Manşet


İBB Başkanı Mevlüt Uysal, ÖHO ile Mücadele İçin Vatandaşa Seferberlik Çağrısı Yaptı

İBB Başkanı Mevlüt Uysal, ÖHO ile Mücadele İçin Vatandaşa Seferberlik Çağrısı Yaptı
bir nadnan haberi / 8.3.2018 14:29:37

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, trafikte estirdikleri terörü günden güne artırmaya devam eden ve 9 Mart tarihinde kontak kapatma eylemi yapmaya hazırlanan ÖHO (Özel Halk Otobüsleri) konusunda radikal bir karara imza atarak İstanbul halkına çağrıda bulundu. Bir özel televizyon kanalının canlı yayınına Facebook üzerinden bağlanan Uysal, bütün vatandaşlara seslenerek “Özel Halk Otobüsü ismiyle paralel bir belediye kurmak isteyen üst aklın tezgâhını gelin hep birlikte bozalım. Bütün vatandaşlarımı meydanlara bekliyorum. Otobüslerini halk üzerine zalimce süren bu yapı karşısında başımız dik duralım. Bakmayın isimlerinde  ‘halk’ kelimesinin bulunduğuna, esas halk düşmanı bunlardır. Yıllarca halk üzerinde yüzlerce vesaitlik vesayet kurdular. Tren istasyonlarını ahırlara çeviren zihniyettir bu. Bunların üzerine kararlılıkla gideceğiz, asla geri adım atmayacağız. Metro istasyonları kışlamız, vagonlar tankımız, raylar da süngümüzdür… ” dedi.

ÖHO’YA KARŞI HÖH TİMLERİ

Çağrıyı duyup meydanlara ilk koşan, HÖH ismiyle bilinen Halk Özel Harekat timleri oldu. Bağcılar’da meydana toplanan halk üzerine sürülen altı tane otobüsü egzozlarına –afedersiniz- atlet tıkamak suretiyle etkisiz hale getirirken dumandan zehirlenen iki HÖH gönüllüsü hastaneye kaldırıldı. Ümraniye’de önünde yere yatan insanları ezip geçmeye çalışan halk otobüsünün benzini bitince öfkeli vatandaşlar şoförü indirip kemerle dövmeye başladı. “İBB ne, ÖHO’sun sen” diyerek otobüs üstündeki İBB yazısını tinerle silmeye çalışan bir vatandaş, tinerin aniden alev almasıyla zor anlar yaşadı. Arkadaşlarının yardımıyla yanmaktan son anda kurtulan vatandaşın görüntüleri mobese kayıtlarına yansıdı.

TEK BAŞINA 4 OTOBÜS DURDURDU!

ÖHO’lara karşı yürütülen destansı mücadelede tarihe geçecek anlar da yaşandı. GaziOsmanpaşa ilçesinde  oturan Zafer O., eline aldığı sarı renkli durak tabelasıyla tam dört tane otobüsü durdurdu. Zafer O. başından geçenleri şöyle anlattı: “ÖHO şoförlerinin yolcu kapma takıntısını bildiğimden, sarı renkli küçük bir durak tabelasını söküp elime aldım ve otobüs sokağın başında görünür görünmez elimle tabelayı kaldırıp sanki orası durakmış gibi davrandım. Numarayı yutan şoförler yolcu alacağını sanıp durdular. ”


MANŞET

SGK Soğuk Havalarda İçlik Giymeyen Vatandaşların Tedavi Masraflarını Karşılamayacağı Açıkladı... »

SGK Soğuk Havalarda İçlik Giymeyen Vatandaşların Tedavi Masraflarını Karşılamayacağı Açıkladı...

Nüfusun hızla artmasına bağlı olarak kişi başına düşen muayene ve ilaç tüketim ortalamasının da her geçen yıl artması üzerine SGK, tedavi masraflarındaki yüksek maliyetin önüne geçmek için harekete ge

devamı »
MANŞET

Bir Gün Terörist, Bir Gün Normal Vatandaş İlan Edilen Hayırcılar Sadece Çapulcu Olduğu Günleri Özlüyor... »

Bir Gün Terörist, Bir Gün Normal Vatandaş İlan Edilen Hayırcılar Sadece Çapulcu Olduğu Günleri Özlüyor...

16 Nisan'da gerçekleşecek referandum öncesinde sokaklara çıkan ekibimiz mikrofonlarını referandumda Hayır oyu vereceklere uzattı. Tutuklanmamış ya da saldırıya uğrayıp hastanelik olmamış Hayırcı bulma

devamı »