Manşet


Hükûmet, Tüm Sorunları Kökten Çözecek Çözüm Paketini Onay İçin Saraya Sundu...

Hükûmet, Tüm Sorunları Kökten Çözecek Çözüm Paketini Onay İçin Saraya Sundu...
bir gandil haberi / 8.09.2015 14:53:37

Özellikle Dağlıca'daki kritik gelişme sonrası kurmaylarını toplayan Başbakan gün  boyu toplantı üstüne toplantı yaptı. Son zamanlarda artan olayların kamu güvenliğini ciddi derecede sarsacak duruma gelmesinin ardından Türkiye'deki ilgili birimlerin alarma geçirilmesi fikrinin ön plana çıktığı toplantılarda Yiğit Bulut ve Mehmet Metiner'in kritik komutanlıklara atanmasından, Ak Tosunlar Grubunun Özel Harekatçıların yerine geçmesine kadar çeşitli fikirler tartışıldı. Toplantılarda bir ara İhsan Özkes'in fetva vermesi gündeme gelmiş olsa da, bunun sol cenahtan insanları etkilemeyeceğinin ortaya çıkmasıyla başka yollara odaklanıldığı öğrenildi. Bu doğrultuda uzun zamandır yani yaklaşık 38 saattir üzerinde çalışılan acil eylem paketinin hızlı bir şekilde hayat geçirilmesine karar verildi. 

Takvim Gazete'sinin Yadsınamaz Katkısı

İlk olarak Takvim gazetesinde dikkat çekilen durum, 2 Eylül'de yapılan Milli Güvenlik kurulunda derinlemesine tartışılmıştı. MGK'da sadece portakal suyunun ikram edilmesini protesto eden asker kanadıdın çözüm önerilerine aktif destek vermemesi üzerine, Hükumet geniş bir yelpazeden ve her fikirden insanın katkıda bulunmasına karar verdi. Bu doğrultuda taslak maddelere Ilımlı, Gezici, Sol Fikirli, Hümanist gibi sıfatlara sahip insanların özellikle seçilmediğini, bunun yerine devletin bekası için canını feda etmeye hazır insanların tercih edildiği bilgisi kulislere yansıyan ilk bilgilerden. Yapılan olağanüstü toplantılar sonucu her biri kritik maddelerden oluşan bir acil eylem paketi hazırlandı. Konuyla ilgili basın toplantısı düzenleyen Hükümet Sözcüsü Kerem Ünlü bu süreçte amaçlarının acil eylem paketi niteliğinde olan her bir madde ilgili kamu kuruluşları ve Sivil Toplum Kuruluşarını seferber ederek en kısa sürede uygulanmaya başlanması olduğunu belirtti. Maddeleri daha sonra geniş bir basın toplantısıyla açıklayacağını belirten Kerem Ünlü'nün toplantıyı bitirmesinin ardından gazeteciler maddeleri öğrenmek için her türlü yolu denemeye başladı.

İşte Basına Sızan Maddeler

1) Nüfus müdürlükleri muhtarların görüşleri doğrultusunda hümanist düşünen her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşını sorgulamayan seçmen modeliyle değiştirecek.

2)Türk Dil Kurumu harekete geçerek barış kelimesinin anlamı olarak belirsizlik ve korkunun hakim olduğu düzen olarak değiştirilecek.

3) Dış İşleri Bakanlığı her gün Amerika'da tarafından yalanlanan "uzlaştık, anlaştık, fikir birliğimiz var" gibi kelimelerle biten açıklamalarına ta ki pes edip kabul edinceye kadar devam edecek.

4) Mezhep ayrımcılığı ortadan kaldırılacak ve herkesin Sünni olması için din adamları seferber edilecek.

5) Ortadoğu'daki ölüm ve şiddet ortamına daha fazla katkı sunularak çok daha beterleri var argümanı üzerinden halk devlet şiddetine razı olacak.

6) Barış güvercini uçuran insanlar derhal vatandaşlıktan çıkarılıp sınır dışı edilecek. (Bir soru üzerine Ünlü'nün yorumu: Bugün güvercin salan, yarın ne bombalar salar belli değil.)

7) Cumhurbaşkanının yaptığı açıklamalar ikinci teyitten sonra haberleştirilebilecek. Konuyla ilgili gerekirse kanun çıkarılacak.

8) Devlet çocuk öldürdüğünde çocuğun terörist olma ihtimali ön plana çıkarılacak.

9) Medya'nın örnek davranışları ödüllendirilecek, onaysız haber yapanlar cezalandırılacak.(Kerem Ünlü burada araya girerek 15:00da meydana gelen Dağlıca olayının 18:00'da ajanslara düşmesine rağmen Kritik Hollanda maçının beklenmesini örnek gösterdi.)


Çözüm paketi sarayın onayının hemen ardından uygulanmaya başlanacağı öğrenildi.MANŞET

Eşine Edep Dışı İltifatlarda Bulunulmasını Kabullenemeyen Emine Erdoğan Sosyal Medya Hesaplarının Adını Değiştirdi: “Emine Tayyip Erdoğan” »

Eşine Edep Dışı İltifatlarda Bulunulmasını Kabullenemeyen Emine Erdoğan Sosyal Medya Hesaplarının Adını Değiştirdi: “Emine Tayyip Erdoğan”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a aşkını ilan eden iş adamlarının, “ısırırım, yalar-yutarım” tarzı sevgi sözcüklerinde bulunan seçmenlerin sayısı her geçen gün artarken eşine meydanlarda ağza alınmayacak iltifa

devamı »
MANŞET

Bir Süredir Kendisinden Haber Alınamayan Moğolistan, Ölü Bulundu... »

Bir Süredir Kendisinden Haber Alınamayan Moğolistan, Ölü Bulundu...

Bir süredir kendisinden haber alamayan komşuları şüphelenerek kontrol amaçlı ülkeye geldi. Çilingir yardımıyla açılan sınır kapısından içeri giren komşular Moğolistan'ın cansız bedeniyle karşılaştı. Ö

devamı »