarafından sert bir şekilde eleştirildi. Konuyla il

devamı »