Manşet


Hayatından Çok Memnun Olan Barış E. (18)'nin Aslında IQ'su Düşük Olduğu İçin Mutlu Olduğu Anlaşıldı...

Hayatından Çok Memnun Olan Barış E. (18)'nin Aslında IQ'su Düşük Olduğu İçin Mutlu Olduğu Anlaşıldı...
bir Prezeci haberi / 29.03.2016 12:00:41

Bağımsız bir araştırma firmasının Türkiye’de yaptığı inceleme sonucu IQ’su düşük insanların daha mutlu olduğu bilgisi, bir ailenin yıkımına sebep oldu. Şu ana kadar 18 yıllık yaşamında hiçbir şeye üzülmeyen, başına gelen tüm sıkıntılara pis pis sırıtarak tepki veren Barış E.’nin ailesi, araştırma sonucunu duyunca acı gerçekle yüzleşmiş oldu.

“Aptal aptal gülüyor…”

Basın toplantısı için kameraların karşısına geçen acılı baba Ahmet E., oğullarının hayata hep pozitif baktığını düşünerek bugüne kadar kendilerini avuttuklarını, aslında kendisi bi mallık olduğunu anlasa da hanımının onu sakinleştirdiğini belirtti. Basın toplantısına başlamadan önce oğlunun mikrofonlardan birini burnuna sokmaya çalışması üzerine Barış E.’yi dışarı çıkartan yaslı baba, şunları kaydetti:

“İşte gördüğünüz gibi, sövdüm, dövdüm, bağırdım, çağırdım ama mal gibi gülüyor. Tutamıyoruz çocuğu. Evladım canlı bomba var sokağa çıkma diyoruz, gelsinler beraber patlayalım diyor. Bir insan sevgilisinden ayrıldıktan sonra Serdar Ortaç dinler mi? Bi de hareketli şarkılarını dinliyor. Bizim hanım oğlunu hep övdüğü için şu ana kadar sustum ama bizimkinin IQ’su düşük, maalesef o yüzden mutlu böyle, başka açıklaması olamaz.”

“Ben buradan tüm anne babalara seslenmek istiyorum. Eğer evde her şeye gülen, hiçbir olaya sesini çıkarmayan bir çocuğunuz varsa mutlaka gidin IQ’sunu ölçtürün. Bizden geçti, bari siz kurtulun. Bizim oğlan sıcak kanlı, etrafa neşe saçıyor, hiçbir şeyi dert yapmıyor gibi bahanelerle kendinizi avutmayın, bilin ki evde bir geri zekâlı ile yaşıyorsunuz, gülmesene lan eşek sıpası…”

LYS’ye Girmeye Hak Kazanamadı

Geri zekalı sözünü duyunca bir anda gülmeye başlayan oğlunu kovalamak için yerinden kalkan gözü yaşlı babanın ardından aldığımız duyumlara göre Barış E.’nin YGS sınavında barajı aşamadığı ve LYS’ye girmeye hak kazanamadığı ortaya çıktı. Sınavda kaydırma yaptığını söylerken yaşadığı durumu çok komik bir şeymiş gibi anlatan Barış E.’nin annesi fenalaşarak hastaneye kaldırılırken, babasının da ilaçlarla ayakta durduğu belirtildi.  


MANŞET

22 Yıldır Oturdukları Apartmandaki Tek Emekli Olmasına Rağmen Yönetici Olamayan Beşir Saka (62) Ailesinin Utanç Kaynağı Olmayı Sürdürüyor... »

22 Yıldır Oturdukları Apartmandaki Tek Emekli Olmasına Rağmen Yönetici Olamayan Beşir Saka (62) Ailesinin Utanç Kaynağı Olmayı Sürdürüyor...

12 yıl önce TCDD’den emekli olan Saka’nın bu yıl 16.sı gerçekleştirilen apartman yönetim kurulu toplantısında yine yönetici seçilememesi, aile içinde sinirlerin gerilmesine yol açtı. Saka’nın ortanca

devamı »
MANŞET

10 Gündür Kendisinden Haber Alınamayan Rus Lider Putin’in Umre'de Olduğu Ortaya Çıktı »

10 Gündür Kendisinden Haber Alınamayan Rus Lider Putin’in Umre'de Olduğu Ortaya Çıktı

Kazakistan gezisi, Rus İstihbarat Teşkilatı ile yapacağı toplantılar da dâhil birçok programını iptal ederek ortalıktan kaybolan Putin'in Umre’ye gittiği ortaya çıktı. Rus halkı bir hafta önce Müslüma

devamı »